Home Názory O mrtvých Polácích a kárách za miliardy

O mrtvých Polácích a kárách za miliardy

Dneska mně zatrnulo hnedka po ránu. Uvědomil jsem si, že jde do tuhého. Hodnota lidského života na newyorské burze strmě padá… Novinky.cz píší: »Poláci bojují a umírají za Ukrajinu«, čtu titulek.

A čtu dál… »‘Kolik Poláků v současnosti válčí za svobodu Ukrajiny a kolik jich dosud padlo, není veřejně známo. Ani polský stát, ani dobrovolníci, ani jejich příbuzní nejsou příliš ochotni tento údaj zveřejnit. Nejen v Polsku, ale i v pobaltských zemích platí nepsané pravidlo, že čím méně se o celé věci mluví, tím lépe pro všechny,‘ řekl Kacper Rekawek, expert na tuto problematiku.«

A čtu ještě… »Kdo jsou oběti? Mezi polskými oběťmi nechybějí zkušení veteráni válečných misí, ale také mladí muži bez základní vojenské služby, avšak s jiným vojenským výcvikem. Většina z nich na žádost pozůstalých zůstává v anonymitě, ale objevují se i výjimky. … Daniel Sztyber z Varšavy patřil od března 2022 do zpravodajské jednotky. ‚Nikdy nebyl vojákem, ale měl za sebou výcvik záchranáře, parašutisty, potápěče a pilota. Život mu vzala nastražená mina. Bylo mu 35 let,‘ řekl o něm jeho otec.«

Kluci bez vojenského výcviku (ten potápěčský se na frontě asi moc nešikne) pokládají své mladé životy na oltář globálních stratégů a oligarchické země a jejich rodná vlast »není ochotna tyto údaje o mrtvých zveřejňovat«. Poláci si prý rychle uvědomili, že Ukrajinci trpí, a to ze stejných důvodů, jako často trpěli v minulosti oni. Najednou prý nastal v jejich vztazích historický zlom. To je vše, co z Polska vypadlo.

A k těm oligarchům… Tytéž novinky.cz jen pár hodin před citovaným komentářem zveřejnily komentář jiný – »Ukrajinští poslanci si dopřáli auta za desítky miliónů« – zní titulek. Dál nevěřícně zírám, co tohle oficiální médium vypustilo ven, jako by se nechumelilo – hlavně že mladí Poláci umírají… »Od počátku válečného konfliktu s Ruskem si ukrajinští poslanci nakoupili nová vozidla za téměř 1,3 milionu dolarů (zhruba 28,5 mil. Kč). Informoval o tom ukrajinský investigativní portál Bihus.info s tím, že auta, která si politici pořídili od 24. února loňského roku, řada z nich přihlásila na své příbuzné.«

Jeden z diskutujících dodává: »Peněz je dost z EU a USA, tak proč si nedopřát. Navíc je možné, že je to jen špička ledovce – kšefty se zbraněmi, vojenským vybavením atd., atd. To, že je na Ukrajině obří a nevídaná korupce, klientelismus apod., je známo již dávno. Takže toto zjištění mě nikterak nepřekvapuje.«

Ukrajina trpí, Pavel hřímá »dejte zbraně«, Hašek šikanuje Pastrňáka za společnou fotku s Ovečkinem, NHL za to, že ruské hokejisty nelynčuje, Oviho malého synka, že svou přítomností na Utkání hvězd znevažuje dětské oběti a tamní prasata si kupují luxusní káry. A to už nezmiňuji, jak si místní vyžraní oligarchové válejí šunky ve svých zahraničních letoviscích a na svých luxusních jachtách.

Co vy na to, Pavle, Hašku? Co vy na to jim dvěma navlas podobní? Už jste od Černochové a Řehky vyfasovali z vyprázdněných skladů plnou polní? Přece se od Poláků nenecháte zahanbit. Aspoň ten potápěčský kurz určitě máte taky, ne? A kdyby ne, ti mladí, bojeschopní Ukrajinci, kterých je v těch luxusních kárách plná Praha, ti vás naučí, zač je toho loket – potopí vás jedna dvě. Ani nadechnout se nestačíte…

Martin Kalous

6 KOMENTÁŘE

 1. Byl jednou jeden web a tam chodil diskutovat jistý svaty_vaclav. A jistí jíní diskutující mu tam říkali Pepek Vyskoč.
  A pak najednou ten web skončil, tedy pokračoval pod jiným názvem. A vznikl i jiný web. Ale najednou se někteří diskutující objevili tady, někteří pod stejným jménem, jako na tom prvním zmiňovaném, jiní pod „jinými“ jmény. Ale přejmenování svaty_vaclav na Pepek Vyskoč používají jen někteří. Samozřejmě z toho nevyvozuji nic, jen se vzácně shodli, že?
  Z

  • Napověděl jsem vám, soudruhu Zbyšku. Tak pátrejte, detektive, pátrejte. Třeba z toho konečně bude první investigativní příspěvek tohoto webu.

 2. V letošní prezidentské volbě ministerstvo vnitra zaznamenalo dezinformační aktivitu cizí moci, která měla poškodit pozdějšího vítěze Petra Pavla. Stojí za ní ruské propagandistické médium Sputnik a jeho telegramový účet neČT24. Dezinformátoři podle centra útočili zejména na Danuši Nerudovou, Pavla a Andreje Babiše, na předsedu hnutí ANO útoky časem vymizely.
  Pepku Vyskoči, nemáš v tom prsty ?

  • Přes dezinformační aktivity v zájmu cizí moci je tady naopak zmíněné Ministerstvo Pravdy a kanály jako ČT…

 3. Sledujte @neCT24

  Válečný štváč lampasák v.v. Pavel, který se chová jako Maršál z Čapkovy hry Bílá nemoc, v dřívější době socialistický československý agent Pávek, který teď po barevné revoluci 1989 v liberální demokracii bude pracovat pod krytím – český prezident, se na funkci prezidenta rozbitého Československa třese jak slepice na flus. Velmi rychle zapomněl tento po volbách válečný štváč na to, co vykřikoval před volbami zpovykaným zfanatizovaným oblbovaným davům které mu to žraly a co sliboval, ale asi to patří k jeho polické kultuře a lidské nátuře. Jsem zvědav, jak mu bude tleskat mužská část jeho českých voličů, až jim bude Řehka a Černochová rozesílat povolávací rozkazy, že se mají voliči obratem hlásit na vojně. A jak budou Pávkovi tleskat mámy mladých kluků, které válečného štváče svým synům zvolily, aby je hnal na vojnu a do konfliktu; přece štváč tvrdí, že je třeba to na Ukrajině podpořit i personálně lidskými zdroji. Stejně si myslím, že funkce – český prezident, není u válečného štváče Pávka konečná, že se po jejím uplynutí vidí ve funkci Generálního tajemníka NATO.

  …………………

  Rusové jsme s vámi.
  Ukrajinský nacismus bude poražen, a nepomůžou mu žádné zbraně od Fialy a Černochové.

  ………. Sláma Ukravína ! Sláva Kokaina………..

  Sledujte @neCT24

Comments are closed.