Home Názory Jak »Celé Česko pláče«…

Jak »Celé Česko pláče«…

*Obyvatel 1,4 miliardy + rozloha 9,6 miliónu kilometrů čtverečních VERSUS 10,7 miliónu obyvatel + rozloha 78 870 kilometrů čtverečních.

*Největší devizové rezervy na světě (3,1 biliónu USD) VERSUS nicotných 133 miliónů USD.

*Největší zpracovatelská ekonomika na světě a největší vývozce zboží taktéž na celém širém světě VERUS ne jehla, ale jehlička v kupce sena na margo obou zmíněných ukazatelů.

*Zásoba nerostných zdrojů = 12 % světového souhrnu = třetí největší na světě VERSUS nic.

*Počet sloužících vojáků 2 milióny VERSUS 27 tisíc.

*Vojenský rozpočet 230 miliard USD VERSUS 5 miliard USD.

*Počet tanků 5400 VERSUS 38.

(To před VERSUS je Čínská lidová republika, za VERSUS Česká republika.)

Podobných srovnání by se daly uvést desítky a desítky dalších – tyhle jsou jen pro ilustraci. Pro ilustraci čeho? České pitomosti, hraničící z hospitalizací v blázinci. Cituji titulek ze Seznam Zprávy: »Česko přepisuje vztahy s Čínou. Pekingu se to líbit nebude.« Pláču smíchy – myslím, že reaguji adekvátně. Je to k pláči i k smíchu. Jako když čivava štěká na dogu. Doga to ani neslyší a když se ohlídne, činí tak formálně, aby se neřeklo, že ona, paní doga, aspoň formálně na tu čivavu nereaguje…

Celá Čína pláče, že slabomyslná Pekarová je na Tchaj-wanu. Čína reaguje výhradně diplomaticky, neb diplomatická reakce jest její diplomatickou povinností, ale toť vše. Jinak je jí celá Česká republika totálně ukradená. Mně tohle připomíná jeden z nejužívanějších titulků českého mainstreamu, a sice: Celé Česko pláče…, např. že nejsledovanější naši influencerku XY píchla dnes odpoledne vosa a že s otokem gigantické velikosti třešňové pecky byla hospitalizována v Motole…

Schválně, až budete mít volnou chvilku, cvičně si projeďte internet, kolik takových titulků, že Celé Česko pláče kvůli nějaké podobné pitomosti, naleznete. Hafo. Celé Česko sice sakra důvod k pláči má, ale kvůli něčemu úplně jinému.

Víte, co je ještě větším uměním, než říkat pravdu? Lhát s grácií, abych ze sebe nedělal totálního idiota. Šaška, jemuž se okolí směje jen z lítosti. Ne proto, že je šašek, jenž rozveseluje, ale že je mizerný šašek. To je přesně ten příklad citovaného titulku na Seznam Zprávy. »Smíchopláč« z lítosti nad chatrností ducha těchhle demokratických žurnalistů, jejichž deklarovaná investigace je na stejné úrovni jako někdejší výrok někdejšího alkoholického poslance Petra Kotta, že on patří ve Sněmovně k těm, kteří pijí nejméně. Obsah obojího – sdíleného titulku ze Seznamu a slov Kottových je zcela totožný.

Ctěný mainstreame, víš ty vůbec aspoň v ranní mlze, o co se právě dneska hraje a jaké postavení v této hře zaujímá Evropa (postavení ČR nezmiňuji, neboť ani navzdory Seznamem avizované nelibosti Pekingu, není co zmiňovat)? Přečti si (zde), o čem před pár dny rokovali v Kremlu ruský a čínský prezident nebo (zde) projev Vladimira Putina na nedávné moskevské konferenci »Rusko – Afrika v multipolárním světě.«

Evropa je prvním pěšcem, jenž z téhle partie už vypadl. Budoucnost se rozehrává bez Evropy coby respektovaného partnera. Obrazně řečeno – kromě titulků ze Seznam Zprávy nemá Evropa budoucímu světu co nabídnout. Nehledě na to, že dříve či později dojde k obnově Sovětského svazu, jenž v těsném partnerském spojení s Čínou, Indií, Íránem, Afrikou, střední a jižní Amerikou v klidu přenechá Evropu kolonizátorským choutkám Spojených států a s nadhledem bez jakéhokoli nátlaku bude čekat, kdy ho Evropa přijde odprosit. Když nepřijde, zahyne.

Robert Fish

6 KOMENTÁŘE

  1. Mohli bychom ještě přidat třeba vývoj ekonomiky od roku 89 kdy v ČR zvítězili privatizační pučisté, zatímco v ČLR nezvítězili.

    Nebo postup výstavby metra, dálnic, vysokorychlostních železnic atd.

    Jestli ten Gorbačov, Urbánek, Krenz, Mladenov a další neudělali tehdy chybu…

  2. Podobnou devizovou rezervu má každý druhý český hokejista v NHL, ty hlupáku. Ale třeba nás rozsoudí administrátor tohoto webu. Nechme se překvapit.

  3. Brázda byl ožralý když viděl 133 mld. devizových rezerv USD. Pravdu má samozřejmě autor článku, je to 133 mil. USD.

  4. Hloupost tohoto individua je vskutku do nebe volající. On totiž neumí správně interpretovat ani jednoduchá čísla. Tak tedy milý soudruhu. Devizové rezervy ČR nejsou 133 mil USD, ale 133 miliard USD. A to je sakra rozdíl. Pokud to přepočteme na 1 obyvatele, je to 13 300 USD, v Číně něco přes 2000 USD na obyvatele.
    Je vskutku nehorázné, jaké lži se na tomto prorusko-čínském webu dnes a denně objevují.

Comments are closed.