Home Názory Ještě k utahující soše, která mně nedá spát…

Ještě k utahující soše, která mně nedá spát…

Pavel Votruba

Mně ta socha skrytě hajlujícího skřeta v Praze 6, jenž státní kasu téhle země dobrovolně odevzdal do služeb ukrajinského nacismu, prostě nedá spát. Ani to smetí naváté odkudsi do Strakovy akademie, tvrdíc, že Bandera byl v podstatě »slušnej« chlap. Tak stočili kolo dějin a nechávají hajlovat Putina. Na politickou kulturu spáchali atentát.

Morálně bezbariérový starosta Novotný velebí Vlasovce, ministr vnitra Rakušan vystavuje vak s mrtvým Putinem, ministryně obrany Černochová vrcholí nad smrtí Duginové, v kabelce nosí tank a na ňadrech fuckuje Putina. Svoloč, nemajíc v českých dějinách obdoby. Lež je jejich svoboda slova.

Vracím se zpátky k soše, k téhle smutné epoše. Avšak přece jen s troškou lepší nálady, že podobně smýšlejících je nás více. Třeba komentátor Jindřich Kulhavý z webu inadhled.cz. Píše: »Vladimír Putin rozhodně není pokroucený skřet, ale spíše významný a na většině planety uznávaný světový politik udržující se v dobré kondici, což nelze říct například o americkém prezidentovi Bidenovi. Znázornění utahování plynového kohoutu je trapnou neznalostí skutečnosti, kterou je převzetí této role představiteli EU i našeho státu, případně teroristů, kteří napadnuli plynovody Nord Stream 1 a 2. Takže kdyby měl skřet tvář Fialy či Leyenové, byla by to vcelku reálná kopie skutečných viníků nedostatku plynu v Evropě.«

Mě také to sochařské Putinovo utahování kohoutu neskutečně irituje. Polistopadová lůza vyčítala komunistům přepisování dějin. Tak jo. Pojďme si sednout ke kulatému stolu a vyříkat si to – kdo a jak historii přepisoval a přepisuje. Myslím, že by se tři čtvrtiny obyvatelstva nestačily divit, až by vyšlo najevo, kdo vlastně stál za politickými procesy v 50. letech, za koho de facto bojovali naši letci v Anglii, co bylo v pozadí 21. srpna 1968 atd., atd. On je téměř opak toho pravdou, že totiž právě komunisté se k reálnému výkladu historie dostali nejblíže. Totální demagogie při výkladu historie se neodehrávala za socialismu, ale po jeho konci – počínaje rokem 1990.

Hajlující Putin, utahující plynový kohout, je jen jednou ze stovek těchto dennodenních křiváren. Jak už zmiňuje výše citovaný Jindřich Kulhavý… Cožpak ten kohout utáhl ruský prezident? Cožpak je to Putin, kdo tu devět měsíců vyřvává, že Evropu odřízne od ruského plynu a ropy? Není to náhodou naopak? Že ten první, základní řez, spáchala Evropská unie? A dočkali jsme se čeho? Místo soudního procesu s Vládou ČR primitivní sochy utahujícího Putina. A hajlujícího. Navzdory 26 miliónům mrtvých občanů tehdejšího Sovětského svazu, které měla na svědomí nacistická ideologie i s ukrajinským Banderou, kterého dnes vládní lůza glorifikuje a oddaně posluhuje jeho pohrobkům.

Tohle už není blázinec, poněvadž v blázinci jsou regulérní blázni. Plácáme sebou v korytech prasečáku se sviněmi, které nás chlemtavě požírají.

Pavel Votruba

Předchozí článekVolných pracovních míst dál ubývá, nezaměstnanost plíživě stoupá
Další článekBramborový salát a kapr? Kdepak, česká tradice hovoří o něčem jiném!

7 KOMENTÁŘE

  1. Votrubou používaný termín „skřet“ ve mně vyvolává vzpomínky na VŠ a předměty matematika a statistika, ve kterém jsme používali korelační tabulky vázané v modrém plastickém obalu, čím to asi bude?

  2. Hajlující skřet? Jestli on to nebude ten kyjevský komik. On osobně sice asi není nácek, jenom jim za velice slušné peníze slouží.

  3. Votrubo, je potěšující, že jsi si má slova z minulého příspěvku vzal k srdci a přitlačil jsi na pilu. Bohužel jsi své síly napřímil naprosto pochybným směrem. Tvá klišé typu, kdo nad čím vrcholí, nejsou vůbec originální a hovoří o tvé sociální nevyzrálosti. Pokud je ještě vztáhneš k ženě, potažmo ženě ve věku tvé matky, zamířil jsi do těch nejnižších pater lidské spodiny. Mezi tou možná budeš bodovat. Ze společnosti slušných lidí ses ale definitivně vyřadil.

Comments are closed.