Kdyby byl Pavel pro mě i nadále prezidentem, museli by se mí předci v hrobě obracet

Musím přiznat, že když jsem slyšela prezidenta Petra Pavla při jeho projevu v rámci pietní akce v Terezíně, měla jsem v první chvíli pocit, že jsem dostala osobní facku. A tohoto pocitu se nedokážu zbavit. Moje babička totiž přežila šest let v Ravensbrücku, dědeček nepřežil Mauthausen a táta byl poslední dítě vrácené z převýchovy do České republiky. A to vše za to, že jako rakouští, resp. němečtí sociální demokraté odmítali Hitlera.

A když na tak památném místě, jako je Terezín, pronese pan prezident větu o tom, že naši předkové také působili ono zlo, musím mu říci, že v tom Terezíně vedle ghetta, kterým prošel třeba Karel Poláček, byla i Malá pevnost, v níž prožila kus života Milada Horáková a odkud na popravu vezli například Františku Plamínkovou.

Pokud má pan prezident mezi svými osobními předky někoho, kdo v tom Terezíně páchal zvěrstva, tak by vůbec neměl být prezidentem. Protože čeští občané se nemají za co omlouvat. Do této chvíle jsme respektovala to, že byl pan Pavel zvolen českým prezidentem. Od této chvíle pro mě Česká republika prezidenta nemá, protože jinak by se museli moji předkové v hrobě obracet.

Jana Volfová, předsedkyně České suverenity

Související články

8 KOMENTÁŘŮ

 1. Brázda, jen pronacistický ksindl může omlouvat svinstvo, které pronesl Petr Pavel na půdě koncentračního tábora Terezín. Ten Pavlův projev jsem slyšel a viděl Brázda celý a pochopil jsem ho velice dobře. Mám ho celý nahraný jako video a je škoda, že ho sem do iPortal24 nemůžu vložit. Kdyby iPortal24 chtěl, pošlu jej ochotně ke zveřejnění a zhlédnutí, aby všichni na iPortal24 na vlastní oči a uši slyšeli a viděli ostudného Pavla.
  Od tebe jsem Brázda nic jiného ani nečekal, než že budeš omlouvat svinstvo a souhlasit s ním. Je jisté, že tys ten projev neviděl a meleš tady svoje obvyklé bláboly.

 2. Jen úplný blb nepochopil z kontextu Pavlova projevu v Terezíně, že když mluvil o našich předcích, nemyslel tím ty české, ale obecně všechny ty, kteří se na nacistických zvěrstvech podíleli. Tuto vsuvku ovšem učinil teprve poté, když dlouze hovořil o naprosto nejzásadnější vině nacistického Německa.
  Pochybuji, že některý z předřečníků ten projev přečetl celý.

 3. To není můj prezident, proč on podrazil důchodce, kteří platili jeho studia v Rusku a v roce 2019 řekl já nikdy nebudu prezident já jsem voják říkali mu Jidáš,praskal na své spolužáky dík za takového podrazaka 😭😭😭

 4. Že mu hubu nevykrútilo za to čo povedal! Tak nie Nemeckí fašisti a SS môžu za to čo sa udialo ale naši predkovia? Ti ho.ädo jedno!Ako si dovolíš niečo také vypustiť z tej americkej huby! Ty nie si prezident tak isto ako Čaputová nie je na Slovensku prezidentka iba dosadená bábka! Treba okamžite zrušiť priamu voľbu prezidenta! Fico to už vyslovil a ja som to už minulý rok napísal, inak sa nezbavíme Amerikou dosadených prezidentov.

 5. 🙈 Prezident Pavel v Terezíně prohlásil, že odpovědnost za zločiny nacismu mají naši předkové. Doslova řekl toto:

  💬„Tato unikátní pevnost, po celé Evropě známá jako jeden z vrcholů vojenského inženýrství, se nakonec stala symbolem toho nejhoršího, čeho je člověk schopen. Odpovědnost za zločiny, které páchali naši předkové, musíme přijmout, a poučit se z nich,“ řekl Pavel.

  Pokud předkové Petra Pavla páchali zločiny, pak by Pavel měl v první řadě odstoupit ze své funkce a měl by se ze zločinů svých předků poučit.

  Voják tělem i duší, jak to o sobě s oblibou říká, válečný štváč Pavel měl zůstat na vojně a jít příkladem v první řadě do první linie zákopů na Východě na Ukrajině a ne se drát do funkce prezidenta, na kterou nemá. Pavel nikdy nebude českým státníkem, ale jen válečným štváčem a opovrhovaným lampasákem, který slouží cizím protičeským zájmům.

 6. Všichni spoluobčané se zdravým rozumem vědí, co se u nás děje! Dějiny někteří naši současní politici obracejí, záměrně mění ve prospěch západu. Petr Pavel není prezident, byť ho tak někteří nazývají. Je jen loutka a také se tak chová. Všeho dočasu. Takovému režimu, který on představuje, brzy dojdou síly a situace se změní. Destruktivní režim přežít na cely nemůže!

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy