Nerudová a Mašínové? Udělala by konec diskusím

O kom to píši? O Danuši Nerudové, bývalé rektorce Mendelovy univerzity v Brně a miláčku mladých. V nedávné anketě těch, kteří se chtějí stát prezidenty, odpovídala na několik shodných nebo podobných otázek s ostatními zájemci o zajímavý post.

Jednou z otázek bylo, zda by kandidát, vlastně v té době už prezident, vyznamenal bratry Mašíny. Odpovídající buď odmítli, nebo se všelijak kroutili, než vyřkli zápornou odpověď. Padlo i to, že prezidenti Havel a Klaus tak neučinili. Paní Danuše Nerudová však vykouzlila nezúčastněný úsměv a prohlásila, pokud by od někoho takový návrh dostala, že by mu vyhověla a tím vlastně udělala konec diskusím. Přeloženo do srozumitelného jazyka, vůbec jí nevadí, že bratři jsou vrazi strážmistra, jenž jim chtěl, alespoň s takovou prosbou se ocitli na služebně, pomoci, že druhého strážmistra omámeného chloroformem podřezali, že zastřelili pokladníka – nekomunistu, který chránil peníze svých spoluzaměstnanců, aby si je pak zčásti rozdělili a »přilepšili si na svou a svých kamarádů životní úroveň«, že na Olomoucku těžce zranili hasiče, jenž jel hasit stohy, které zapálili, že v NDR mimo jiné zastřelili »z hecu« policistu, který o nich vůbec nevěděl a nebyl jim nebezpečný. To vše jsou jen špičky jejich »činnosti«, činnosti vrahů a zlodějů.

Odpověď Danuše Nerudové dokazuje, že vlastně jakékoli vraždy politických nepřátel jsou tolerovány, tedy pokud slouží »demokratům«, aby se dostali k moci a udrželi si ji. Její podpora mladými lidmi, studenty »na zkoušku«, ukazuje, že »demokracie slovy« se mění v jejím podání v pravý opak a že se, jestliže ona by se dostala k moci, můžeme dočkat ještě mnohého, co okleští naše práva a ohrozí klid v budoucnosti. Svědčí o tom, i její názor na řešení současných problémů. Je pro školné na vysokých školách (jen na VŠ?), je pro spoluúčast pacientů (klientů) ve zdravotnictví, je pro další podobná »šetření«, která budou otevírat »nůžky« mezi chudobou a bohatstvím.

Danuše Nerudová získá v prvém kole jistě dost hlasů. Zvláště od mladých. Ti by si však měli uvědomit, koho vlastně paní Nerudová zastupuje. Proč právě ji mainstream skrytě nebo veřejně podporoval už několik měsíců, proč se nedozvíme, jak byly vyřešeny problémy na Mendelově univerzitě, které se děly v době, kdy školu vedla ona, atd. Po volbě prezidenta to vše už nikoho nebude zajímat. Pokud by však byla zvolena za prezidentku paní Nerudová, jen jméno ji spojuje s velikány minulosti, kteří byli jeho nositeli, toho ostatního však bychom se měli bát. Výše uvedené názory svědčí totiž o tom, že by místo toho, aby »byla prezidentkou všech«, jak slibuje, byla další reprezentantkou těch, pro které jsou pojem vlast a její zájmy jen nic neříkající slova a to, jak v ní více než třetina našich spoluobčanů začíná žít anebo žije už dnes, tedy z od výplaty k výplatě, nebo dokonce jen z dávek a podpor, jí naprosto nezajímá.

Hlavně, že by vyznamenáním Mašínů udělala konce diskusím.

Dana Lysáková

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Kdo dobře poslouchal co paní Nerudová řekla, na rozdíl od Lysákové zaznamenal to podstatné. Vyznamenání by udělila pokud by návrh iniciovala Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky, což je trochu jiný level než byly v této kauze podávány dosavadní návrhy. P.S.: Osobně s jejich vyznamenáním nesouhlasím.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy