Home Názory Místo dodávek zbraní příměří!

Místo dodávek zbraní příměří!

»Místo dodávek zbraní příměří.« Jedno z hesel během chystaných tradičních velikonočních mírových pochodů na území Německa, které letos začínají již 1. dubna v Postupimi a končí na více než 20 místech dne 10. dubna. Celkem se uskuteční na téměř 100 místech, viz přehled.

Ústředním tématem letošních velikonočních pochodů bude válka na Ukrajině, ve které jako ve všech válkách trpí nejvíce civilisté a která má od svého vzniku 24. 2. 2022 za následek statisíce mrtvých a zraněných a miliony uprchlíků.

Velký význam i letos bude mít tradiční požadavek účastníků velikonočních mírových pochodů – zrušení jaderných zbraní, jejichž použití nelze nikdy zcela vyloučit. Proto organizátoři nastolují téma přísné dodržování úmluvy OSN o zákazu jaderných zbraní, která má za cíl zakázat vývoj, testování, produkování, získávání, držení, skladování, používání či vyhrožování použití jaderných zbraní.

Velikonoční mírové pochody mají také poukázat na globální přezbrojení, které je v současnosti vidět téměř všude a je pro aktivisty velikonočních pochodů nepřípustné. V Německu bylo o speciálním fondu 100 miliard pro Bundeswehr rozhodnuto jako reakce na ukrajinskou válku. Díky tomuto programu bude mít Německo brzy jeden z největších rozpočtů na zbrojení na světě. Masívní přezbrojování je třeba ukončit, neboť jakékoliv peníze, které tečou do zbrojního průmyslu, chybí při řešení globálních problémů, se kterými se lidstvo potýká. Zbraně tyto problémy nevyřeší, ani nedělají ze světa bezpečné místo. Organizátoři z těchto důvodů vyzývají k účasti na velikonočních pochodech proti přezbrojení a válce, za mír na Ukrajině i ve světě.

Plzeňský Krajský výbor KSČM i letos pro své členy a mírově zaměřené sympatizanty vypraví autobus na podporu těchto velikonočních demonstrací. Zatímco v předcházejících letech byl jejich místem německý Ansbach, kde se nachází jedna z amerických vojenských základen, letos to 10. dubna bude Norimberk. Jsme si vědomi stále většího nebezpečí vypuknutí světové zkázy lidstva. Odsuzujeme chování české vlády a krvelačné ministryně obrany Černochové, ženoucí občany ČR do stále horšího sociálního postavení v důsledku nesmyslného razantního navýšení financí na přezbrojení AČR, a to ve skutečnosti pro potřeby agresivní politiky USA, ztělesněné v útočném vojenském paktu NATO.

Miroslav Kavij

1 KOMENTÁŘ

 1. 🇸🇰👊Slovenská politička Anna Belousovová se na sociální síti zamýšlí nad výsledkem cesty Hegera a Nadě do Kyjeva.

  Ve svém příspěvku zmiňuje společný podnik na výrobu munice, který by měl vzniknout na území Slovenska.

  📍Belousovová konstatuje, že Slovensko Ukrajině předalo již všechny své zbraně a teď ještě chce vytvořit společný podnik na výrobu munice. Podle političky vláda v demisi tímto způsobem Slovensko postupně zatahuje do válečného konfliktu.

  ☝️Považuje za zajímavé, nikoli však překvapivé, že se to děje na území postsovětských států. Západ se drží hezky stranou.

  „Pokud jste si nevšimli, Ukrajině kromě zbraní a munice dochází ŽIVÁ SÍLA. Docházejí vojáci! Podle logiky věci se může zcela klidně stát, že Naď nabídne Ukrajině, t.j. Zelenskému i NAŠE VOJÁKY! A pokud dojdou i ti, dojde i na mobilizaci? Ne, nikoho nechci strašit, ani šířit hororové scénáře. Jen ta salámová metoda postupného zatahování našeho Slovenska do války k tomu směřuje…“ konstatuje Belousovová.

  📍Na Ukrajině se však jednalo také o možném vývoji politické situace na Slovensku na pozadí předčasných voleb.

  Dále Belousovová cituje slova Hegera, která podle ní nahání hrůzu: „ jasně, že to sledují. Uvědomují si (rozuměj představitelé ukrajinské vlády), že jsme pod silným útokem ruské propagandy financované Ruskou federací a v tomto nám chtějí určitě pomoci. V tom, aby se změnila atmosféra.“

  Podle Belousovové se tomu říká zasahování do vnitřních záležitostí státu.

  ❓„Jakými způsoby nám Ukrajinská vláda chce pomoci? Doufám, že ne stejně, jako přesvědčovala vlastní občany z Donbasu, co si mají po Majdanu myslet a co ne. Začínám mít z toho celého stále horší a horší dojem. Umím se téměř realisticky vcítit do pocitů lidí před druhou světovou válkou. Chystá se něco VELMI ŠPATNÉHO. My však máme oproti našim předkům velkou výhodu. Víme, jak to celé dopadlo. Učme se z historie. ZASTAVME JE BRATŘI!.“

  Sledujte @neCT24

Comments are closed.