Home Názory Déjà vu – útoky na Andreje Babiše

Déjà vu – útoky na Andreje Babiše

České vládní koalici se, slušně řečeno, nedaří. A. Babiš jezdí v klidu se svým karavanem po vlastech českých, mluví o úspěších své vlády a o neúspěšné politice vlády P. Fialy. A tak stratégové pravice nepřišli na nic jiného, nežli mu do těchto spanilých jízd po českém venkově hodit vidle.

Protože jsem něco podobného zažil na své vlastní kůži, včetně pištění píšťalek, řevu politických odpůrců, provokativních plakátů a vrhů vajíčky před volbami do Evropského parlamentu v roce 2009, vím, jak je to nepříjemné. A jak je politik, který chce dělat svojí práci a být mezi lidmi, mluvit s nimi, prakticky bezmocný. Je to dehonestující a významná část českých médií, včetně veřejnoprávních přímo chrochtá blahy, že na Babiše konečně došlo. Jim vůbec nejde, stejně tak jako vládní koalici, o konstruktivní přístup k politice. Jde jim jenom o destrukci. Myslím, že A. Babiš by proto měl přesunout svá setkání s občany do uzavřených místností, ve kterých může bez problémů zasahovat vůči výtržníkům jeho pořadatelská služba. A jeho příznivci nebudou ohrožování agresivními odpůrci.

Těm, kdo tyto akce organizují, totiž jde jenom o virvály, konflikty a vyvolání následné nepřiměřené reakce předsedy hnutí ANO. A to že se A. Babiš při těchto atacích neudrží (a kdo by se udržel, být na jeho místě, ten by musel mít svatozář), je jisté. Političtí odpůrci budou pak dokazovat jeho slabou nervovou soustavu. Prostě, v případě A. Babiše je potřeba změnit pouze politický postup. V uzavřených místnostech, kterých je v každé vesnici a městě v Čechách dost a dost, se snáze udrží pořádek a jeho političtí nepřátelé nemůžou říct ani slovo, pokud budou selektováni od řádných návštěvníků jeho meetingů.

Jiří Paroubek