OSTRÁ TYGŘÍ STŘEDA DAVIDA PLOCE: ONI si zvednou platy?!

Život v České republice je plný štěstí a pozitivní energie. Vše se nám daří, ekonomika vzkvétá a lidé žijí přesně tak, jak si vysnili během sametové revoluce. A protože se již nemůžeme mít lépe, nálada ve společnosti nemůže být lepší. Máme se rádi a držíme spolu. Jsme šťastní, a proto je na místě se zamyslet nad tím, zda bychom neměli projevit více vděku těm, kteří se přičinili o blaho v naší společnosti. Nejlépe úvahou, zda by si naši ústavní činitelé nezasloužili lepší hodnocení své náročné a zodpovědné práce. Ale naši skvělí vládní činitelé nám nechtějí přidělávat zbytečné starosti, a tak si opět bez našeho vyjádření odsouhlasili zvýšení platů.

Původní zmrazení platů se tedy dle rozhodnutí vlády nekoná, protože je velmi složitá ekonomická situace a nemůžeme se tedy divit jejich potřebám, které jsou nadřazeny zájmům milionů našich občanů. ždyť oni jsou strůjci našeho štěstí, bez nich si nelze představit prosperující Českou republiku. A můj první dotaz je tedy jasný. Jde o výsměch lidem nebo jen další projev arogance moci, na kterou jsme již od této pětikoalice zvyklí?

Mnoho lidí je v zoufalé situaci, mají strach ze zimy, války, ze složité energetické situace, z toho, že se nebudou schopni postarat o své blízké. A kdo je za současný stav zodpovědný? Samozřejmě, že demoliční pětikoalice, která zapomněla, že musí hájit zájmy České republiky a pracuje pro její občany. A v době, kdy jsme těmito našimi zaměstnanci strašeni bídou a zatahováni do válečných choutek jiných mocností, ONI si zvednou platy? Jak se asi cítí občané, kteří se bojí o budoucnost svých dětí, když se dozví, že vláda, která by si zasloužila oznámkovat minimálně číslem 6 na stupnici od 1 do 5, si prosadí zvýšení platů? Nemělo by to být obráceně? Jsme v krizi, nebudeme nic navyšovat?! Energie jsou drahé a oni by je asi ze svých skromných platů nezvládli uhradit! A v situaci, do které nás dostali, by bylo úměrné jim platy snížit nebo ještě lépe odebrat, ale arogance moci rozhodla jinak.

Tito (lidé) bez problémů zvládají vše, co se děje, a naopak by mohli (nebo měli) pomáhat potřebným, ale tak nějak zapomněli na to, že je zde mnoho lidí, kterým by se pomoc hodila. Ale nezoufejme, Markétka dostala trošku přidáno z původních 243 800 na 274 800 (+31 000), a tak doufáme, že nás v tom nenechá a pomůže. Třeba alespoň další cennou radou. Svetry již máme, tak uvidíme, co z naší chytré horákyně vypadne tentokrát.

Co s tím? Kdo jiný by měl jít lidem příkladem než politik? Přestože opozice s tímto nesouhlasí, nemůžeme očekávat, že by snad někdo obstruoval. Vždyť oni také dostanou přidáno, nebo ne? A že by někdo navrhl snížení vysokých platů? To by byla krásná pohádka. Platy politiků by mělo určovat referendum! Třeba by se pak probudilo sociální cítění i u té skvělé pětikoalice…

Je nezbytné, aby zde vznikl silný opoziční celek, složený z neparlamentních subjektů, který se bude starat v první řadě o zájmy občanů České republiky.

David Tygr Ploc, předseda strany DOMOV

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Autor je trochu jednostranně zaměřený, odejme, že to co „sedí na Pražském hradě“ a již téměř deset let úžasným způsobem reprezentuje naši republiku, kterého nám svět závidí nevyjde zkrátka. Základní plat mu poskočí z 302.700,- na 341.200,- (+ 38.500,-) a náhrady pak z 281.700,-(!) na 317.500,- , tedy o +35.800,- . Rozmrazení tedy Zemanovi „hodí“ vcelku milých čtyřiasedmdesát litrů… PS. Slušní lidé již „stříhají metr“ musíme s ním vydržet již jen 133 dnů

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy