Home Názory Fico odhalil skandál, který ve finále odnese Česko

Fico odhalil skandál, který ve finále odnese Česko

Dostali jsme do reakce mejl od jednoho stálého příznivce iportaL24.cz, který se zamýšlí nad právy a povinnostmi ilegálních migrantů v porovnání s místními občany té které země a také odhaluje, jak různé státy v různých částech světa k ilegální migraci přistupují. Z toho srovnání mrazí a v kontextu s aktuálním skandálem na Slovensku doslova čiší děs.

Cituji našeho čtenáře (příspěvek je redakčně zkrácen): »Když ilegálně zavítáte do Íránu, skončíte bez časového omezení ve vězení. Když ilegálně vkročíte do Afghánistánu, smí vás místní policista bez varování zastřelit. Když ilegálně přijedete do Saúdské Arábie, budete věznění několik roků (od tří do patnácti, podle tamního práva). Když ilegálně přejdete čínské hranice, je velmi pravděpodobné, že o vás už nikdy nikdo neuslyší. Jestliže bez povolení přejdete hranice Venezuely, jste automaticky považován za špióna a podle toho se k vám budou tamní autority chovat. Při ilegálním překročení hranic Kuby skončíte ve vězení dokonce i bez soudu.

Australská vláda rozhodla, že nepřijímá žádné uprchlíky z lodí. Prostě ty lodě vrací nazpět a lidem nepovolí ani jen vystoupit. Když už se některé lodi podaří obelstít pobřežní stráž a přistát, jsou lidé z ní internováni ve sběrném táboře na Papui – Nové Guinei. A mají tři možné volby (žádnou jinou). Buď budou žít ve sběrném táboře, tedy za plotem nadosmrti, nebo se dobrovolně vrátí do země, odkud přišli, nebo budou souhlasit s přesunem do státu Guinea, který se australskému státu za úplatu zavázal, že všechny takové uprchlíky od něho přijme.

Když však ilegálně přijdete do států Evropské unie, především tedy do Německa, Rakouska, Anglie, Francie či Švédska, Česka nebo Slovenska (o něm bude řeč vzápětí), dostanete: číslo a kartu sociálního pojištění, mobilní telefon bez nutnosti platit útratu za volání, placený nájem, bezplatnou zdravotní péči, peníze (kapesné) bez potřeby prokazovat účel jejich použití, bezplatný jazykový kurz jazyka daného státu, volné lístky na autobusovou, železniční a lodní dopravu, příplatky na děti, bezplatné právní zástupce na ochranu proti nezákonnému vykázání ze země, právo, aby za vámi směli přijet rodinní příslušníci. Jinými slovy řečeno – ilegálním migrantům se dostává nesrovnatelně více práv než domorodcům, notabene bez jakýchkoli povinnosti vůči státu.«

Tolik z příspěvku našeho čtenáře a teď k tomu Slovensku. Podrobnosti sděluje aeronet.news a v následném videu předseda Smeru Robert Fico: »Slovenskem otřásá obrovský a neuvěřitelný skandál, který podle všeho ovlivní výsledek předčasných voleb, které se budou v zemi pod Tatrami konat 30. září tohoto roku. Strana SMER Roberta Fica dostala totiž echo o tom, že uprostřed lesů nedaleko Velkého Krtíša se ve výrobní hale místní firmy tísní zhruba 700 migrantů, které přechodná slovenská vláda Ľudovíta Ódora dosazená a jmenovaná prezidentkou Zuzanou Čaputovou dovezla.

A nejde jen o těchto 700 uprchlíků. Vláda na Slovensku začala podle všeho potají přijímat od Maďarska mnohé další migranty a sváží je do objektů po celém Slovensku, které ale nejsou oficiálními designovanými zadržovacími tábory podle Dublinského protokolu, nýbrž se jedná o soukromé prostory, haly a fotbalová hřiště pronajatá od soukromých majitelů. A vedení SMERu dostalo o víkendu echo, že jedna taková hala se nachází hluboko v lese nedaleko Velkého Krtíše.«

PS: Fór je v tomto, že tento skandál se bezprostředně dotýká i České republiky. Jak? Jednoduše. Je více než pravděpodobné, že tito migranti (nebo aspoň většina z nich) se ze Slovenska vydají do Německa přes ČR. To je obvyklá praxe. Němci je však na hranicích zachytí a vrátí do příchozí země (= Česká republika), takže ve finále jich značný počet zůstane u nás, protože zpět na Slovensko chtít nebudou. Němci totiž zpřísnili kontroly na hranicích a migranty do země již nevpouštějí s odkazem na naprosto vyčerpanou kapacitu sociálního systému a bydlení.

Jan Čech

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here