V médiích byla válka na Ukrajině vystřídána konfliktem v Izraeli. Útok Hamásu a Hizballáhu nikdo nečekal, ani velmi zvláštní poradce předsedy vlády ČR pro národní bezpečnost, ani Institut pro výzvědné a zvláštní operace. Prostě selhali oba: Pojar i Mosad.

Válka je tragédie, nad regionem visí strašák mnohem horší: riziko lokální jaderné války. Nikoliv primárně podle českých, ale podle zahraničních médií má za vyzbrojením palestinských militantů stát Irán. Stát Izrael sice popírá vlastnictví atomové bomby, když to ale tvrdí Bulletin of the Atomists Scientist, bude to asi pravda. Podle rétoriky 80. let 20. století mělo být vlastnictví jaderné zbraně nástrojem omezujícím možnost dalšího holokaustu.

Na straně Medinat Jisra’el stojí státy podporující oligarchizovanou Ukrajinu bojující s oligarchizovaným Ruskem. To se lze dočíst v oligarchizovaných českých médiích tvořících tzv. hlavní proud. Palestina jako by vůbec v českých mediích neexistovala, přitom jsou to Palestinci, kdo v důsledku expanze židovského státu, hledajícího více a více svého »životního prostoru«, přicházejí o území svého státu slíbeného mezinárodním společenstvím krátce po vzniku OSN.

Jistě, OSN také přijala během let už celou řadu rezolucí, které se k izraelské »bratrské pomoci« Palestině vyjadřují kriticky a také kritizují nedostatek lidských práv, které izraelská administrativa není ochotna Palestincům přiznat. Ozbrojený konflikt ale není řešením a už vůbec ne s použitím jaderných zbraní.

Někomu ale tento konflikt vyhovuje, protože probíhá v regionu, kde se nachází ropná pole a také zemní plyn. A na lidském utrpení lze vydělat na surovinových burzách. Ale řešení je pouze v mírových jednáních. Slovy tureckého prezidenta Erdogana: mír na Blízkém východě umožní jen vznik palestinského státu.

Jan Klán

4 KOMENTÁŘE

 1. Americký režim se svými satelity rok a půl vykřikuje něco o státních hranicích, suverenitě a agresi, takže by mělo být Kosovo vráceno Srbsku, Izrael by měl vyklidit okupovaná území a Turecko rovněž.

 2. Parlament ČR má na rukou krev podporou války v Palestině a Izraeli:

  🇨🇿 Sněmovna jednomyslně odsoudila útok Hamásu vůči Izraeli, podpořila jeho vojenskou odvetu i přesun ambasády ČR do Jeruzaléma.

  „Poslanecká sněmovna důrazně odsuzuje agresi teroristického hnutí Hamás vůči státu Izrael, která započala dne 7. října 2023. Vyjadřuje jednoznačnou podporu a solidaritu Izraeli a jeho obyvatelům a podporuje plné právo Izraele na přijetí vojenských a jiných opatření k zajištění své bezpečnosti,“ uvádí se v usnesení.

  Sledujte @neCT24 | 42TČen

  • Doteď měla krev na rukou Fialova vláda a Rychetského Pětikoalice a Pavel podporou války na Ukrajině.
   Teď podporou války v Izraeli a Palestině má krev na rukou celý Parlament ČR.

 3. Rabi Elchanan Beck:

  „Pro mír ve Svaté zemi existuje jen jedno řešení. Tedy vrátit se do období před rokem 1948 a vrátit palestinské společnosti všechny okupované země od moře po pevninu.“

  Jediná společnost na světě, která obsadila cizí území a přesto hraje roli oběti, je izraelská společnost.“

  Sledujte @neČT24

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here