Home Názory OSTRÁ TYGŘÍ STŘEDA DAVIDA PLOCE: Farma zvířat nebo prasat?

OSTRÁ TYGŘÍ STŘEDA DAVIDA PLOCE: Farma zvířat nebo prasat?

FOTO - archiv Davida Tygra Ploce

»Všechna zvířata jsou si rovna, některá jsou si rovnější«. Začínám dnes známým a velmi aktuálním citátem George Orwella z jeho slavné knihy Farma zvířat. A já se dnes nebudu ptát, ale napíšu něco o jedné takové krásné české farmičce zvířátek. Chci vám představit naší farmičku plnou milých a velmi prospěšných tvorů, kteří nás milují, a proto si zaslouží moji dnešní »ostrou« tygří středu. Můj úhel pohledu bude však věnován zejména těm nejhodnějším, rovnějším zvířátkům.

Máme zde velmi zvláštní zoologickou zahradu, ve které žije několik unikátních zvířátek. Tím hlavním, kdo tuto naší farmu vede, je fialový vepřík, který ovládá schopnost vysílat výrazné signály. Je důkazem toho, že i prasátko dokáže skvěle hovořit a chladnokrevně lhát prakticky o všem. Rád slibuje nemožné a touží po válce. Většina občanů, která přispívá na jeho obživu, tedy na krmení, ošacení a výběh na farmě, ho však osobně nepotkala, protože on není příliš nakloněn přátelské výměně názorů. Je lepší držet se od jeho chrochtání raději dál a uchránit se tak od páchnoucích signálů.

I další zvířátko touží po válce. Je to dominantní bachyně milující tanky. Ráda si představuje válečné hry, avšak respektu, po kterém touží, nikdy nedosáhne, protože je spíše k smíchu. Tato prasečí samička by se měla obávat rychlého rozhodnutí majitelů farmy, protože se zdá býti již dostatečně vykrmena. Je opravdu ideálním válečným prasátkem a možná by ji setkání s tím pravým vepříkem přesvědčilo o tom, že jsou i jiné radosti života než válka a smrt. Lidé, kteří ji živí, chtějí žít, pracovat, milovat a zakládat rodiny. A chtějí, aby jim zajistila bezpečí, ne válku!

Naši krásnou farmu navštěvují i zvířátka, která jezdí pravidelně navštěvovat mnohem větší evropské farmy. A pak předávají chytré rady těm našim prasátkům. Jedno takové rochně, se snaží chrochtat po evropsku, ale působí dosti zdechle. Libuje si v zeleném a těsném oblečení, a proto také působí, že je již kvalitně vykrmeno a připraveno. V té evropské farmě si svá rochňátka vykrmují kvalitnějším krmivem a nadváha je tedy logická. Návštěvníci naší farmy jej však příliš nemilují, protože se chová jako typické arogantní prase, jež zapomíná na vděk, který by mělo cítit vůči svým živitelům.

A posledním zvířátkem, které si dnes představíme, je bachyně prasete pekari, což je takový menší příbuzný druh prasete. Je teplomilné, a proto nosí několik svetrů, aby neprochladlo. Rádo se nakrucuje i na jiných větších farmách s cílem provokovat majitele těch největších farem, které je nutné respektovat. Je nejmenším, ale také nejméně oblíbeným kusem naší české farmy. Mnoho živitelů těchto prasátek si není jisto, zda jde o vepře či bachyni a přestože prasata jsou inteligentní zvířata, tak zde jde asi o výjimku, která potvrzuje pravidlo. Na této farmě se totiž nehraje jen na dvě pohlaví a ani na charakter.

Tak to bylo krátké představení naší farmičky, do které se však snaží dostat i další prasečí osobnosti, které tak strašně touží po vydatném korýtku, že jsou schopny udat živitele všech výše uvedených prasátek. Pozor na taková prasata, která jsou stejná, ne-li horší. Díky těmto prasátkům, je v naší krásné zemi mnoho NESPOKOJENÝCH. Budeme se muset zamyslet, ale opravdu vážně, jestli tohle chceme a budeme je i nadále vykrmovat…

David Tygr Ploc, předseda strany DOMOV, koordinátor spolku NESPOKOJENÍ

PS: Omlouvám se všem skutečným užitečným prasátkům za toto přirovnání.

5 KOMENTÁŘE

 1. 🤡 Analytik: NeČT24 je informační muniční sklad, který sledují proputinovští extremisté

  Analytik Institutu pro politiku a bezpečnost Roman Máca bije na poplach. Rusko prý provozuje síť telegramových kanálů v českém jazyce. Kdo by tohle čekal, přátelé!

  💬„Kremlem řízená a financovaná ruská válečná propaganda provozuje síť telegramových kanálů v českém jazyce. Ty se vydávají za nezávislé informační zdroje. Kanály lákají jednak české proputinovské extremisty se sklony k násilí a terorismu, ale také slouží jako informační muniční sklad, odkud proruští trollové a užiteční idioti berou obsah, který pak umisťují hlavně na Facebooku,“ rozčiluje se na sociálních statích Máca.

  Čeští občané podle analytika tak nevědomky šíří ruskou propagandu a co je úplně nejhorší, že jim to nevadí.

  💬„Ale i kdyby to naši „vlastenci“ věděli, že za těmi kanály stojí Kremlem řízení a placení propagandisté, tak by jim to nevadilo. Spíš naopak,“ rozhořčené uzavírá expert.

  Asi měl pravdu. Protože dle komentářů pod příspěvkem Čechům spíše vadí sám Máca.

  📌„Bude to vyvážené… máme ukrajinskou ČT a všechna média v ČR… dezinformace na každém kroku,“ napsal jeden z uživatelů.

  📌„Dík za odkaz, hned začnu sledovat, i kdyby jim tam postoval snad sám Putin, tak to bude mít blíž k pravdě než mňoukalové z ČT,“ okomentoval další uživatel.

  📌„Dezoláti mají ruský kanály v češtině, ty máš žumpu fórum 24, to snad závidíš nebo co?“ padlo.

  📌„Moc děkuji za odkazy,“ poděkoval Mácovi další.

  📌„Jak hezky kňučíš… to je ušní lahoda,” uvedl jeden z komentujících.

  👍 Sledujte informační muniční sklad a pošlete odkaz dalším proputinovským extremistům.

 2. 🤬🇫🇷❗️Francouzští žoldnéři zastřelili ruské zajatce z bezprostřední blízkosti. Ruský vyšetřovací výbor zahájí vyšetřování.

  Pozor +18🚫

  Tisková služba Vyšetřovacího výboru RF uvedla, že se Francouzi účastnili vojenských akcí na straně ukrajinské armády, zejména se účastnili bojů v rámci nacionalistického pluku Azov a 92. brigády ukrajinských ozbrojených sil. „Jeden z nich zveřejnil fotografii popravy tří ruských zajatců, kteří byli zastřeleni z bezprostřední blízkosti,“ zdůraznil výbor.

  Již dříve projekt Foreigncombatants informoval, že Francouzům Guillaumu Andreoni a Alanu Vineronovi, kteří byli po návratu z Ukrajiny zadrženi ve Francii kvůli pašování zbraní, hrozí 15 měsíců vězení. Je však nepravděpodobné, že by byli potrestáni za své hlavní zvěrstvo.

  Jeden z vojáků ukrajinské armády popsal akce zahraničních žoldáků, kteří bojují na straně Ukrajiny. Řekl, že mnozí z nich, kteří přicházejí do země, skutečně nenávidí ruský lid a jsou připraveni s ním bojovat už jen z principu.

  Sledujte @neCT24 | 42TCen

 3. V této nešťastné zemi probíhá tvrdá militarizace. Fiala se svojí vládní kamarilou a celá Pětikoalice s Vystrčilem a Pekarovou a Rychetským shromažďuje peníze na zbraně, které nepotřebujeme. Toto vše zastřešuje válečný štváč na Hradě.
  Všichni uvedení už svoji válkychtivost neskrývají a nutí do ní obyvatele této země. Lidem berou peníze na zbraně kde se dá. Okrádají důchodce, nemocné, naše děti a tak dále.
  Tuto protinárodní vládu je třeba co nejrychleji vypráskat a vyhnat, protože táhne zemi do války, kterou lidé nechtějí.
  Válečný štváč Pavel neskrývá, že se těší na to, až bude podepisovat proválečné zákony, které poženou lidi do zákopů na Východě.

  • Generál Pavel- „Ukrajina må dostatek zbraní, ale
   nemůže zvítězit díky kvantitativní převaze Ruska
   Pokud vyrovnáme nepoměr lidských sl Z 1:4 na
   4:4, Rusko porazíme“
   „Jsme ve válce, je povinností každého
   bojeschopného muže, či ženy bránit svobodný svět
   před agresorem“
   „Jako bývalý vrchní velitel sil NATO doporučím jak
   Parlamentu ČR, tak ostatním představitelům států
   zastoupených V NATO navýšení vojenské pomoci
   Ukrajině, jak v materiálních, tak v lidských
   zdrojích“.
   „VáIka přináší oběti, ale pro mě bude každý padlý
   hrdinou, ne jen číslem“. „Na změně ústavy
   umožňujuící poslat jak českou profesionální
   armádu, tak ostatní bojeschopné do boje proti zlu
   se již pracuje a jako prezidentovi mi bude cti toto
   podpořit a podepsat“. „Jsem vojákem tělem i důšt a
   jako vrchní velitel AČR k tomu budu mit ústavni
   pravomoc“.
   Zdroj: Twitter Generál Petr Pavel.

Comments are closed.