Home Názory Jak Hladík přeskočil Boba Beamona

Jak Hladík přeskočil Boba Beamona

Pavel Votruba

Nevím, na čem všem ti Brňané frčí, ale dělají si to sami, že se pořád dostávají do řečí. A kdyby jen to – ať si sjíždějí, co chtějí, ale ať z nás u toho nedělají idioty. Primátorka z města pod Špilberkem Markéta Vaňková, jsouc téměř za ruku chycena u lajny koksu, uspořádá velkolepou show s negativním testem na drogy – přitom stopy po užití kokainu zmizí z krve či moči doslova po pár hodinách. Relevantní je pouze test z vlasů – ten prokáže přítomnost drog i několik měsíců zpětně. Na vlasy si ovšem Vaňková sáhnout nenechala. Přesto jí po teatrálním oznámení výsledku onoho »testu pro test« koaliční partneři překotně vyjadřovali gruppen podporu.

Dalším pozoruhodným činem, který mně jaksi unikl, se před časem odboural někdejší první náměstek brněnského primátora a taktéž zastupitel jedné z městských částí (Brno – sever), nynější ministr životního prostředí Petr Hladík – aplikovaný to informatik z Fakulty informatiky Masarykovy univerzity, čili taky odborník, jak s oblibou říkám, vzatý na všechno, jen ne na to slovo… Teď ten jeho březnový výrok opět rezonuje na internetu a sociálních sítí, tak si pro vás z té rezonance taky kousek ukrojím.

Česká republika je za Fialova vládnutí na špici v mnoha ohledech (nejdražší ceny energií a potravin, nejrychlejší zadlužování, nejštědřejší rozhazování, nejvybrakovanější armádní sklady, nejblbější obyvatelstvo atd., atd.), ale vy jste, pane ministře, tyhle naše primáty povýšil na úplně jiný level. Jako se o fenomenálním mexickém skoku dalekém Boba Beamona (1968, 890 cm, LOH Mexiko) pravilo, že doletěl do 21. století, vy, Hladíku, jste do budoucna přeskočil snad všechna myslitelná století. Vaše slova (cituji doslova a přikládám video důkaz (níže), že: »V Česku se dokonce otepluje dvakrát rychleji než ve zbytku světa«, vstoupila do dějin, ať chcete či nechcete.

Důkazy jste sice nepředložil žádné, ale jednu jistotu máte ještě za života (kdo takovou má?) – že o tomhle studenti jednou budu psát seminární práce a v archivech pátrat, zda tento váš výrok je opravdu autentický a pokud jo, zda jste byl duševně zdráv, zda jste netrpěl nějakou psychickou újmou a jestli ne, jak je možné, že vás nikdo neinternoval.

Nebýt »zapomnětlivé« Vaňkové, která se na tu fotku s koksem ne a ne rozvzpomenout (jen tuší…), asi bych se k tomu Hladíkovu historickému moudru nevracel. To Brno tam figuruje jaksi navíc, spíš z nevinné legrace, i když géniové se tam odtud teď docela množí. To nepopřete… Avšak nic ve zlém, milí Brňané. Holt, smůla.

U Vaňkové, Hladíka a mnoha dalších jde o něco jiného než o Brno – o cosi zásadnějšího. O totální pohrdání občanem. Blb občan zbaští všechno, co mu naservírujeme. Zatloukat a blábolit. A ty, člověče, drž hubu a krok. Demokraticky, svobodně. Hlavně, že máme ty banány…

Pavel Votruba

6 KOMENTÁŘE

 1. ❗️Děsivý případ znásilnění nezletilé dívky v Plzni se dostal i na stránky liberálního média FORUM 24.

  📌Ovšem hlavním tématem těchto článků není hrůza, kterou zažila dívenka, ani zajištění bezpečnosti českých občanů, ale ochrana Ukrajinců a výtky vůči opozici, která o těchto tématech mluví nahlas.

  Sledujte @neCT24 | 42TCen

 2. Že se celá střední Evropa otepluje přibližně 2x více než je světový průměr tvrdí profesor a klimatolog Miroslav Trnka z Ústavu výzkumu globálních změn AV ČR. Je to dáno vnitrozemskou polohou a fyzikální příčinou je vysoká tepelná kapacita, která nedovoluje tak vysoké oteplování u přímořských území, na rozdíl od těch vnitrozemských. To pochopí i primitiv.

  • Ale Karle 🙂 Tak, jak jste to napsal Vy, to zní přece úplně jinak, než to řekl pan ministr, to pochopí i primitiv.
   Kdyby to mělo být to samé, muselo by to znamenat, že ČR (dle Vašeho vysvětlení celá střední Evropa) je jediné místo na světě obklopené přímořským územím. Ona to nezachrání ani celá citace páně ministra: „V Česku se dokonce otepluje dvakrát rychleji než ve světě. Dvakrát rychleji, než je světový průměr, se ale otepluje i jinde v Evropě.“ Je to celé o špatném zjednodušení nebo zkrácení, což pak vede k chytání za slovíčka. Ale tak, jak to řek pan ministr, to určitě „v cajku“ není – proto se tím od března baví lidi na internetu, to pochopí i primitiv 🙂

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here