Home Názory O co jde, když o to nejde…

O co jde, když o to nejde…

Nějaký pan Jiří Kosek napsal na Seznamu toto: »Záleží hodně na daném jedinci. Naše sousedka nemohla sehnat zubaře a nakonec jí dala pojišťovna typ na ukrajinského zubaře, který nabíral pacienty. Šla tam s nedůvěrou a vrátila se nadšená. Manželka šla na pedikúru a ‚její‘ pedikérku zastupovala Ukrajinka. Manželka byla zpočátku nedůvěřivá, a když pedikérka skončila, tak byla nadšená, že takové citlivé ošetření ještě nezažila. Prostě ve všech profesích jsou vynikající, dobří a špatní a nezáleží na národnosti.«

Já k tomu napíšu pokračování, pár dalších dílů k tomu Koskovu prvnímu (zubařskému) a druhému (pedikérskému), aby bylo jasné, o co jde, když nejde o to, že by ukrajinský zubař nebo ukrajinská pedikérka nemohli být dobří.

Díl třetí: Moje babička chtěla poslat dopis, protože mejlovat neumí, tak šla na poštu. Jenže ta její česká tam už nebyla, na věčnost ji zastupovala ukrajinská. Babička byla nadšená, že jí slíbili, že dopis pošlou. Že prý tak citlivě od ní dopis ještě nikdo nikdy nepřevzal.

Díl čtvrtý: Chtěl jsem se na Václaváku zeptat, kudy se nejrychleji dostanu na Staromák. Když jsem po hodině a půl marností zjistil, že česky to nepůjde, zkusil jsem ukrajinštinu. Byl jsem nadšený, jak krásná řeč to je.

Díl pátý: Přes dvacet let jsem krmil ve velkochovu prasata. Pak mně je vybili. Doma mám tři malé děti. Šel jsem žádat o podporu. Řekli mně, že rodina z Ukrajiny má přednost. Byl jsem nadšený, že jsem dostal ho*no.

Díl šestý: Můj syn je ve škole zpomalován, poněvadž tempo výuky je uzpůsobeno ukrajinským dětem. Tak citlivě, aby se ve škole nepřehřál, k němu ještě nikdo nikdy nepřistoupil. I v tomto dílu jsem nadšený.

Díl sedmý: Před nějakým týdnem mě zaujala pozvánka na plzeňskou diskotékovou Bandera párty. Byl jsem štěstím bez sebe, že mladá generace má díky ukrajinské historii možnost vzhlížet ke skutečným hrdinům. Opět jsem sdílel nadšení.

Pět nových dílů zatím stačí, byly-li by potřeba další, v tomhle ročním období obvykle mívám slinu, do rána klidně napíšu další. Ten pan Kosek totiž nepochopil (nechtěl pochopit, nesměl pochopit?) vůbec nic. Vám ale věřím. Že chápete. I bez toho, abych cokoli dalšího vysvětloval. A pan Kosek? Ten by to nepochopil, ani kdybych to cokoli další vysvětloval… Hlavně že je nadšený.

Martin Kalous

1 KOMENTÁŘ

  1. Určitě je správné, že Ukrajinci prchají před pučistickou diktaturou dosazenou Washingtonem, že se nechtějí nechat poslat na jatka. Do války mohou místo nich táhnout všichni ti místní banderofilové.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here