Home Názory Díky za přání. Zachovejte mně přízeň

Díky za přání. Zachovejte mně přízeň

Když jsem se před rokem narodil, moc šancí jsem si na uplatnění v životě nedával. Dali mně jméno iportaL24.cz. Rodiče, kteří mě zplodili, jsou fajn, dokonce super – pracovití, slušní, poctiví, ale nekovaní. Na rozdíl od mnoha ostatních nešli před více než třemi desetiletí za kovářem, aby je překoval. Jim to budiž ke cti, já se tím ovšem trápil, než mně postupně došlo, že vlastně ani nechci být na jedné lodi a kamarádit se seznamem cézet nebo ídnesem cézet a už vůbec ne třeba s fórem čtyřiadvacet cézet. Ty mě naštěstí ignorují, jako bych byl vzduch, jako bych neexistoval. Nejsem pro ně dost nóbl. Jenže já byl, jsem a snad dál budu a chovali mě, chovají a doufám, že dál chovat budou strašně bezva lidi. A taky hodně chytří. Kamarádi, známí a přátelé mých rodičů.

Hned po narození mě úplně jako první vozil v kočárku Josef Středula. A následovaly desítky dalších. Tomáš Magnusek, prezident Miloš Zeman, nebožtík Radim Uzel, Pavel Janeček, Vojtěch Filip, Jiří Paroubek, Petr Kotvald, Karolína Erbanová, Roman Šebrle, Tomáš Zima, Jan Veleba, Ivan Vyskočil, Kateřina Neumannová, David Svoboda, Ladislav Vízek atd., atd. – na ty, které jsem nejmenoval, nezapomínám a jejich času si vážím úplně stejně, jako těch, které jsem jmenoval. Jen toho místa není tolik, abych je zveřejnil všechny. Máte-li zájem, dozvědět se o všech, kdo mě doposud choval a jezdil se mnou s kočárkem na procházky, mrkněte sem.

Přízeň těchto lidí je pro mě víc, než nové hračky, které mě rodiče nemohou kupovat pokaždé, když si vzpomenu. Peněz není nazbyt, ale hlady neumírám, bydlet kde je, takže dětství mám šťastné. Za to chci rodičům takhle veřejně moc poděkovat, poněvadž je to stojí nemálo úsilí.

Víte, co bych si nejvíc přál za dárek k těm ročním narozkám? Klid a hlavně mír. Výročí zrovna takového jednoho, toho nejdůležitějšího v novodobé historii, si za pár dnů připomeneme. Mnozí už ale ne ty, kteří se o něho zasloužili především. Ti jakoby tenkrát nebyli. Jenže oni byli, ba co víc, bez nich bychom dnes nebyli my. Tohle si přeju moc a moc. Aby hlavně na ně se nezapomínalo.

A taky si přeju, abych byl i dál v kondici. Myslím, že zvláště v téhle ošklivě době jsem docela dost potřebný. A dál vám chci slíbit, že ani já, ani moji rodiče, se za kovářem nechystáme, byť by to pro nás bylo rázem jednodušší. Strýček Soros by se nám jistě štědře odměnil. Jako všem, které plní jeho přání. To už bych se vám ale nemohl přes monitor dívat  zpříma do očí. 

Nechme to tak, jak to je. Hromada peněz nikoho šťastným ještě neudělala a na kus chleba snad budeme mít. I díky vám, když nám zachováte přízeň.

Skončím mým oblíbeným rumunským literátem Valeriem Butulescem: »Nezávislý člověk je ve velkém nebezpečí. Závisí jen sám na sobě.« 

Když je to tak, pak já právě tohle nebezpečí mám rád. Když ho budete se mnou mít rádi také vy, vydržíme i bez té návštěvy u kováře, závislí jen sami na sobě. Víte o něčem, co může být ještě nad tím, nad závislostí pouze na sobě samým? Já ne. Mějte se moc hezky a všem vám děkuji za milá přání.

Váš iportaL24.cz

11 KOMENTÁŘE

 1. Když čtu toho Brazdu, myslím si, že je to bud duševně nemocny člověk nebo provokatér. Každopádně asi agent BIS.

 2. IPortal24 čtu pravidelně. Přeji mu do budoucnosti dlouhá léta. Je dobře, že takový web existuje, kam mohou čtenáři vkládat svoje komentáře.
  Čtenáři, kteří podporují pronacistickou ukrajinskou vládní kliku se mohou zvencnout a baví nás svým vztekem a zapšklou nenávistí ve svých výlevech v diskusích. Naštěstí jich sem nechodí do diskusí mnoho, protože i srandy jen s mírou.
  Ještě jednou přeji IPortal24 mnoho úspěchů v prospěšné a potřebné práci a jen spokojené čtenáře. A taky mu a nám všem přeji lepší časy v této těžce zkoušené zemi.

 3. Iportal24 skutečně nemusel chodit za kovářem, aby ho překoval. On zůstal stále u toho stejného usazeného kdesi ve východních stepích. Odtud pochází zdroj jeho příjmů, jeho zájmy tu musí bez výhrad plnit. Mizerné patolízalsky proruské komentáře jsou toho důkazem.
  Všimněte si především načasování vzniku této platformy – dva měsíce po začátku ruské agrese. Vše nasvědčuje tomu, že někdo dostal pokyn a zdroje přímo z centra zla. Jeden nemusí být žádný Einstein, aby odhalil, jakým zájmům zdejší pseudožurnalistika slouží. Vyjmenované „osobnosti“, které poskytly Iportalu rozhovor jsou většinou dávno za zenitem a jsou jen užitečnými idioty, kteří mají zvýšit čtivost tohoto periodika. O tom, že se to nedaří, svědčí i téměř nulové reakce čtenářů pod sloupky.
  Ano i já přeji Iportalu. Přeji mu, aby tak jak rychle se na pokyn z Moskvy objevil i zmizel. Ne nějakým zákazem, ale tím, že o jeho proruskou žurnalistiku podporující Putinovu agresi na Ukrajině nebude mezi slušnými občany zájem.

  • Brázda, ty jako podporovatel proukrajinské pronacistické vlády můžeš oblíznout všech deset, že můžeš psát tvoje slinty do diskusí iPortal24 kde ti slinty nesmažou. Měl bys být na iPortal24 vděčný a poslat peníze jako příspěvek na provoz a projev díků. Brázda, ty jako pravičák bys měl i prokázat, že nechceš nic zadarmo, jak vy z pronacistické proukrajinské vládní kliky stále propagujete. Tak se ukaž, Brázda.

Comments are closed.