Home Názory Nový džob ministra zdravotnictví Válka

Nový džob ministra zdravotnictví Válka

Ministr zdravotnictví (TOP 09) namísto toho, aby řešil hromadící se a neřešené problémy svého resortu, hodlá raději šéfovat »ideologickému oddělení vládní ODS«, majícímu stále větší vliv při tvorbě asociálních zákonů. Poslední příklad v jeho nové angažovanosti tvoří komentář na jeho facebookovém profilu k majetku Ruska v ČR.

»Zrušili jsme bezplatné užívání objektů Ruskem. Tyhle normalizační relikty nemají v právním řádu suverénní a demokratické republiky takřka 34 let od Sametové revoluce, co dělat. Dvojnásob to platí v době, kdy Rusko více než rok a čtvrt bezdůvodně pustoší Ukrajinu. V tomto kontextu je to spíše symbolické gesto, přesto jeho význam nezatracujme. Symboly jsou totiž v dnešní době velmi důležité.«

V  době kdy vláda fialového hnusu bude z důvodu zavedení válečné daně pro Ukrajinu ždímat z občanů každou korunu a nadále český národ ožebračovat, by bylo záhodno, aby se ministr Válek (stejně jako další ministři více než bohatě placení z daní svých poddaných), začal konečně orientovat na hledání úspor v rámci svého ministerstva.

Co se tak pro začátek vzepřít nátlaku Světové zdravotnické organizace (WHO) v podobě dalších početně »nadnesených« dodávek vakcín proti covidu?

Podle sdělení Ministerstva zdravotnictví ČR bylo od roku 2021 zlikvidováno celkem 10,9 milionů dávek očkovací látky proti onemocnění covid-19, u nichž uplynula doba použitelnosti; v hodnotě 4,7 miliardy korun.

Dle aktuálně platných smluv má ČR do konce tohoto roku obdržet celkem 10 mil. dávek v celkové výši 4,7 miliardy korun. Pokud nebudou uzavřeny dodatky, budou všechny zbývající smlouvy ukončeny v průběhu letošního roku.

Zdá se, že pan ministr Válek je a může být klidný. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová totiž zatím úspěšně čelí tlaku na zveřejnění kontraktu na 1,8 miliard vakcín, který byl nakonec ponížen na 1,1 miliardy dávek, v době, kdy řady evropských států hlásí miliony nevyužitých dávek.

Ryba smrdí od hlavy, známé přísloví. Na ministra Válka padne jako ulité.

Miroslav Kavij

1 KOMENTÁŘ

  1. Ministr Válek si odskočil od hraní tankových her a se**re se do věcí mimo jeho resort. Je to pro něj jednodušší, protože zdravotnictví nerozumí a takhle se vyhýbá zodpovědnosti za zdravotnictví.
    Válek hraje tankové hry na mobilu stále, až mu Černochová začala říkat – ty můj Leoparde. Říkala to Černochová z řečnického pultu Parlamentu ČR. Tak tohle nám prosím vládne v ČR.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here