Home Názory Nový investor státního rozpočtu míří na scénu – důchodci

Nový investor státního rozpočtu míří na scénu – důchodci

Minulý týden jsme pro vás spočítali, že Fialova vláda deseti darovanými miliardami Kč ve zbrani i ve zbraních takto odeslala na Ukrajinu 555 555 měsíčních starobních důchodů (zde).

Nesčítali jsme však jen my. Prosté počty třetí třídy základní školy oprášili také v redakci aeronet.news. Tam vůbec dobře práší… Správnost výsledků je nezpochybnitelná, v pololetí museli mít z matematiky určitě jedničku, neb počítají, jako když bičem mrská. Téma? Valorizace důchodů. Problém? Namísto avizovaných 1776 Kč jen 700 Kč, tzn. o tisícovku méně. Důvod? Ukrajina žere jako zjednaná a státní lednička zeje prázdnotou.

Cituji: »V redakci jsme se proto rozhodli, že tuto Fialovu pomoc Ukrajině za 10 miliard korun dáme do kontrastu se současnou snahou Fialovy vlády oškubat více než 2 miliony důchodců v ČR o více než 1000 Kč měsíčně v průměru. Jak totiž za chvíli uvidíte, početně a účetně to sedí doslova dokonale, proč Fialova vláda potřebuje důchodce oškubat. V České republice je podle údajů z konce roku 2022 přesně 2 367 780 starobních důchodců. Od června by v průměru měli dostat navýšení důchodů o 1776 Kč průměrně, což je 4 205 177 280 korun měsíčně a do konce roku, tedy od června do prosince by to bylo za 7 měsíců 29 436 240 960, tedy bez obav to můžeme zaokrouhlit na rovných 30 miliard korun.

Přesně tolik by musela Fialova vláda na důchodech za tento rok zaplatit navíc. A tyto peníze Fialova vláda nemá. Takže má tento plán: Po snížení valorizace by důchodci dostali od června navýšeno v průměru jen 770 Kč. Státní kasu to vyjde na 1 823 190 600 měsíčně a do konce tohoto roku v úhrnu za 7 měsíců by to bylo místo 30 miliard jenom 12 762 334 200, tedy zaokrouhleně jenom 13 miliard korun! Fialova vláda tak na důchodcích ušetří za tento rok téměř 17 miliard korun, což nejen nádherně a královsky pokryje veškeré zbraně a munici dodané za minulý rok na Ukrajinu v objemu 10 miliard korun, ale ještě navíc Fialově vládě z toho zbude 7 miliard korun, které opět bude moci použít na nákupy zbraní a munice pro Ukrajinu tento rok! Důchodci tak Fialovi zaplati hned 3 věci ze svých důchodů:

Za prvé… zaplatí ministerstvu obrany a Janě Černochové všechny zbraně a munici, které na příkaz Fialovy vlády odevzdala zdarma na Ukrajinu za rok 2022!

Za druhé… zaplatí Fialově vládě dodávky dalších zbraní a munice pro Ukrajinu v roce 2023 v objemu až 7 miliard korun, které zůstanou z toho balíku ušetřených peněz na důchodcích.

A za třetí… důchodci svými sníženými valorizacemi obrazně ‚zaplatí‘ za obrovskou inflaci v ČR, kterou způsobila a zorganizovala svojí protiruskou politikou a agendou Fialova vláda. Pokud by zodpovědná a pronárodní vláda chtěla vlastním obyvatelům pomoci v boji proti inflaci, zavedla by podobné opatření jako polská vláda a na veškeré potraviny by nasadila nulové DPH, což by se mohlo rozšířit i na oblečení, paliva a energie.«

Lépe bych to neřekl ani nespočítal, proto ta obsáhlejší citace. Proč objevovat objevené a hrát si na původního autora za každou cenu, že? Onen pomyslný pes není pod povrchem zemským zakopán ani příliš hluboko. Všechno je to prosté. Vláda ČR nám dnes a denně lže, jako když tiskne na tom nejmodernějším stroji. Kecy o dostatku energií by skutečně měly zůstat v kleci. Volně se pohybující totiž naplňují skutkovou podstatu mnoha trestných činů najednou. Že se Česká republika dobrovolně odpojila od ruského plynu, toto se řadí po bok největších zločinů v historii.

V důsledku toho dramaticky vzrostla v ČR inflace ve všech sektorech průmyslu a trhu, protože ihned po odstřižení ČR od ruského plynu a ropy začaly mohutně růst ceny veškerého zboží i služeb, a to kvůli obrovskému růstu nákladů na vstupech nejen prvo a druhovýroby, ale i v sektoru služeb. Jelikož v EU se většina elektřiny vyráběla spalováním levného ruského zemního plynu, došlo po odstřižení od ruského plynu v Evropě nejen k nárůstu cen plynu pro vytápění a průmysl, ale paradoxně ještě více k nárůstu cen elektřiny.

»Zdražení plynu, který se nyní do EU dováží jako LNG z celého světa, tak způsobilo razantní navýšení vstupů ve výrobě, a to elektřiny a plynu. Důsledkem je tedy stav, že veškeré zboží a produkce na evropském trhu na vstupech výroby cenově roste, protože ve všech bodech výrobních vstupů je zahrnutý plyn a elektřina,« dodává aeronet.news.

Ale buďme v klidu. Vláda nás v tom nenechá. Nového investora totiž už sehnala – důchodce. Vy bestie, tohle vám jednou někdo setsakra spočítá!

Jan Čech

1 KOMENTÁŘ

  1. Má legitimní a demokraticky zvolený prezident právo požádat spojeneckou zemi o pomoc, pokud proti němu např. cizí moc organizuje za pomoci místní páté kolony násilný puč? A spojenecká země má právo tuto pomoc poskytnout? Co je vlastně ostatním zemím (zejména těm, které ten násilný puč organizovaly) do toho?

Comments are closed.