Home Názory Nebudeš štěkat, nebudou dotace

Nebudeš štěkat, nebudou dotace

Maďarsko je trnem v oku potentátům Evropské unie už delší dobu. Není se čemu divit, když si totiž nějaká země pokouší zachovat alespoň trochu své suverenity, mohou bruselští úředníci vyletět z kůže. K tomu pak maďarský premiér Viktor Orbán přímo i vyzývá k revizi politiky EU v otázce sankcí, a to už je moc i pro takzvané spojence. Takovouto politiku je proto nutné vykořenit. A jak nejlépe na to? Nejlépe rovnou od základů, začít se tedy musí už ve školách.

Ruku v ruce s dalšími postihy vůči Maďarsku tak nyní Evropská komise zacílila na školství. Konkrétně se jedná o financování zahraničních studijních pobytů Erasmus+ pro maďarské studenty. Evropská komise podle maďarských médií přestala vyplácet nové granty na tyto pobyty vysokým školám, které jsou spravovány nadacemi řízenými lidmi blízkými Viktoru Orbánovi, dokud maďarská vláda nesplní podmínky související mimo jiné s právy komunity LGBT++++++ (říkejme tomu klidně už abeceda, písmenka totiž neustále přibývají a některá tam budou nejspíš už dvakrát).

Upřímně řečeno zrovna právě ona »abeceda« je nejdokonalejším příkladem toho, jak všeho moc škodí. V současné době se už například v USA na základních školách dětem čtou knihy o tom, jak lékaři »odhadují« pohlaví dítěte při narození, a děti si později mohou uvědomit, že se lékař mýlil – v takovém případě jsou povzbuzovány, aby ostatním sdělily své »skutečné« pohlaví.

Na základě takovéto bezpohlavní identity se pak v Kanadě děti dokonce rovnou vydávají za kočky nebo psy a při hodinách ve škole mňoukají a štěkají, případně se dožadují speciálního kočičího záchodku. A Evropská unie očividně nehodlá zůstat pozadu, přičemž i maďarské děti se to nejspíš musí naučit, jinak nebudou v rámci Erasmu vpuštěni do evropských škol, aby náhodou nešířily své zpátečnické názory.

Každopádně na tomto příkladu je krásně vidět, na co je Evropská komise ochotná přidělovat dotace z našich daní a jak je její politika »podmíněných milodarů« zneužitelná. Stejně by ale bylo hezké mít v čele státu někoho takového, jako mají Maďaři, kdo se nebojí v zájmu své země bouchnout do stolu a nečeká jen na nějaké ty drobečky padající ze stolu bruselských páníčků. Určitě by to bylo lepší, než aby Brusel učil naše děti mňoukat a štěkat…

Tomáš Cinka

4 KOMENTÁŘE

  1. Soudruhu Cinko, fakta, která zde prezentujtete máte jistě odzdrojovaná a doložíte min. jedním odkazem. Nebo dopadnete jako s tím těhotným Kenem, kterého Matell nevyrábí a Vy jste skočil někomu na špek….

  2. No kdo vi treba se nekdo takovej jeste objevi, vsak Orban je udajne take zaprodanec z Aspenu, ovsem ted hraje uplne jinou hru!

Comments are closed.