Home Názory Kandidát Babiš a poslanec Bundestagu Bystroň… Co mají společného?

Kandidát Babiš a poslanec Bundestagu Bystroň… Co mají společného?

Kdyby ještě žil znamenitý sportovní komentátor Karol Polák, jistě by nedávné vystoupení poslance německého Bundestagu (AfD) Petra Bystroně glosoval svým typickým způsobem, parafrázuje on legendární hlášku: »Bodaj by sme aj my mali takých Bystroňov!«

Už jste si domysleli, proč i v kontextu se zmiňovaným Bystroňovým projevem je tak masivně dehonestován Andrej Babiš a stejně masivně podporován generál Petr Pavel? Vždyť Babišova rétorika a argumentace je de facto totožná s tou Bystroňovou.

Babiš: »Udělal bych vše pro to, aby válka na Ukrajině skončila.«

Babiš: »Jsem nezávislý a chci mír na Ukrajině.«

Babiš: »Svolám do Prahy mírovou konferenci a dojednám mír na Ukrajině.«

Zaslechli jste něco podobného z úst Petra Pavla? Jistě ne a ani nemohli, neboť ona »tlačenka«, jíž si nyní generál užívá plnými doušky a část zfanatizovaného davu ho v tom ještě podporuje, nebyla uvařena samo sebou. Role Pavla na Hradě má být ryze protiruská, tedy proválečná, tedy striktně podporující další nekonečné dodávky zbraní na Ukrajinu. Toto jsme na iportaL24.cz vysvětlovali nesčetněkrát.

Je to především západní ekonomika a převažující část západoevropského obyvatelstva, které si pokračování války nepřejí z důvodu zachování prosperující budoucnosti starého kontinentu. I tohle jsme mnohokrát rozebírali.

Stejně jako nenávist vůči Babišovi – referuje ČTK: »Na rizika, která by nadcházející české prezidentské volby mohly znamenat pro Ukrajinu, na svém webu upozornil v evropské příloze list Ukrajinska pravda. Podle něj sice v Česku zakrátko odejde do politického důchodu dosavadní hlava státu, která ‚měla sklon ke skandálním prohlášením a k podpoře Ruska‘, ale zvolení expremiéra Andreje Babiše nástupcem Miloše Zemana ‚by bylo pro Ukrajinu špatnou zprávou‘.«

Babiš v tomto punktu nelže, neboť jeho politické ukotvení v rámci Evropy je jiné, než Pavlovo. Zjednodušeně, avšak co se podstaty týká, výstižně řečeno – není proamerické (to ukotvení), čili není proválečné a kdyby nic jiného, právě tento fakt by nás měl donutit jít k druhému kolu a volit Andreje Babiše. Klidně ať si postaví ještě jedno Čapí hnízdo, hlavně když skončí válka a ekonomicko-sociální situace v Evropě se vrátí k normálu.

Projev poslance Bundestagu Petra Bystroně proti posílání německých tanků na Ukrajinu:

Vážená paní předsedající, vážené kolegyně a kolegové! Především: Vážení kolegové z CDU/CSU! To je zajímavý přístup, který zde používáte: Německé tanky proti Rusku na Ukrajině! Mimochodem, o to se pokoušeli už vaši dědečkové s Melnikovci a Banderovci. A jaký byl výsledek? Nevýslovné utrpení, desítky milionů mrtvých na obou stranách a nakonec ruské tanky zde v Berlíně. A dva z nich stojí vpředu a měli byste kolem nich chodit každé ráno a vzpomínat!

Zahraniční politika, milí přátelé, není o vysílání tanků, ale o diplomacii, o hledání rovnováhy, porozumění a kompromisu. A bohužel, všichni ti – a to platí pro všechny strany, kteří tento přístup prosazovali, byli v loňském roce v Parlamentu očerňováni. To platí i pro bývalé ministry zahraničí a bývalé kancléře. Každý, kdo se postavil za německé zájmy, byl očerněn jako Putinova děvka. Každý, kdo prosazoval americké zájmy, byl oslavován jako zachránce Ukrajiny. A obojí je špatně.

Je to lež. Je to lež a potvrzují to všichni vojenští experti, američtí, jako je náčelník generálního štábu Milley, i němečtí, jako je generál Vad. Rusové mají přes 10 000 tanků, mohou mobilizovat dva miliony lidí. 200 Marderů nebo jiných tanků od nás neznamená žádný rozdíl. Tento konflikt nelze vyhrát vojensky. Nicméně tento konflikt má vítěze. Gabor Steingart to v knize Focus skvěle zpracoval. Název článku zní: »USA vítězí ve válce na Ukrajině«. USA vítězí geopoliticky: rozšířily svou zónu vlivu až k ruským hranicím. A vítězí také ekonomicky: těží ze sankcí a z dodávek zbraní. Věděli jste to? Američané pronajímají zbraně Ukrajině. Ale Ukrajina je na mizině, nemá peníze. A copak dělají Američané?

Deník Financial Times to zjistil: Vyvíjejí tlak na EU, aby Ukrajině zaplatila! Netlačí však pouze na EU, aby zaplatila, ale chtějí, abychom jim peníze dali, místo abychom jim je půjčili! A chtějí, aby se tak stalo automaticky, pokud možno v měsíčních splátkách. A celá věc by měla být zakryta a utajena! Proto se fond, z něhož EU tyto peníze na armádu vyplácí – podržte se – jmenuje Mírový nástroj. A největší lež nám kancléř sdělil, když 100 miliard eur na nové americké nákupy zbraní v Německu označil za »zvláštní aktiva«.

Ne, vážený pane kancléři, těch 100 miliard eur nejsou zvláštní aktiva, ale zvláštní dluhy, které musí nést němečtí daňoví poplatníci. Navzdory této propagandě, navzdory této zástěrce si většina Němců tuto válku nepřeje. A ptám se, vážení kolegové z unie CDU/CSU: Čím jménem takový návrh podáváte? Odpověď jste uvedl sám ve svém návrhu: Středoevropané to prý požadují a – počkejte! – generální tajemník NATO a velvyslanectví USA to požadují! Tak daleko jsme se dostali!

CDU/CSU předkládá v německém Bundestagu návrhy, které mají vyhovět požadavkům NATO a velvyslanectví USA. To je to místo, kde v BlackRock bouchají na oslavu zátky, že, pane Merzi? Vážení kolegové z CDU/CSU, neměli byste být zavázáni NATO, ani americkému velvyslanectví, ani americkým zbrojním firmám. Měli byste se angažovat ve prospěch německých občanů. Němečtí občané si tuto válku nepřejí. Němečtí občané si tuto eskalaci nepřejí. Němečtí občané si tyto dodávky zbraní nepřejí. Proto s tímto návrhem nesouhlasíme.

Bystroň video: zde.

Jan Čech

Předchozí článekPražská záchranná stanice pro zvířata se na rok a půl stěhuje do Ďáblic
Další článekBulhaři zase půjdou volit parlament, už popáté během dvou let

3 KOMENTÁŘE

 1. @ Fronda : Petr Bystroň je poslancem ortodoxně pravicové, euroskeptické, populistické partaje Alternativa pro Německo. Maximálních volebních zisků dosahuje na území bývalé NDR, bez kterých by se do Bundestagu nedostala. K populistiskému rejstříku patří odpor proti migrantům, ale i zpochybňování potřeby rovnoprávného postavení mužů a žen. K jejím voličům patří lidé s minimálním vzděláním a přešla k nim i řada voličů od postkomunistické partaje Die Linke, českým ekvivalentem je SPD alias Strana pomocných dělníků. Ve vztahu k ruské agresi proti Ukrajině nezaujímá AfD zásadní postoj, alibisticky hovoří o „mírových jednáních“.

  • To vím, za jakou je stranu. Ortodoxní pravičák taky někdy může mít pravdu. Jako třeba Churchill, Bismarck nebo Putin.
   Samozřejmě že má Alternativa voliče na území bývalé NDR a samozřejmě že k ní přecházejí voliči sluníčkářské Linke.
   Tvrzení, že určité nepohodlné strany volí „lidé s minimálním vzděláním“ atd. patří k projevům primitivní prorežimní propagandy. Když nejsou argumenty, nastupují urážky. Skutečnost ovšem vystihuje známý bonmot, že „ODS volí 70 % doktorů, 90 % sester a 110 % sanitářů“. Tedy těch, kteří se snadno nechají propagandou zmanipulovat a volí proti svým zájmům.

   Jaká „ruská agrese“?

 2. Je smutné, že podobné projevy neslyšíme dnes a denně od lídrů KSČM. Od nich neslyšíme vůbec nic.

  A o Linke nemá vůbec smysl se bavit…

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here