Home Názory Mandát už nemá, ale rukama rozhazuje dál

Mandát už nemá, ale rukama rozhazuje dál

Z pěti čtyři a jen o 2,5 procenta víc než jedno. Přesně takhle dopadl zářijový průzkum volebních preferencí agentury Median. Vysvětlím snadno. Ze současné vládní koalice by se do Poslanecké sněmovny nedostali lidovci (4 %), a ODS (13 %) + Piráti (11,5 %) + STAN (6,5 %) + TOP 09 (5,5 %) by dohromady posbírali jen 36,5 procenta hlasů, což je o pouhá dvě a půl procenta více než samo, jedno jediné hnutí – ano… ANO (34 %).

Koalice se od října 2021 propadla téměř o 7 %, naopak ANO v porovnání s těmi posledními volbami o bezmála 7 % posílilo. Představte si, že navzdory neutuchajícímu tlaku politiků a oficiálních médií, že za všechno může Babiš, resp. jeho minulá vláda.

Vidno jedno pozitivum – že národ přece jen není až tolik zdevastovaný, aby si sám neudělal zdravý názor na to, co se v české zemi děje po nástupu téhle novodobé bandy, a že Babiš není takový grázl, jak lidu dnes a denně soukají do hlav.

Ještě mě napadlo, byť ono to je stejně jedno – ale my teď vlastně jako by nemáme (i když my je jaksi nemáme fakticky… – víte, jak to myslím, že?) ministra zemědělství a ministra práce a sociálních věcí – lidovce Marka a Maroše, když jejich partaj by při současných volbách neprošla…

Hodně blbě je ten volební zákon a všechny právních předpisy k němu náležící postavený. Když během mandátu podstatně ztratím důvěru, danou volebním výsledkem, něco by se s tím mělo vykonat.

Tady nám frajer, de facto již bez mandátu, rozhazuje rukama, vysílá signály a pětadvacet i více hodin denně lže, zatáhl zemi do války, zbídačil obyvatelstvo a devastovat se evidentně chystá i nadále, a ona na něho neexistuje žádná páka, která by ho/je ze Strakovky bleskově vypakovala. Jo, jistě, mimořádné volby, ale s těmito parlamentně-demokratickými hovadinami na mě nechoďte, ty já prostě neberu.

Když třeba řidič autobusu udělá za volantem malér, dostane pokutu. Když spáchá větší průšvih, z minuty na minuty přijde o papíry a nesmí řídit. A takhle by to mělo být nastavené i u vlády. Uděláš malér, dostaneš zákaz vládnout. A né že ti bude umožněno vládnout dál a jak na běžícím pásu vyrábět maléry nové a větší a větší.

Kdybych byl právníkem, notabene ústavním, zamyslel bych se nad tím. Mnoho by to vyřešilo. Když se chce, jde všechno. Jenže v téhle republice chybí vůle řešit cokoli, co je zásadní. I proto gauneři vládnou dál, byť o tom, že těmi gaunery jsou, ví už tolik lidí, že to nejde ututlat. A stejně to je prd platné. Prodavačku za manko vyhodí, předsedu vlády za totéž nikoli. Nebo se mýlím?

Jan Čech

1 KOMENTÁŘ

  1. Fiala a Rychetského Pětikoaliční zrůdy včetně Pavla a ANO shánějí stamiliardy na svoje zbraně – letadla, tanky, transportéry, a tak kradou kde se dá.
    Okradli české důchodce a teď okrádají další obyvatele ČR, nikdo neujde okradení, které pořádá Rychetského Pětikoalice pod vedením Fialy, Pekarové, Vystrčila, Černochové a ostatních Pětikoaličních vládních gaunerů a ANO a Pavla.

    Hnutí ANO v parlamentu pomohlo Fialovi a Rychetského Pětikoalici a Pavlovi schválit ústavní většinou okupační smlouvu mezi Černochovou a USA.
    Pro okupační smlouvu hlasoval Babiš a Havlíček i Schillerová, která má vždycky plno keců proti Fialovi a Rychetského Pětikoalici, odteď jí nevěřím a nevěřím ani Babišovi a Havlíčkovi.
    ANO jsou od té doby pro mě parchanti, kteří si zaslouží jen opovržení za spolupráci s Fialou a Rychetského Pětikoalicí a s Pavlem.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here