Pavel Votruba

Cítí malér jako Fialovo Brno a přechází do protiofenzívy. Bude stejně neúspěšná jako ta, pro jejíž úspěch vyprázdnila již tak zívající armádní sklady. Sprdla Zelenského, který si tradičně drze otevřel svůj prokokainovaný chřtán dokonce na půdě OSN. Ten se pro změnu obul do Poláků, že nechtějí jeho zfetované obiloviny a kuřata, která by neprošla běžnou antidopingovou kontrolou už jen pouhým pohledem – ani vzorky odebrat by komisaři nemuseli.

Tady jsou ona slova všechna (sprdnutí je vyznačeno tučně):

»Polsko mám – díky rodičům, jako druhý Homeland, takže si dovolím jeden komentář, protože mě mrzí urážení Poláků, které tady teď čtu. Znám jejich mentalitu. Znám sebe sama. Hrdí, pyšní, bojovní a stateční lidé, kteří na sebe nenechají nikoho řvát a poroučet si. To je historií ověřený postulát. Dneska se vyjádření UA presidenta vůči Polsku fakt nepovedlo, sorry. A aby toho nebylo málo, tak kvůli obilí podala v úterý Ukrajina ještě i stížnost k WTO na Polsko, Slovensko a Maďarsko. No stalo se. První dvě země jsou ve volebním finále a těžko se bude jejich občanům vysvětlovat, že rok a půl opravdu hodně intenzivně pomáhají zemi, která na jejich zemi – cca 2-3 týdny před jejich ultrazásadními volbami, podává stížnost ke Světové obchodní organizaci a ještě jim president veřejně nadá v UN. To se voličům vysvětluje opravdu těžko. Co s tím ale teď? Někdy je třeba odhodit pýchu a sednout si zase ke stolu, přijmout omluvu, vyslovit omluvu, nadechnout se a jít dál. Musí se to stát brzy. A já o to všechny strany moc a moc prosím. Když se to nestane, prohrajeme úplně všichni.«

Milá, zlatá,

vy jste už prohráli. Dávno. On totiž proti Rusku nikdy nikdo nevyhrál, natož nějaká Černochová s nastraženým tankem v kabelce. Však z vás v Kremlu mají srandu – jak ti Rusku oddaní, tak i neoddaní. Nejvíc ponižující je, když je člověk pro smích všem – nepřátelům i přátelům. To je váš případ, paní ministryně obrany.

Já ale tuhle glosu nepíšu kvůli tomu, že Černochová sprdla Zelenského. Divadlo mám rád, ale musí to být nějaká klasika, ne tohle pokleslé představení, při němž by za normálních okolností šla opona dolů po pár minutách – za ohlušujícího pískotu obecenstva. Nemohu za to, že dnešní publikum nemá vkus. Ale srdce mě to rozhodně netrhá. Tleskejte si, čemu chcete. Vaše věc.

Sepsal jsem těchto pár řádek, abych upozornil, jak je naše Jana světová. Dva výrazy, které, když jsem ve výše ocitovaném tweetu četl, mně automaticky zvedly ze židle… Blbost je opravdu nekonečná. Homeland a UN – to jsou ty dva výrazy. Dají se samozřejmě sdělit česky: Domovina a OSN. Ale proč, když jí mateřština nic neříká. Světová za každou cenu. Tu domovinu bych z kontextu ještě pochopil v polštině (Ojczyzna), ale English? A UN místo OSN? Nepamatuji se, že bych tohle od jakéhokoli českého politika za posledních 33 let někde viděl napsané. Vždycky jen OSN. Tak očividně dávat najevo svoji oddanost… chtěl jsem napsat Říši, ale vlastně proč ne? – ono to vychází nastejno…

Machiavelli to vystihl přesně: »Povaha nadutých a špatných lidí je taková, že v dobách dobrých jsou zpupní, ve zlých pak ponížení a pokorní.«

Ona je teď v přechodu (pro ni zaplať Bůh aspoň za tenhle, poněvadž jiný nepozná – ten tradiční mají ženy…) mezi dobou dobrou a zlou ve směru k té zlé…

Pavel Votruba

3 KOMENTÁŘE

  1. Za německého protektorátu Böhmen und Mähren při německé okupaci Československa se říkalo VATERLAND. Říkali to proněmečtí pomahači a kolaboranti z řad českých zrádců spolupracujících s německými okupanty Československa. Tyto kolaboranty pak po ukončení okupace československý lid spravedlivě potrestal.
    V současné době za protektorátu USA v rozbitém Československu říkají proameričtí pomahači a kolaboranti z řad českých zrádců spolupracujících s americkými okupanty HOMELAND. Zní to kolaborantům tak světově a okupantům se to jistě líbí. Doufejme jen, že i tato kolaborace bude jednou po zásluze potrestána lidem rozbitého Československa.

  2. Brázda se opět střelil do vlastní nohy. Vkládá panu Votrubovi do úst něco, co vůbec neřekl. Což je pochopitelné, protože Brázda nikdy zde nerozumí tomu, co je tu psáno, což je pochopitelné u primitivního hovada, a to sedí jak p*rdel na hrnci.

  3. Podle slovníku naučného je (V)otruba odpadní produkt. To k tomuto individuu pasuje jak p*del na hrnec. Dobírat si ženy, že je v přechodu, to dokáže jen primitivní hovado.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here