Home Názory Dvouprocentní Jurečka má jasno…

Dvouprocentní Jurečka má jasno…

Ještě že tak. Oddychl jsem si. Předseda dvouprocentní (!) vládní strany a ministr práce a sociálních věcí Marin Jurečka má ohledně budoucnosti důchodů jasno. Až tak hodně, že jím nedávno prezentovaná reforma začne pro jistotu platit až od začátku roku 2025… Aby nejasno bylo co nejdéle, protože jedině v »nejasnu« lze šachovat bez omezení.

Cituji z webu ceskeduchody.cz: »Politická jednání o finální podobě důchodové reformy stále probíhají a zároveň pokračuje příprava přesného legislativního návrhu. Konkrétní podobu návrhu plánuje ministerstvo práce a sociálních věcí představit v druhé polovině září, kdy začne také připomínkové řízení. ‚Máme jasnou představu o celém balíčku důchodové reformy. Některá opatření jsme předřadili,‘ uvedl ministr Marian Jurečka minulý týden na tiskové konferenci, na které představoval další plány v oblasti důchodů. Těmito opatřeními myslel aktuálně projednávanou novelu zákona, která má změnit budoucí valorizace důchodů a zpřísnit podmínky pro přiznávání předčasných důchodů. ‚Pak jsou některé dílčí věci obsaženy v ozdravném balíčku, to se týká úprav odvodů OSVČ a dohodářů. A další opatření půjdou do legislativního procesu v průběhu druhého pololetí tohoto roku,‘ vysvětlil Marian Jurečka. Konkrétně má jít o zvýšení minimálního sociálního pojištění u OSVČ, minimální vyměřovací základ by se měl zvýšit z 25 % průměrné mzdy na úroveň 40 %. V případě dohodářů má jít hlavně o evidenci dohod o provedení práce (DPP) tak, aby se výdělky z různých dohod mohly sčítat a nad určitou hranici by se z nich mělo začít odvádět sociální pojištění.«

Chápu, že z kabiny traktoru se důchodová reforma (kolikátá už od roku 1990???) patlá do kupy horko těžko. Nechápu však, jak někdo takto k tomu nekompetentní (myslím tím absenci odpovídajícího vzdělání) si vůbec, byť v pozici relevantního ministra, může dovolit rozhodovat o něčem, co zásadně ovlivní kvalitu života těch, kteří si produktivní věk již odsloužili. Notabene maje k tomu směšný dvouprocentní mandát (volební preference lidovců totiž podle posledního zjištění agentury Median klesly na dvě procenta).

Navíc i podle informací, sdělených citovaným webem (ceskeduchody.cz), je ona důchodová reforma obsahově na úrovni mých schopností z oboru praktického lékařství – čili na úrovni nulové. Takové slinty ozdobené nečitelnými procenty, která stejně nikomu z nás nic neřeknou, těch do rána zplodím na kila.

»Považuji za důležité a za moji roli, že se do poslední chvíle budu snažit vysvětlovat změny, hledat argumenty a zároveň budu hledat možnost, abychom dokázali zapojit návrhy opozice,« slibuje Jurečka.

Těmi před ním, kteří se také snažili vysvětlovat změny, hledat argumenty a zapojovat návrhy opozice, bychom vytapetovali sídliště na Proseku a ještě by zbyli… Kecy, kecy, kecy.

Jediné, k čemu tahle opičárna slouží, je způsob, jak budoucí důchodce co nejvíce oškubat. Aby co nejméně zatěžovali státní kasu a co nejdéle pracovali. O nic jiného nejde a nikdy nešlo.

Robert Fish

1 KOMENTÁŘ

  1. Rychetského Pětikoaliční zrůdy včetně Pavla a ANO shánějí stamiliardy na svoje zbraně – letadla, tanky, transportéry, a tak kradou kde se dá. Okradli důchodce a teď okrádají další obyvatele ČR, nikdo okradení neujde, které pořádá Rychetského Pětikoalice pod vedením Fialy, Pekarové, Vystrčila, Černochové a ostatních Pětikoaličních vládních gaunerů a ANO a Pavla.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here