Home Názory ODS horší než Babiš

ODS horší než Babiš

Oslavy Dne přístupu České republiky k Severoatlantické smlouvě (NATO) letos proběhly v tichosti na to, že je Česko podle ODS ve válce.

Den oslav připadl na neděli (12. 3.), ale místo tmavomodré vlajky s atlantickou hvězdicí se raději vyvěšovaly pestrobarevné tchajwanské vlajky bližší mentalitě pražského národa. Nebylo vlastně ani co slavit. České vojenské výdaje měřené procentem HDP opět meziročně klesly, a to je Babiš dokázal v roce 2021 dostat až k těm slíbeným 1,4 % HDP. Za rok 2022 je ODS redukovala na 1,35 % HDP. A to jsme podle nich stále ve válce.

A to bylo posměchu v roce 2020 založeném na citátu z pamětí Johna Boltona, poradce amerického prezidenta: »‘Nejvíce nejapný komentář přišel od českého premiéra, který řekl, že se ze všech sil snaží dosáhnout dvou procent do roku 2024, ale že jejich HDP roste tak rychle, že si není jistý, zda mohou obranné výdaje udržet krok. V podstatě tím říkal, že bohatnou moc rychle na to, aby se mohli náležitě bránit,‘ uvádí Bolton v nedávno vydaných pamětech The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to stalo: Memoáry z Bílého domu).«

Inu, Petr Fiala má na dalším summitu NATO důvod mlčet.

Jan Klán

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here