Home Názory Jak jsem toaleťák vyměnil za SVOBODU SLOVA…

Jak jsem toaleťák vyměnil za SVOBODU SLOVA…

SVOBODA SLOVA jsou, vždycky byla a za stávajících okolností i nadále budou jen a jen SLOVA. Prázdná. Oblbující. Droga. Ano, SVOBODA SLOVA je svým způsobem droga. Když jste správně nastaveni (ne každý to tak má), po jejím požití je vám chvíli hezky, ale vzápětí strašně blbě a nechcete si to připustit – to je velmi důležitá informace. A těžko se z toho střízliví.

Právě do takového stavu se dostali ti, kteří po listopadu 1989 začali tu drogu nazvanou SVOBODA SLOVA užívat. Těm, kteří absolutně nic nepochopili, bylo chvíli fajn, poněvadž mohli beztrestně nadávat na komunisty, ale i na ty papaláše, kteří byli zrovna u moci, mohli se bez sprchy z hasičských stříkaček shromažďovat pod koněm a nadávat, jak se jim jen zlíbilo, veřejně tu začaly vycházet Havlovy filosofické fantasmagorie a další magorie dalších, těm Havlovým jako by z pera vypadly. A tak dále. Jen všem těmhle svobodoslovným narkomanům nedošlo, že ta ABOSOLUTNÍ svoboda slova, právě tak občanští narkomani tu polistopadovou vnímali (jako ABSOLUTNÍ), nikdy neexistovala.

Každá tak zvaná SVOBODA SLOVA je totiž přesně ohraničená. Vymyká-li se ideologii vládnoucího establishmentu do té míry, že pro něho může být ohrožující, SVOBODA SLOVA mění název a stává se z ní DEZINFORMACE. Oni pro toto mají zdůvodnění, že SVOBODA SLOVA je sice zaručena všemi těmi listinami a ústavou, ale… nesmí porušovat zákon. A o tom, zda zákon porušuje, rozhodují samozřejmě ti, kteří jsou u moci.

Takových příkladů z časů covidových, rusko-ukrajinských válečných a nyní válečných izraelsko-palestinských jsou haldy. Ano, tisíce diskutujících na internetu jsou blokovány za názor jiný, než povoluje oficiální ideologie.

Jeden příklad za všechny máte níže. Že dokonce samotný Hamás se na svých sociálních sítích chlubí tím, že má zbraně z Ukrajiny? A co jako? Tato informace se prostě nehodí, čili jak známe z klasických dotazníků – nehodící se škrtněte. A tak Seznam škrtl nehodícího se diskutéra, jenž právě na původ těch zbraní poukázal. Nic naplat, že vlastně jen zopakoval to, co tvrdí Hamás a mnozí američtí komentátoři.

Nějak se mi z toho zachtělo na velkou. Odcházím do oněch míst a jako hygienu tentokrát použijí tu SVOBODU SLOVA… Ona totiž k ničemu jinému upotřebitelná není.

Robert Fish

4 KOMENTÁŘE

 1. Není lepší důkaz, že si každý může psát na web co chce (pokud to není lež) je tento Váš výrok : „Ano, tisíce diskutujících na internetu jsou blokovány za názor jiný, než povoluje oficiální ideologie.“ Nebo jste v ilegalitě, zavřený, soudně stíhaný či šikanovaný?

  • Hloupý Josefe, zkus napsat něco proti Ukrajině či Izraeli v diskusi na provládních webech nebo proti Fialovi a Rychetského Pětikoalici a Pavlovi a uvidíš co bude s tím příspěvkem uděláno a jak tě zablokují.
   To jen v diskusích v iPortaL24 se ti nic takového nestane. Zde je totiž svoboda projevu uplatněná v praxi skutečně.

  • Vždyť se nikdo neodváží otevřeně do médií napsat nebo říct, jak to ve skutečnosti je, právě ze strachu z represí. V „lepším“ případě ze ztráty zaměstnání, skandalizace atd.

   Mimochodem, ústava ani závazné mezinárodní smlouvy o lidských právech vůbec neřeší, jestli je něco „lež“ nebo „dezinformace“. Kdo by to totiž rozhodoval? Nějaké ministerstvo pravdy?

   Další argument „liberálních demokratů“ proti komunistům prostě definitivně padl, už vám zbývají prakticky jen ty banány…

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here