O prezidentovi je jasno, rozhodl Macron!

Ochránkyně zvířat a poslankyně Evropského parlamentu za ODS, Veronika Vrecionová, PROTESTUJE… Jménem své mateřské strany a svou mateřskou stranou jest na oficiálním facebookovém profilu rovněž sdílena. PROTESTUJE se vší rozhodností a odhodlaností. A jak PROTESTUJE? Takhle PROTESTUJE:

»Babišovo setkání s Macronem je nepřijatelné zasahování do voleb! Považuji za naprosto nevhodné, že se francouzský prezident Emmanuel Macron schází 3 dny před prezidentskými volbami v ČR s Andrejem Babišem pod záminkou diskuse o jednání o míru na Ukrajině. Představitelé cizích států by se měli podobného jednání vyvarovat, protože jde podle mě o jasné a nepřijatelné zasahování do voleb. Andrej Babiš je navíc vyšetřován francouzskou prokuraturou z praní peněz v souvislosti s nákupem nemovitostí na Azurovém pobřeží a jeho hlavní protikandidát generál Petr Pavel byl vyznamenán Válečným křížem francouzským prezidentem. To z celého setkání Babiše s Macronem dělá trochu úsměvnou grotesku.«

Zmatlat do písemného projevu takovou konstrukci, to by leckterý ostřílený zpravodajec nedokázal. Skoro na den přesně před rokem se moje platonická láska navždycky, Markéta Pekarová Adamová, jala poučovat maďarského občana, jak volit – rozuměj nevolit Orbánovce. Desátého ledna 2022 vzkázala Maďarům: »Vyžeňte Orbána!«

Rok s rokem se pokozinovsku sešel a jiná dáma zase peskuje francouzského prezidenta, že se před hradní volbou sešel s kandidátem Babišem. Že by Macron takto vyslal českým lidem jasný SIGNÁL, koho volit? Pro Vrecionovou to je, jak píše, stran hlavy Galského kohouta »nepřijatelné zasahování do voleb!« Prosím pěkně, a to jako jak? Vy jste snad někde četli nebo slyšeli, že by se Macron ke schůzce vůbec vyjádřil? Já ne, a to jsem pro sichr prohledal i vlastní archiv…

Co dodat, když není co, když mi to v hlavě šrotuje a ne a ne nalézt aspoň pár slušných slov, jimiž bych kultivované vyjádřil svůj osobní vztah k výše citovanému textu paní ochránkyně VV. Já vím, že teď budu vypadat jako mimino, ale fakt bych měl dětinskou radost, kdyby ty volby vyhrál Andrej. Samozřejmě ohledně budoucnosti naší země je vzhledem k nabídce kandidujícího tovaru úplně jedno, kdo bude příští roky bydlet na Hradě – jen bych si užil chvilku rozkoše, jak by protibabišovsky vakcinovaným médiím spadla brada.

Víte, mně se ze všeho nejvíce příčí blbost, hloupost, primitivnost. Jak ze sebe někdo za pár tisícovek dobrovolně dělá toho blbce, hlupáka a primitiva (není-li jím už z podstaty, což ale na věci samé nic nemění).

Když už, tak i lhát se přece musí s grácií, i lež přece musí mít pevnou argumentaci, nějakou osnovu. Prostě svoji slušnost, byť to zní blbě…, ale určitě mě chápete.

Vezměte si klasického bytového zloděje. Primitivní bytař vám rozseká dveře sekyrkou (dnešní mainstream + např. Vrecionová, Pekarová a spol.), profík (Babiš) decentně, cizelérsky otevře zámek a vy na první dobrou ani nepoznáte, že jste měli doma nezvanou návštěvu.

Že si o mě někdo neustále utírá zaneřáděné boty, to ještě skousnu. Horší je, když mě někdo nutí, abych se kamarádil s jeho hloupostí, že, paní Veroniko Vrecionová?

Jan Čech

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Jo, jsou i jiné případy ovlivňování voleb. Např. když je adept na vítězství krátce před volbami obviněn z pedofilie.
    A když volby “nedopadnou”, udělá se tam nějaká ta barevná revoluce, jako v roce 2014 na Ukrajině.

    Jistě paní ochránkyně v těchto případech také protestovala.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy