Jestli o sobě často tvrdím, že jsem se při čtení či poslechu něčeho otřásl hnusem a odporem, většinou si to s sebou nese více či méně lehkou nadsázku. Tentokrát to však bylo bez nadsázky a třást se jen tak hned nepřestanu.

Lidovecká senátorka Miluše Horská v rozhovoru pro seznam.zpravy.cz kromě jiného vypověděla: »Období, kdy jsou děti dětmi, je strašně krátké a měly by zažít správné příklady láskyplného zacházení. Takže argument, že rodina je jenom muž, žena a děti, už dávno neobstojí.« (Celý rozhovor jako důkazní materiál je zde, abych nebyl viněn, že jsem tuhle otřesnou perverzitu vytrhl z kontextu)

Jednou, už dost dávno, hovořil na toto téma v nějaké slovenské televizi (už si nevzpomenu v jaké) bývalý předseda SNS Ján Slota a řekl něco, co mě utkvělo doteď v paměti: »Podívejte se na tu zvrhlost, když spolu souloží dva homosexuálové.« 

Když někdo takový, jako teď lidovecká (sic!) senátorka, žvaní cosi o lásce k dětem, vždycky si na tenhle Slotův výrok vzpomenu. Z představy, že 12-13leté dítě, které už o tomhle v tomhle věku bere rozum, nachytá taťku a taťku při souloži, no… já osobně bych na nějakou lásku sakra rychle zapomněl a zdrhal někam klidně i pod most, jen abych tohle už nikdy nemusel vidět. A do života bych si nesl tak silné trauma, že by mně od něho nepomohlo ani deset Plzáků dohromady.

Vím, že s tím nic neudělám, ani kdybych se upsal k sebezničení, protože svět se, lhostejno, zda s mým nebo bez mého psaní, řítí do záhuby. Dnes už mi je naprosto jasné, proč si polistopadoví gauneři vzali na paškál jako jedno z prvních klasickou rodinu. Proč tak usilovně znevažovali ono socialistické heslo: Rodina základ společnosti. Tehdy a po mnoho dalších let to byly lakmusové papírky, skrze které demokratická lůza zkoumala reakce veřejnosti. Co ona na to, že klasická rodina není to pravé ořechové.

Jak se jeví, průzkum byl uzavřen se závěrem, že veřejnosti je normální rodina u zadku. Prostě, že za ni nebude bojovat, když jí ji budou brát. Proto může, panebože – lidovecká senátorka, beztrestně a do veřejného prostoru oznámit – jen tak, mýrnyx týrnyx, jako by se nechumelilo, že… argument, že rodina je jenom muž, žena a děti, už dávno neobstojí. A já se klidně můžu hnusem a odporem třást do absolutního vyčerpání. Myslete si o tom a o mě cokoli chcete, ale dnešní civilizace jako taková je ztracena. Ještě nějaký čas z ní povane smrad tlející mršiny, až sebe samu rozloží zcela. Naprosto přirozeně – bez jaderných bomb či přírodních katastrof.

Jan Čech

PS: Mám dotaz, paní senátorko. Jak byste zareagovala, kdybych v tomto komentáři zveřejnil fotografii souložícího homosexuálního páru (samozřejmě z jejich rodinného alba) a poslal vám odkaz s prosbou o vyjádření?

2 KOMENTÁŘE

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here