Komu není shůry dáno, v apatice nekoupí…

Bizarní komedie »parlamentarismu«, takto o nekonečných dějstvích, napsala další nepodařený díl. On se ani podařit nemohl, protože opoziční scénář dopředu sice disponoval vším možným (třeba snahou), jen ne reálným počtem hlasů, jenž by tento díl ukončil menšinovým happyandem.

Srandovní hra (demokratická – sic!) na vládnoucí a opoziční strukturu v Poslanecké sněmovně, kdy vládnoucí složka má většinu (proto vládne) a ona složka v menšině nevládne proto, že tu většinu nemá a tudíž za normálních okolností složku vládnoucí nikdy nemůže přebít (jakože větší vždycky bere) a tudíž je v podstatě zadarmo drahá, nemohla ani tentokrát dopadnout jinak, než jak dopadla. Ničím. Výsledek nula…

Tzv. opozice, opět a znovu nemajíc nutnou hlasovou kvantitu, páč majíc ji, nebyla by strukturou opoziční, nýbrž vládnoucí – ale to již repetuji – chtěla svrhnout ze sněmovního soklu moji nejoblíbenější ing. M. P-A.

Před pultíkem, za pultíkem, u pultíku se sice všichni dle zažité zvyklosti zhádali jako koňové (veřejnost se nažrala a Markét zůstala celá), ovšem krom toho, že opoziční poslanci si tímhle k nezdaru předem odsouzenému počinu mohou směle odůvodnit své měsíční příjmy (vždyť do těch vládních poslanců šijí, seč jim síly stačí – jako správně dravá opozice si svědomitě plní pracovní povinnosti a o tomhle ta demokracie přece je, ne?).

Doslova se »šokujícím« zjištěním, že vládnoucí strany mají ve Sněmovně většinu, tudíž proto opozice neuspěla, přiklopýtaly novinky.cz: »Sněmovna o jejím odvolání jednala dvě a půl hodiny. Nakonec opozice ale neuspěla, vládní koalice má totiž ve Sněmovně většinu. Pro odvolání hlasovalo 72 zástupců ANO a SPD, proti 97 koaličních poslanců.« Hloupější objev novinky.cz snad už ani učinit nemohly. Ta vysvětlovací spojka »totiž«, ta mě fascinuje – vládní koalice má totiž ve Sněmovně většinu. Jako kdybychom byli všichni kreténi non plus ultra a tohle nevěděli. Na druhou stranu – aspoň tomu teď už rozumím, proč je to celé na draka…

Víte, co tohle stojí peněz? A za čtyři roky si obvykle role vymění – ti, co vládli, přejdou do opozice a z opozice se stane vládnoucí struktura, neb VOLIČI takto rozhodli. Houby s voctem, voliči… Voliči si jen prostoduše myslí, že o čemsi rozhodují. Rozhoduje úplně někdo jiný a určitě ne u volebních uren, k nimž už konečně přes 33 let nakračujeme svobodně – jako ovce svobodně. Když beran na Hradě zabučí, že volby budou tehdy a tehdy, vkračujeme do oné cimry, byvše nadrženi, že budeme rozhodovat (přirozeně svobodně), že my, voliči, jsme těmi, kol nichž se točí svět. No jo, no, komu není shůry dáno, ani v apatice nekoupí…

Jan Čech

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

 1. Ovšem kdybychom i navzdory všudypřítomné propagandě jednou volili “nesprávně”, jistě tady bude za peníze ze Západu zorganizována nějaká barevná revoluce, jak to známe z Ukrajiny i z jiných zemí. A voliči budou umravněni, třeba i za cenu mnoha mrtvých. Taková je ta “liberální demokracie”. 🙁

 2. 6.4.2023
  ❗️Ruské ministerstvo obrany: Kyjevský režim záměrně likviduje své vojáky, aby zabránil pokusům opustit své pozice a ustupovat.

  Včera během bojů velitel jednotky 53. mechanizované ukrajinské brigády vysílačkou kontaktoval ruské velení s prohlášením, že se jeho jednotka chce dobrovolně vzdát a složit zbraně.

  Pro bezpečný odchod ukrajinských vojáků byly pozastaveny boje. Venku se setmělo, a proto se ukrajinští vojáci nacházeli v krytu až do rána.

  V noci ukrajinské dělostřelectvo zahájilo těžkou palbu na kryt, všech 14 ukrajinských vojáků, kteří složili zbraně, zahynulo.

  Sledujte @neCT24

 3. V rozbitém Československu to dají do pořádku zase jen komunisté.
  Jen bude ještě dlouho trvat, než jim to voliči umožní. Bude to až tehdy, až budou lidé rýt držkami v zemi, což bývá většinou vždycky po válce, do které nás vede a tlačí Fiala, Pavel, Černochová a další čeští váleční štváči.
  Černochová tvrdí, že jaderné údery taktickými jadernými zbraněmi na Ukrajině představují nulové riziko pro ČR.

  • Až komunisty nepovedou takoví “lídři” jako kolaborant Filip nebo neviditelná Konečná.
   Kromě toho, KSČ předala v roce 89 pravici moc bez náznaku odporu, nijak nehájila svůj program, zájmy svých voličů, výsledky jejich práce. Kdo zaručí, že by se to neopakovalo?

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy