Home Názory Odvolejte ministra Nekulu. Místo ochrany zemědělců, vinařů a spotřebitelů slouží řetězcům

Odvolejte ministra Nekulu. Místo ochrany zemědělců, vinařů a spotřebitelů slouží řetězcům

To, co provedl ministr Nekula na sociální síti, kde chválil řetězec Lidl za jednorázovou slevu na mouku, je do nebe volající nehoráznost! Místo toho, aby pracoval pro lidi, které dusí přemrštěné ceny řady potravin, a snažil se o ochranu tuzemských spotřebitelů i zemědělců, tak dělá zadarmo reklamu nadnárodnímu řetězci. Pro občany této země však neudělal zhola nic! Na co nám je takový ministr zemědělství? Na nic! Proto by ho měli z funkce bryskně odvolat, ať ještě nenadělá další škody!

V uplynulých dnech jsem poukázal na to, že ministr Nekula je nekompetentní člověk, který svou pasivitou ohrožuje zdraví českého národa. Vím, jsou to silná slova, ale stojím si za nimi. Ministr totiž nebyl ochotný nebo schopný patřičně odpovědět na jasně vyslovené otázky, které jsem mu ve své Výzvě koncem dubna zaslal. Požadoval jsem především konkrétní hodnoty obsahu pesticidů, zakázaných v EU, které by mohlo obsahovat obilí, dovážené do České republiky z Ukrajiny.

Reagoval jsem tak na opatření, která kvůli sporné kvalitě ukrajinského obilí a dalších potravin učinily okolní státy. A zdůrazňuji, že ministr zemědělství mě svou odpovědí na jeho otázky zklamal! V jeho dlouhém dopisu jsem nenašel ani jednu větu, která by mi dala víru, že se naše vláda upřímně snaží chránit české občany před nekvalitními potravinami.

Domnívám se, že ministerstvo zemědělství mlží, výsledky kontrol ukrajinského obilí záměrně nezveřejňuje a tím udržuje české občany v nevědomosti a nejistotě. To je trestuhodné. Vždyť lidé nejsou hloupí. Přečtou si, co se děje na Slovensku. Tam již ve třetím vzorku ukrajinské pšenice odhalili vyšší koncentrace pesticidů, což potvrdil veřejně ministr Samuel Vlčan. A čeští ministři nám budou pořád tvrdit, že pšenice přivezená z Ukrajiny k nám je v pořádku, ale výsledky kontrol, tak jak to udělali Slováci, nezveřejní.

S obsáhlou, nicméně povrchní odpovědí ministra Zdeňka Nekuly na moji dubnovou Výzvu se proto nehodlám smířit. A zveřejnění přesných a aktuálních údajů, týkajících se kontrol ukrajinského obilí, budu od ministra opakovaně požadovat.

Robert Šlachta, předseda hnutí Přísaha

1 KOMENTÁŘ

  1. Vy se tady snažíte napravovat a vylepšovat kapitalismus, jenže v zubožené ČR to chce radikální řez a hlubokou společenskou systémovou změnu. Je třeba nahradit nefunkční kapitalismus. Je třeba zavést společenský řád, který nebude obsahovat svinstva, proti kterým lidé v ČR masivně protestují a pořádají demonstrace. Nelze to odbýt slovy, že co jste si zvolili to máte. V článku žádné řešení není, jen okecávání a vylepšování kapitalismu.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here