Jsem pro PRO…

A taky pro dnešní tiskovku PRO. Právo – Respekt – Odbornost na ní rozkrylo zákulisí sobotní demonstrace na Václavském náměstí včetně manipulativních tvrzení ministra vnitra Rakušana.

On kolínský exstarosta vůbec rád rozdává z cizího. Na Twitteru apeluje: »Pokud jde o další požadavky organizátorů (myšleno oné demonstrace – pozn. aut.), zejména zastavení pomoci Ukrajině, ty jsou spíš projevem mravní bídy organizátorů než čehokoliv jiného. Za tím, že si ČR plní své spojenecké závazky, si pevně stojím a jsem rád, že je to i převažující názor české veřejnosti.«

S tímto převažujícím názorem bych, pane ministře, až tolik nešermoval. Konec konců – podle posledního průzkumu agentury SANEP se více než polovina Čechů bojí vyjádřit svůj názor. Býti vámi, byl bych v podobných tvrzeních a soudech opatrnější.

Ano, rozdáváte z cizího. Vy jste nic nevybudoval. Ani nikdo z vašich předchůdců po roce 1989. Materiální hodnoty tu budovali dnešní sedmdesátníci a starší, které vy dnes okrádáte – čerstvě o slíbenou tisícovku. Holedbáte-li se, co vše tu před listopadem nebylo a dneska je, táži se – co z toho nám patří? V zásadě nic. A co nám do roku 1990 právě díky těm dnešním sedmdesátníkům »plus« patřilo, to jste rozdali, rozkradli, rozprodali (jen tak mimochodem – zrovna teď jdou po 449 letech definitivně ke dnu znojemské okurky).

Neplácám páté přes deváté a nemíchám hrušky s »jabkama«. Vy jste reprezentantem režimu, jenž českou zemi přivedl na mizinu. Chcete rozdávat? Založte transparentní účet a vyzvěte občany, nechť přispívají na zabíjení. Kdo bude chtít dát, dá – kdo nebude, nedá. Uvidíme, jak se do toho promítne ten váš »převažující názor české veřejnosti«. Tak či tak to ale bude férové. Já nedám ani korunu. Ukrajina má k dispozici dostatek svých zejména oligarchických zdrojů. Až ty začnou pomáhat, možná změním názor… Ale až začnou pomáhat.

Ještě jste na Twitteru, pane ministře, napsal: »K tomu, abychom čelili hrozbě chudoby, jíž se část spoluobčanů obává, má náš stát dostatek funkčních zdrojů v podobě robustního sociálního systému. Ten nenechá nikoho bez pomoci a ještě zdaleka ho nevyužívají všichni, kdo na to mají nárok.« Tu »robustnost« jste teď předvedli s důchodci…

Docela rád bych Vás, pane bývalý kolínský starosto, požádal i o to, abyste onen »robustní sociální systém« do posledního detailu odhalil – jak na vnitru říkáte – rozkryl či demaskoval. Tipuji, že byste s tím byl rychle hotov. Ono by toho totiž na to rozkrytí zřejmě moc nebylo…

Vy se nestydíte krmit veřejnost čímkoli, co ospravedlní drancování státní pokladny. Poradce nového prezidenta Vladimír Bezděk nám přes Seznam Zprávy zase vzkazuje, že ani hranice 68 let pro odchod do důchodu nebude konečnou a abychom se na stáří zabezpečili sami. Vážně, tady to máte černé na bílém.

Na zvláště odpornou a ubohou strunu brnká pro změnu lídr bývalé Lucie, David Koller, který přes mrtvé děti odnímá právo na názor každému, kdo se vyslovuje proti pokračující pomoci ukrajinskému režimu s výraznými projevy nacistické ideologie a nadto patologickou závislostí na kokainu. Pane Kollere, padnul jste na dno. Na dno pomyslné lidské žumpy.

Podobných příkladů, argumentů a souvislostí bych mohl uvést desítky. Ale nechci. Takhle to stačí. Kdo chce, vidí – kdo nechce, bude i dál tvrdit, že ve dne svítí měsíc a v noci slunce. Jsem pro tohle dnešní povídání ukončit. Jste taky pro? Buďte PRO!!!

Robert Fish

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy