Home Názory Když MOTYKA spustí…

Když MOTYKA spustí…

Pokud se někdo z vás podrobněji zabýváte mediální manipulací s veřejným míněním, vřele vám doporučuji k přečtení rozhovor na seznamzpravy.cz s náměstkem pro službu kriminální policie a vyšetřování Vojtěchem Motykou.

Tematicky se zabývá rostoucím počtem trestných činů z nenávisti a obsahem sdělených informací a souvislostí se okamžitě zařadil mezi vzorové ukázky jakési plíživé šikany té části veřejnosti, která si zachovala zdravý rozum a nepodléhá oficiální informační strategii. Právě tito lidé, kteří se neztotožňují s provládní argumentací, jsou mezi řádky označováni za pachatele, a ti poslušní, bez vlastního úsudku hltající zpravodajství mainstreamu, za potenciální oběti oněch trestných činů z nenávisti.

Přitom realita je právě opačná. Jak opačná? Odpovím vám… Vzhledem k tomu, že skutkovou podstatu daného trestného činu naplňuje i nenávist šířená on-line, tzn. na internetu, můžete si oprávněnost mé úvahy vyzkoušet sami. Napište do jakékoli internetové diskuse, stačí jen naznačit (jenže my už v podstatě nemůžeme ani naznačovat…), že např. covid byl umělý, nebo že jste volili Babiše, nebo že pomoc Ukrajině vláda už přehání, nebo že odstřihnout se od ruského plynu byla pitomost, nebo že Pavel nás zatahuje do války atd., atd., a za pár minut vás z těch abnormálně nenávistných reakcí ovládne takový strach, že svůj příspěvek radši smažete. Neubrání vás před tím, ani kdybyste argumenty snášeli ze zlata či diamantu. Lidově řečeno, dostanete takový kouř, že pes kůrku by si od vás nevzal.

Náměstek Motyka ale za šiřitele této nenávisti značkujte ty, kteří jí jsou vystavení v míře jednoznačně převládající. Už jsem to před časem na iportaL24.cz psal, že totiž my, co k snídani, obědu a večeři jen tupě nekonzumuje oficiální menu, debatujeme povětšinou věcně, bez emocí a hlavně bez nenávisti – na rozdíl od těch tupých, zblblých konzumentů, kteří si s nějakými argumenty nelámou hlavu, avšak o to vulgárněji nadávají a vyhrožují. Těm je šuma fuk, co jedí, hlavně když mají nacpané břicho.

Ocituji trochu myšlenek z Motyky (celý rozhovor zde).

»Necelá polovina trestných činů z nenávisti byla loni spáchaná on-line. Právo platí i na internetu, což si někteří pachatelé neuvědomují… jsou samozřejmě ad hoc společenská témata, která fungují jako nové katalyzátory útoků, například uprchlická krize. …Zcela jistě mezi ně řadím pandemii covidu-19, válku na Ukrajině a uprchlickou krizi. To jsou témata, která umocnila útoky na sociálních sítích a která v posledních dvou, třech letech výrazně vstoupila do oblasti nenávistných trestných činů.«

Také čtete mezi řádky to, co já? Tedy – vybočuješ z oficiální informační linie, jsi nenávistný, jsi pachatel. Když už Motyka spustil, tak důsledně, se vším všudy, včetně pokynů pro ty nevybočující, jak s těmi vybočujícími zatočit – cituji: »Doporučuju, abychom nebyli lhostejní a nepřehlíželi útoky na druhé. Způsobů kontaktování policie je vícero – od fyzického oslovení jakékoli policejní služebny, přes zavolání na linku 158, po oznámení přes e-podatelnu či Portál občana.«

Jinak řečeno – jakkoli nevybíravé verbální ataky Babišových voličů, odpůrců jedovatých vakcín a těch s vlastním názorem na rusko-ukrajinský konflikt jsou v ažuru, zde se fantazii brutálních výlevů meze nekladou.

Shrnuto a podtrženo – trestný čin není definován skutkovou podstatou ve smyslu »padni, komu padni«, ale politickou loajalitou ve smyslu »padni tomu neloajálnímu«. Ten smí být (musí být) vláčen, věšen a rozčtvrcen dle libosti bez hrozby trestněprávního postihu, jenž naopak reálně hrozí všem těm vláčeným, věšeným a čtvrceným za to, že stojí vně loajálně bučícího stáda. To stádo ho totiž nemilosrdně ušlape, jako když Motyka spustí…

Robert Fish

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.