Mlha před námi, mlha za námi

»Jeden ministr v den tragédie na Filouofické fakultě UK chlastá za peníze daňových poplatníků na ministerstvu a pak to není schopen ani chlapsky přiznat, Druhý ministr není schopen dát půl roku odpovědi na otázky související se střelbu na FF UK a slyšíme jen samé mlžení a vytáčky. Dva ministři vlády, která sama sebe označuje za slušnou a hodnotovou. Kdyby to platilo, už by žádný z nich ve svém křesle neseděl. Dnes jsem pana Rakušana označila v TV Nova za sraba. Bohužel ale v této vládě není sám,« napsala minulou neděli na X šéfka KSČM a lídryně úspěšného STAČILO! Kateřina Konečná.

Slušný popis. Výsostně aktuální. Na čtvrteční schůzi (20. 6.)  bezpečnostního výboru Sněmovny promluvila maminka jedné z obětí střelby na filozofické fakultě Lenka Šimůnková. Žádá rezignaci ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) i policejního prezidenta Martina Vondráška. Ti podle ní lžou a nikdo neudělal nic, aby vraždění zabránil.

»Většina z nás má přirozenou dávku sebereflexe, má svědomí, umí si přirozeně nastavit zrcadlo, umí se ve své nedostatečnosti k plnění svěřených úkolů postavit. Uvědomuje si ji. To znamená, že dokáže uznat svou chybu. Zbytek, který sebereflexi nemá, je upozorněn svým nadřízeným a jsou z toho vyvozeny důsledky,« řekla na úvod maminka jedné z obětí. (zdroj: tn.nova.cz)

Abych taky chlapsky přiznal, mám o paní Šimůnkovou nemalý strach, poněvadž vím, co tihle zloduši umí. Že je kolem střelby na FF UK všechno jinak, bylo aspoň mně jasné ještě v ten den, po první improvizované tiskovce Rakušana a Vondráška. Taková snůška zhovadilostí, kterou ze sebe v přímém přenosu chrlili, přece musela nadzvednout ze židle každého i se zbytkáčem – myslím i se zbytkovým rozumem. Co nastalo bezprostředně po masakru, mně více než co jiného připomínalo prachmizerně režírovaný Hollywood se spoustou blikání, houkaček, sirén, kraválu atd., atd. Cynicky ale pravdivě řečeno – klasická americká show v primitivní české napodobenině.

Konečná to definuje přesně – jen se mlží a vykrucuje se jedna zatáčka za druhou, a to už od té zmiňované první tiskové konference. Kdo se o tuto tragédii zajímá blíž, i z běžně dostupných informací, které se s postupujícím časem nezřídka dostávají do protichůdného postavení, mu musí být jasné, že se jedná ze strany vnitra a policie o mega průser, v jehož důsledku by výše jmenovaní aktéři nejen měli už dávno, de facto hned, odstoupit z funkcí, ale okamžitě s nimi mělo být zahájeno trestní řízení. O to víc držím Lence Šimůnkové palce, aby dosáhla svého a hlavně, aby se jí nic nestalo…

Robert Fish

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Řeknu vám jeden takový příběh co se nelíbí Rakušanovi. Byl jednou jeden Čech a ten se v Praze ujal jedné uprchlé Ukrajinky. Žili byli spokojeně až do doby kdy měli spolu dítě. Po dvou měsicích přijel do Čech její bývalý druh z Ukrajiny. Asi z fronty. A ubytoval se v okolí jejich domu. Mistní ho tam viděli. A ejhle. Ona je spokojená. Šel za jejím českým druhem s kočárkem kde měli jejich dítě a nahnal ho do lesa kde je oba zastřelil z 9 mm zbraně. A co teď? Vezme Ukrajinec zoufalou matku dítěte a unese ji zpět na Ukrajinu kde je nikdo nemůže najt. No Ukrajinci pendlují sem a tam bez kontroly. Se ženou je to těžké. Buď bude hodná nebo …. takže klídek. A samozřejmě o ní v Praze nikdo nic neví a ani Rakušan nemluví. Raději, aby se nikdo neptal, co matka mrtvého dítěte. Ehm…. Raději ticho…. No a potom co policie nic nedohledá, jasně hledali na ubytovnách atd. a nic, jen řekli cizinec….
    A ejhle vyskytl se znenadání student střelec Čech na škole…. No vida…. Je mrtev tak mu to prišijeme a bude klid. No a Rakušan může spát. Chudák mrtvý střelec ze školy už nic neřekne a my máme také klid…. Jen se lidé neptejte na žádnou mámu zastřeleného dítěte…. No a příběhu je konec.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy