Mašínové nositeli nejvyššího řádu?

Jsme opravdu vzorovou demokratickou zemí. Kde jinde by se mohlo stát, že by vrazi byli vyznamenáni nejvyšším státním vyznamenáním? Alespoň tak si to myslí naši zákonodárci. Vrahy povýšené na hrdiny nebude mít mezi nositeli řádů snad žádná země na světě kromě nás.

Dříve to bylo normální, ale to se ono období nazývalo Velkoněmecká říše, dnes však masové vrahy odsuzujeme bez ohledu na to, jaký si zvolili motiv. Mašínové a ti, co jim přicmrdovali, neměli důvod vraždit. Chápu, že ztráta velkého majetku, najednou se ocitnout mezi »sockami«, musí hodně štvát. Ale dojít od osobní prohry až k vraždám a schvalovat je, je přece jen nenormální. Tedy pro normálního člověka.

Mašínové totiž neváhali sadisticky vraždit. Jeden ze dvou příslušníků SNB, který jim chtěl poskytnout pomoc v nesnázích, byl zavražděn stylem sadistického zabijáka. Ten druhý nedostal čas se bránit, a ač chtěl také pomoci, byl zlikvidován. Pokladník Rošický byl zastřelen jen proto, že bránil výplaty svých kolegů. Ten nebyl ani komunista. Jen bránil majetek druhých. Pokus zavraždit na Olomoucku hasiče, který jel hasit, neskončil vraždou. Jen těžkým zraněním. To pět německých policistů dopadlo hůře, přičemž jeden z nich měl jen tu smůlu, že se ocitl v hledáčku zbraně jednoho z Mašínů. Po příchodu do »svobodného světa« se okamžitě přihlásili do americké armády. Počítali s tím, že se vrátí »domů« a budou dál vraždit ty, kteří se nepřidali k nim.

Při tom zároveň šlo nejen o »proklamovaný boj za svobodu«, ale o obyčejnou zlodějinu, která jim či někomu z jejich party vynesla prostředky na zakoupení motorky, nábytek apod. To vše je zdokumentováno a navíc se prý ocitne v dobrodružném filmu, který se připravuje, aby jejich činům dal svatozář. Jen si neumím představit, že by v podobném případě, v jiné zemi světa, si někdo dovolil sprosté vrahy navrhnout na dokonce nejvyšší státní vyznamenání a že by ho takovým lidem předali ve stejný den a na stejném místě, jako třeba hrdinovi odboje generálu Lužovi. Věřím, že Miloš Zeman si své poslední chvíle v prezidentské funkci tak neposkvrní.

Dana Lysáková

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Poslední větou konstatuje paní Lysáková zcela logický výstup kauzy. Nepochybuji ovšem o tom, že se nalezne spousta pomazaných hlav , kteří k této kauze napíší v jednotkách tisíců slov řadu tlachů ideologicky si podobných si jako vejce vejci. Naše pravda a tento web mají o náplň na pár dnů postaráno…

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy