Home Názory Jaderný hazard na Ukrajině pokračuje

Jaderný hazard na Ukrajině pokračuje

Použití munice s ochuzeným uranem v roce 1991 proti Iráku, v roce 1995 proti srbské Bosně, v roce 1999 proti srbskočernohorské Jugoslávii, v roce 2003 opět proti Iráku, ale i proti dalším státům ze strany Spojených států amerických a Velké Británie bylo obludným zločinem proti lidskosti. Jeho následkem onemocněly a poté zemřely na rakovinu plic, leukémii a další nebezpečné nemoci desetitisíce civilistů i vojáků včetně vojáků okupačních sil, o množství narozených znetvořených dětí nemluvě. Jde o tzv. nemoc »ze Zálivu«, nemoc »z Bosny«, nemoc »ze Srbska«, nemoc «z Iráku«…

Tyto pro veřejné zdraví a životní prostředí velmi nebezpečné zbraně, na jejichž výrobu se spotřebuje jisté množství velmi nebezpečného odpadu – odpadního uranu, měly být již dávno zakázány. Nestalo se tak, především pro odpor USA a Velké Británie.

Přes důrazné protesty ze strany Ruské federace se je Velká Británie rozhodla dodat banderovské Ukrajině. Náboje s ochuzeným uranem jsou sice průraznější než běžná munice, ale při nárazu se rozžhaví, ochuzený uran se vypaří a kdo ho vdechne, má smůlu, o kontaminaci půdy, plodin, zvířat a dalších nemluvě. Kontaminace zasaženého okolí je dlouhodobá, přinejmenším na desítky let.

Stalo se, co se dalo předpokládat. Dodávku prvního údajně jednoho tisíce protitankových granátů s ochuzeným uranem ukrajinská armáda uskladnila v muničním skladu v Chmelnickém v Ivanovské oblasti na západě Ukrajiny, s množstvím jiné munice. Krátce na to sklad zasáhly přesně naváděné ruské střely Kalibr. Muniční sklad, v němž vypukl obrovský požár, vzápětí explodoval, včetně granátů s ochuzeným uranem. Přístroje někde poblíž zaznamenaly asi dvojnásobné zvýšení radioaktivity v ovzduší.

Samotné zvýšené koncentrace radioaktivity nemusí být a dost možná není tragické, byť indická média píší o druhém Černobylu. Problém je, že ani alternativní zpravodajství neuvádí, jak daleko od muničáku v Chmelnickém se ona měřící stanice nachází a kterým směrem foukal vítr. Fouká-li od měřící stanice ke zničenému muničáku, může zachytit jen malý zlomek katastrofy. Poslední zpráva uvádí, že fouká na západ, tj. vítr radioaktivitu posílá ke spojencům Ukrajiny, tedy i k nám, resp. máme se na co těšit. Tvrzení, že ochuzený uran zdraví lidí neškodí, neberu, neboť nejen Srbové a Iráčané mohou vyprávět…

Už Jaroslav Hašek prostřednictvím Josefa Švejka řekl památnou větu: »Válka je vůl!« Avšak česká vláda pětidemolice Petra Fialy (ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN, Piráti) chce na Ukrajině válčit proti Rusku až do zabití posledního Ukrajince, až do zničení nejen tamního životního prostředí, až do úplného zbankrotování české ekonomiky. Aby mohla dál podporovat banderovskou Ukrajinu, musí prý oškubat drtivou většinu obyvatel České republiky. Za to obdržíme větší či menší radioaktivní mrak. Že nás může přímo i nepřímo zatáhnout do války s jadernou mocností, je prý jen malá vada na kráse. Tristní.

Jan Zeman

5 KOMENTÁŘE

 1. No soudruhu Zemane teď jste překonal i svoje předchůdce k KSČ, kteří uvěřili, že v SSSR nastal revolucí blahobyt a zítra bylo včera. Jiný soudruh zase zblajzl pohádku o těhotném Kenovi od Matella.
  Ještě, že jste jako soudruzi potírali rockenroll, jinak byste jistě oznámil “ Elvis žije“!! Jste dospělej, nesmíte hned všemu věřit, i když Vám to politicky myslí…..

 2. Blábolista Brázda si cucá informace z prstu, nebo z jiných částí svého těla. Vždycky když vidím blábolistu Brázda, tak se nedivím, že v rozbitém Československu je na vzestupu nárůst nacismu, to usuzuji z neuvěřitelné míry antikomunistické a nacistické nenávisti, kterou se v iPortal24 prezentuje Brázda. Brázda má se svou nenávistí opravdu trudný život; zalkni se Brázda.

 3. ☢ V Polsku podle všeho mělo dojít ke skokům radiace v ovzduší.

  V Lublinu na východě Polska měřicí přístroje zaznamenaly prudký nárůst hladiny bismutu, ukázaly 6-7krát násobně vyšší hladiny. Bismut patří mezi těžké kovy a je produktem rozkladu ochuzeného uranu.

  Polská státní atomová agentura však zprávy o zvýšené úrovni radiace v Lublinském vojvodství popírá, i když údaje o prudkém nárůstu hladiny bismutu jsou přístupny na webu Univerzity Marie Curie-Skłodowské v Lublinu.

  ☝️Je pozoruhodné, že k nárůstu došlo několik dnů poté, co ruská armáda zničila muniční sklad v ukrajinském městě Chmelnickyj, ve kterém se podle expertů nacházela munice s ochuzeným uranem. Následující den byl ve Chmelnickém zjištěn zřetelný nárůst gama záření, přičemž následující den emise nadále rostly a poté zůstaly na zvýšené úrovni.

  @marsalMalinovskij

  Sledujte @neČT24

 4. Jan Zeman, to jméno mi něco neblahého připomíná. Není to ten stbák, co ve jménu strany a lidu posílal nevinné lidi do vězení? Svými bláboly se ten reálný Zeman zřejmě tomu filmovému snaží co nejvíce přiblížit. Je všeobecně známé, že pokud aktuálně někdo masívně používá munici s ochuzeným uranem a k tomu ještě na cizím územím k mrzačení a zabíjení nevinných civilistů, je to zločinný ruský režim. To si ale záměrně Honzík Zemanů nechává pro sebe.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here