Home Názory Jste válečný štváč a morální troska, pane Dominiku Kaštánku!

Jste válečný štváč a morální troska, pane Dominiku Kaštánku!

Že hloupost nezná hranice, víme. O kauze Samuela Bučka víme také. Jedná se o slovenského forvarda, jenž po 24. únoru podepsal kontrakt v ruském Nižněkamsku (KHL). Angažmá mu z nějakých důvodů nevyšlo, v Neftěchimiku skončil a laso mu hodil extraligový Třinec. Samozřejmě okamžitě se vyrojilo milión keců kolem, zda nabídka Ocelářů je z morálního hlediska akceptovatelná, když ten proruský šváb Buček stovkami vypálených puků vlastně jakoby střílel po Ukrajincích a tím napřímo podporoval Putina atd. Nechci všechny ty stupidity znovu a znovu rozebírat a po tisící prvé dokazovat, že blbost je věčná.

Přisadil se i Kaštánek, byť tentokrát v trochu jiném módu, rádoby by laskavém a chápajícím, přímo otcovském – aspoň zpočátku. Pro sport.cz řekl: »Pro mě to vůbec není ožehavé téma. Je to v pořádku. Ničím se neprovinil, jednal podle zákonů Slovenské republiky, tak proč by tam nemohl jít pracovat? Ano, morálně je to podle mě špatně a jeho rozhodnutí nepodporuju. Vinit ho ale nebudu.« Nenechte se však omámit rádoby laskavým tónem, neboť hned vzápětí Kaštánek tasí už svůj tradičně obtěžkaný kalibr – opět cituji sport.cz»Od toho by měly být zákony, aby naše obyvatele chránily od ruské propagandy. A naši zákonodárci po zhruba 240 dnech války už dávno mohli připravit zákon, který by chránil naše obyvatele od ruské propagandy. Viním je z toho, že to ještě neudělali.«

Mám vzkaz pro pana Kaštánka: Konkrétně já, mluvíte-li o našich obyvatelích, mezi něž se s dovolením zařadím, nepotřebuji chránit od ruské propagandy, natož skrze nějaký zákon. Jsem svéprávný občan a názory na to či ono jsem si vždycky tvořil sám. Také s kým si o tom či onom budu povídat, je pouze a výhradně na mně. Stejně tak, kde co budu číst nebo poslouchat.

Necítím se býti ohrožen, natož ruskou propagandou a nenechám ze sebe dělat nesvéprávného idiota. Díky, Kaštánku, nemám zájem.

Pozoruhodné, že jste takto nebouchal pěstmi do stolu, když NATO v čele se Spojenými státy bombardovalo Irák kvůli neexistujícím jaderným zbraním nebo jen o pár měsíců později Jugoslávii ve snaze vymazat z mapy světa slovanské Srbsko.

Tehdy vám tisíce mrtvých civilistů – žen, dětí a starců – nestály ani za zmínku, jež by se za nehet vešla.

Tehdy jste totiž, coby hráč NHL, chamtivě hromadil milióny amerických dolarů, potřísněných krví nevinných obětí… Ani jste neškytl, že?

Jste válečný štváč a morální troska, pane Dominiku Kaštánku!

Martin Kalous