Kálejme, co střeva ráčí…

Za pár měsíců tomu bude 35 let, co z Ústavy ČSSR zmizel článek č. 4 o vedoucí úloze KSČ. Blahobytný socialistický režim byl smeten z povrchu zemského, nastoupil tvrdý kapitalismus z přelomu 17. a 18. století, kdy člověk byl/je s prominutí HOVNO, zatímco kapitáni spekulativního průmyslu si s ním bezohledně vytírají zadek.

Za těch bezmála pětatřicet let toto došlo málokomu. Demokratické makovice pořád ještě značné části obyvatelstva slouží skutečně jen k tomu, aby lidský skelet byl kompletní.

Nicméně ani po třech a půl desetiletích nedává mnohým minulý režim spát. Proč? Hlavní důvod bych věděl – aby se zakrývaly mega průsery dneška. Seznamové medium.cz se před pár hodinami vytasilo s »vědeckou« analýzou, proč za komunismu (sic! – já v té době žil a žádný komunismus jsem nikdy nepotkal) nebyl toaletní papír – skutečně, tohle je téma navýsost aktuální a pro občany nepochybně nesmírně atraktivní. A hlavně, což zdůrazňuji, navýsost potřebné, především pro budoucnost.

Pitomosti z toho pomateného textu komentovat nehodám, titulek pro tenhle účel postačí – jen ten titulkový dotaz nahradím ne jednou, ale hned několika otázkami, na rozdíl od té citované nanejvýš aktuálními:

1. Proč nejsou za dnešního kapitalismu peníze pro důchodce?

2. Proč nefunguje státní bytová výstavba?

3. Proč Česká republika v těch uplynulých skoro 35 letech ztratila zemědělskou a potravinovou soběstačnost v základních komoditách?

4. Proč je kvalitní zdravotní péče pro stále více lidí nedostupná?

5. Proč si adekvátní vzdělání může dovolit stále méně mladých lidí?

6. Proč se v České republice 35 let jen a pouze a pořád zdražuje (všechno zdražuje)?

7. Proč byl vynulován právní systém ČR a podřízen tomu evropsko-unijnímu?

8. Proč u nás máme nejvyšší ceny elektrické energie v Evropě?

9. Proč je český stát od listopadu 1989 dodnes den co den brutálně zadlužován?

10. Proč máme jedny z nejnižších průměrných výdělků v Evropě a spotřební ceny jedny z nejvyšších?

Mám pokračovat? K čemu… Hlavně, že si dneska máme čím vytírat zadek. Zejména po těch nadopovaných banánech. Jeden aby se z toho fakt posral… Ale toaleťáku je hafo, tak kálejme, co střeva ráčí… Třeba se pak někomu rozsvítí, až se vykálí z podoby, jak se lidově říká.

Dušan Sedlák

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Jednou vyhoří papírna a “liberální demokrati” jsou z toho živi 35 let. Ovšem v posledních letech se objevují i v buržoazní ČR výpadky v dodávkách různého zboží, takže antikomunisti by měli pomlčet.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy