Home Názory Děj se vůle boží!

Děj se vůle boží!

Zatímco v českých obilních silech se hromadí milióny tun levné a pochybné ukrajinské pšenice na úkor té české a vláda, na rozdíl od Slovenska, Polska, Maďarska a třeba i Bulharska nečinně přihlíží devastaci domácích pěstitelů a dokonce ještě viní citované země z porušování unijních dohod ve vztahu k Ukrajině, která notabene ani není členem EU, jinde ve světě, mimo dnes již nezajímavý a ničím nepřitažlivý starý kontinent, se dějí doslova epochální změny.

Likvidace národních měn, coby jeden z hlavních cílů Bruselu (nutno poznamenat, že všechny naše polistopadové vlády pro to činily a činí maximum možného i nemožného) však uzavře celou Evropu do absolutní izolace od ostatního světa – světa, na němž je Evropa životně závislá. Na dovozu všech strategických surovin stejně jako na významném exportu do zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky.

Hovořím o tom takhle v černých barvách z jednoho prostého důvodu, že totiž Nová rozvojová banka (NDB) založená již v roce 2014 pětičlennou skupinou zakládajících států BRICS (Brazílií, Ruskem, Indií, Čínou a Jižní Afrikou) začala nyní nabízet půjčky v místních národních měnách jako součást svého úsilí zbavit se používání amerického dolaru ve světovém obchodě (= konkurent Světové bance ovládané USA), což se pro vazalsky proamerickou Evropu, resp. pro euro, rovná ekonomické apokalypse. Informaci zveřejnil server naturalnews.com a přetiskl infokuryr.cz.

Jinak řečeno, naprosto reálně tu vzniká nová a ekonomicky nesmírně silná protizápadní aliance. Kromě pěti zakládajících zemí BRICS uvádí banka NDB jako další své členy i Bangladéš, Egypt a Spojené arabské emiráty (SAE). V procesu vstupu do banky je také Uruguay a zájem projevilo i mnoho dalších zemí. Argentina, Írán a Alžírsko formálně také požádaly o vstup do rozšířené skupiny BRICS+. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov potvrdil i další země, které projevily zájem připojit se. Patří mezi ně Egypt, Turecko, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Indonésie, Argentina, Mexiko a »několik afrických národů«.

»Je třeba najít způsoby, jak se vyhnout devizovým rizikům a jiným problémům, jako je závislost na jedné měně, kterou dnes představuje americký dolar,« řekla 14. dubna 2023 během rozhovoru pro čínské médium CGTN prezidentka NDB Dilma Rousseffová a ještě dodala: »Dobrou zprávou je, že vidíme mnoho zemí, které se rozhodly obchodovat pomocí svých vlastních měn. Čína a Brazílie se například dohodly na vzájemném obchodu v čínském jüanu a brazilském realu. Je mimořádně důležité, abychom pomáhali našim členským zemím vyhnout se kurzovým rizikům a nedostatku financí, které brání dlouhodobým investicím.«

Jihoafrická ministryně zahraničních věcí Naledi Pandorová loni v lednu řekla, že skupina BRICS plánuje »vyvinout spravedlivější systém měnové výměny« s cílem oslabit »dominanci dolaru«.

Také brazilský prezident Lula da Silva během své cesty do Číny rázně zpochybnil dominanci amerického dolaru. Zdůraznil, že cílem NDB je vytvořit »svět s menší chudobou, menší nerovností a větší udržitelností« a vyzval banku, aby hrála »vedoucí roli při dosahování lepšího světa bez chudoby a hladu« (píšeme o tom zde).

V této souvislosti doporučuji vaší pozornosti portál dollardemise.com, kde nalezete podrobné a fundované informace o všech zemích, které již přestaly obchodovat s americkým dolarem. Například v komentáři pod titulkem: »Americký dolar rychle ztrácí status světové rezervní měny; nahradí ho Čína a Rusko (BRICS)« se dočtete, že: »Snahy o nahrazení dolaru něčím jiným, vedené především Ruskem a Čínou, nebyly nikdy blíže svému naplnění. Jakmile se tak stane, dominance Západu nad světovými záležitostmi skončí.«

»Před vypuknutím války byly objemy obchodu mezi ruským rublem a čínským jüanem nulové,« píše pro změnu britský deník The Times a dodává: »Od té doby však objem bilaterálního rublovo-jüanového obchodu prudce vzrostl a na konci roku 2022 se dotkl až 200 miliard dolarů.«

Svět se zásadně historicky mění a česká média namísto toho informují o apelu prezidenta Pavla přijmout Ukrajinu co nejrychleji za člena EU nebo o chystaném více než stomiliardovém nákupu stíhaček nebo o státním vyznamenání od Zelenského pro Vystrčila a Pekarovou a pronásledují všechny, kteří chtějí žít normální život v míru, v teple, za normální náklady, s kusem toho zdravotně nezávadného žvance bez brouků a přepesticidované ukrajinské pšenice či jiných takto podobných »pochutin«.

Že národu vládnou zrádci, to v dějinách nebylo a není ničím neobvyklým. To ale tou největší katastrofou není. Tou je skutečnost, když národ tyto zrádce toleruje, neřku-li aplauduje jim ve stoje. Jako u nás Pavlovi, Fialovi, Černochové, Pekarové, Lipavskému, Rakušanovi a stovkám dalších. V takovém případě, ač ateistka, mohu už jen špitnout: Děj se vůle Boží.

Marie Krejčíková

2 KOMENTÁŘE

  1. 🇨🇿Majitelka pekárny v Krnově vyvěsila před pekárnou ceduli „Nepečeme z ukrajinského obilí“, čímž vyjádřila obavy z kvality ukrajinského obilí a chtěla poukázat na kvalitu svých výrobků.

    🤦‍♂️Kvůli ceduli však nyní čelí ostrým útokům a byla označena za proruskou kolaborantku. Otázka ukrajinského obilí už totiž stihla nabýt politického rozměru.

    Sledujte @neCT24 | 42TCen

  2. Byla to jen otázka času, kdy se svět spojí proti agresivním USA a zpupné Evropě, které mimo vykrádání a válek už nic jiného nenabízejí.
    Držím palce Rusku a Číně a ostatním státům BRICS, aby byli úspěšní. Snad se svět změní k lepšímu.

Comments are closed.