Korespondenční volba dává prostor podvodům a manipulacím s hlasy

Korespondenční volba, v té podobě, jak ji schválili, je protiústavní a má jediný cíl. Zachránit skomírající pětikolku hlasy těch, kdo žijí v zahraničí. Vláda si je dobře vědoma, že jí ujíždí vlak a že tady doma už jí skoro nikdo nevěří. Proto se chce pojistit. Že chce usnadnit život našim lidem v zahraničí? LEŽ jak věž! Kdyby jí šlo opravdu o české občany žijící v zahraničí, musela by nejdřív řešit problémy s vydáváním (respektive obnovou) občanských průkazu na zastupitelských úřadech.

To jim nevadí, že není možné na ambasádě ani velvyslanectví vystavit novou občanku, a že kvůli tomu musí lidé z celého světa zbytečně cestovat do Čech, aby si jí tady za vysoké poplatky, zdlouhavě vyřídili? Zjevně ne. To jí totiž hlasy nepřináší.

Místo toho raději pošlape Ústavu i důvěru lidí ve výsledky voleb. Jak při korespondenční volbě zajistí dodržení základních ústavních principů jako je rovnost, přímost, nebo tajná volba? Kde mají brát voliči důvěru ve výsledky voleb, když mají být hlasy posílány Českou poštou, kterou ovládá STAN a jeho Rédlova mafiánská skupina?

Svobodné, transparentní volby jsou základním kamenem a pilířem demokratické společnosti! Nejenže tímto krokem vláda podlomila důvěru lidí v objektivnost voleb a zvýšila napětí ve společnosti, ale zasadila i tvrdou ránu víře v právní stát a demokracii v naší zemi.

Karolína Kubisková, místopředsedkyně hnutí Přísaha

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel to bez lhaní a podvádění ani neumějí.
    Samozřejmě že volby budou zmanipulované, s tím se počítá.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy