Home Názory Marhoul vs. Ritter aneb Borec Zelenský

Marhoul vs. Ritter aneb Borec Zelenský

»Umělci mají cejch jakýchsi podivných bytostí, jimiž neustále zmítají emoce, iracionalita, lidé si myslí, že jsme všichni jako van Gogh, že si hned uřízneme ucho. Je to kolektivní předsudek, který mě štve. Já bych se takhle paušální soud na margo jiné profese nikdy neodvážil vyslovit. Mě Zelenskyj vůbec nepřekvapil. Vypjatá doba si vždycky najde lidi, co v ní obstojí. Je to opravdu borec,« říká v rozhovoru pro forum24.cz režisér a producent Václav Marhoul.

Zkuste spolu se mnou vytušit, který z těch dvou má k relevantnější charakteristice Zelenského blíže, zda pan Marhoul, nebo bývalý americký zpravodajský důstojník Scott Ritter. Hazardérsky si tipnu: Marhoul to není.

Je už jakýmsi českým národním evergreenem, že k takto závažným tématům se u nás vyjadřuje s prominutím každý, kdo má do zadku díru. Bylo to navlas stejné s covidem, kdy zejména ČT24 čtyřiadvacet hodin dnem i nocí poskytovala všem těm rádoby odborníkům více méně neomezený prostor. Hlavně když se blábolilo a strašili lidi.

Se Zelenským máme totožnou zkušenost. Pan Marhoul je prostě natolik Zelenského znalý a byl a je s ním tak často v kontaktu (určitě spolu řeší něco filmového), že si troufne nazvat ho opravdu borcem.

Marhoula máte tu a Rittera zde. Posouzení je na vás… Za mě jasně Václav M. – je úplně mimo.

Marie Krejčíková

2 KOMENTÁŘE

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here