Home Názory Jak se točí smutek – videomontáž…

Jak se točí smutek – videomontáž…

…ale nikoli přehnaná. Naopak. Výstižná. Tahle farizejská parta v čele s profi euroatlantickými plačkami MP-A a JČ dominuje takříkajíc spartakiádnímu videu, protože secvičenému na povel (kdyby Strahov byl použitelný, jistě by manifestačně smutnili tam – kvůli mohutnosti prostoru a nahnali by tam půlku Prahy), upozorňujíc na izraelské děti, unesené Hamásem (KIDNAPPED = UNESENÉ).

Na spartakiádě jsme v rukou třímali kužely či tyče, tihle KIDNAPPED. Omyl – nic nezlehčuji, ty tyče jsme tenkrát drželi nefalešně (dneska bych si taky jednu chytnul, možná ještě radši než tehdy…), kabaret točí ONI. Jak vidno z videa, ne vždy totiž bylo tklivo a teskno…

Čím je počastovat za tohle pokrytectví, farizejství? Nadávkami? K čemu? Zbytečné. Chtělo by to něco důstojného, co by bylo nad věcí, avšak přesto je nemilosrdně odsoudilo.

Přemýšlel jsem a hledal. Sice jsem sám za sebe na nic nepřišel, avšak uspěl jsem v hledání. Našel jsem příznačný citát Oscara Wilda: »Jsou chvíle, kdy si člověk musí zvolit, zda bude žít sám – úplně a naplno – nebo si vybere nějakou falešnou, povrchní a ponižující existenci, kterou si svět ve svém pokrytectví vyžaduje.«

Já si zvolil samotu, ONI ponižující existenci. Nesnáším teatrální gesta. Z toho důvodu pro mě budou vždycky upřímnější Jakešovi brojleři než jejich KIDNAPPED, jakkoli jsou unesené děti bestiálním zločinem.

Jan Čech

2 KOMENTÁŘE

  1. Vzpomínám ,jak se sokolové chovali na první Spartakiádě. Současný režim ukazoval jak se sokolové bouří proti komunistům Také skautíci se silně vymezují proti komunistům ,až přišla doba temna a skautíci mají nálepku pedofilů a sokolové již také nejsou čistí ,holt demokracie kouzlí.

  2. Pan Čech perfektně vystihl ve svém článku pokrytectví Fialy a Rychetského Pětikoalice. Falešné pózy a přetvářky jsou to jediné, na co se Fiala a vláda a Rychetského Pětikoalice a Pavel zmůžou.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here