Home Názory Oč stručněji, o to výmluvněji – vládnou nám zrádci!

Oč stručněji, o to výmluvněji – vládnou nám zrádci!

Pavel Votruba

Rusko, i navzdory uvaleným sankcím, zůstává největším světovým vývozcem ropy a Spojené státy zase dominují světovému žebříčku těch, kteří tuto ruskou ropu nakupují!!! Prostřednictvím Indie. Takto Američané obcházejí sankce a s úsměvem na rtech si vytírají přední i zadní trakt Bílého domu Evropou, které to samé zakázaly. Informaci zveřejnil před pár dny (5. 5.) přední řecký server pronews.gr (zde).

Rusko v současnosti vyváží 1,5 milionu barelů ropy denně, čímž překonalo kombinovanou těžbu Iráku a Saúdské Arábie – obě země Perského zálivu vyvážejí společně kolem 1,2 milionu barelů denně.

Nejvíce ruské ropy jde do Číny a Indie – právě Indie nákup ruské ropy dramaticky navýšila a dále ji prodává za mnohem vyšší cenu oproti té nákupní. USA nejenže vědí, že indická ropa je z Ruska, ony ještě oproti loňsku nákup této indicko-ruské ropy ztrojnásobily!

Jistě vás napadá otázka, jednak proč Američané tuto ropu kupují, notabene když jim musí být jasné, že je nejen ruská, ale i předražená. Důvod je prostý: Bílý dům si takto chce Indii de facto koupit, doufaje, že se rozhodne připojit k západnímu bloku – tedy proti Rusku. Z toho důvodu vyhazují Spojené státy doslova miliardy dolarů za tu předraženou ropu.

Stejnou taktiku USA uplatňovaly také vůči Brazílii, ale v tomto případě narazily na odpor prezidenta da Silvy, který primárně upřednostňuje brazilské národní zájmy. Reálně kalkulovat s tím, že s touto podlézavou strategií uspějí v Indii, to už je opravdu jen čiré zoufalství (zoufalejší než tatáž taktika vůči Brazílii), zároveň však dokazující, že USA jsou v koncích, že jejich letitá role světového hegemona zaslouženě míří tam, kam si po právu zamířit zaslouží – na smetiště dějin. Spolu se všemi svými nohsledy, včetně současné Vlády ČR.

Jaké stvůry nám dnes vládnou, to si můžete domyslet i z tohoto mého stručného komentáře. Zatímco české hospodářství, zbavivši se z popudu Washingtonu levné a kvalitní ruské ropy a plynu, už jen čeká, kdy budou mít muzikanti čas, aby ho vyprovodili na poslední cestě, Amerika je největším světovým odběratelem ruské ropy. Norimberský tribunál je na vás všechny málo…

Pavel Votruba

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here