Home Názory OSTRÁ TYGŘÍ STŘEDA DAVIDA PLOCE: Vláda chce zabíjet, nebo pomoci?

OSTRÁ TYGŘÍ STŘEDA DAVIDA PLOCE: Vláda chce zabíjet, nebo pomoci?

FOTO - archiv Davida Tygra Ploce

Vyhláška, kterou bude vláda regulovat teplotu, je dalším důkazem neschopnosti pětikoalice. Ale pozor! Zde nejde jen o neschopnost, nýbrž o lidské životy! Proč dělat věci složitě, když se dají udělat jednoduše?

Nejprve vám povím jednu pohádku. Byla jednou jedna země, která se rozhodla neskákat, jak Evropská unie píská, a odmítla veškeré sankce proti Rusku. A postarala se tak o levné energie pro své občany. Lidé v této zemi byli za to rádi. Věděli, že nebudou v zimě mrznout, že se jejich premiér o ně postará, protože jsou pro něj na prvním místě. Tato země ale není Česká republika, je to Maďarsko. A jak se postarají o své občany v České republice? NEPOSTARAJÍ! Nechají je zmrznout!

Vyhláška bude nařizovat lidem, že nemohou vytápět své domácnosti na více než 18 stupňů. No, určitě jsou mezi námi otužilí jedinci, ale tuto maximální teplotu považuji zejména během spánku za hazard se zdravím. U dospělých lidí se silnou imunitou a tomu odpovídající termoregulací organismu půjde pouze o vyšší výskyt nachlazení a onemocnění horních cest dýchacích. Já osobně potřebuji minimálně 21 stupňů v noci, ale co teprve naši senioři nebo malé děti??? Budou naší vládou zabíjeni! A já se ptám: jde o neschopnost, nebo o plánovanou »důchodovou reformu«?

A tak, jak už to u nás v Kocourkově chodí, dobrá rada se vždy najde. Jedna z těch nezapomenutelných je z hlavy bezpečnostního experta, který nám radí, abychom si zakoupili bunkr. Ale naše »chytrá horákyně« Pekarová Adamová je schopna vymyslet mnohem jednodušší řešení: »Vezměte si svetr navíc.« Netroufám si odhadovat, kolik lidí začne plést či kupovat svetry, ale doufám, že jich bude mnohem méně než v případě šití roušek. A co ti, kteří nechtějí svetry a mají už dost této vlády, která pomalu, ale jistě likviduje český národ? Budeme se bránit? Necháme zabíjet důchodce?

Pokud bude třeba, tak věřím, že se najde mnoho statečných odhodlaných lidí schopných blokovat jednání, která povedou ke schválení vražedné vyhlášky. Mnohem více oproti demonstracím, které se již stávají nekonečným maratonem, jemuž se vládnoucí koalice jen směje.

A co tygří řešení? Jak prosté. Přestat podporovat sankce, zúčastnit se volební defenestrace, volit DOMOV či koalice, kde je strana DOMOV. Nově zvolení zastupitelé či starostové začnou okamžitě řešit levné energie. Jako primátor Prahy (koalice PRAHA NÁŠ DOMOV) začnu ihned vyjednávat levný plyn a pojedu pro něj i do Ruska, pokud to pomůže našim občanům. Nebudu ztrácet čas nekonečnými úvahami nad tím, zda je lepší ten vpravo nebo vlevo.

Pro mě je DOMOVem Česká republika, a proto budu hájit zájmy našich občanů. Životy a zdraví českých lidí pro mne vždy budou na prvním místě. Nezajímá mě, co si myslí v Bruselu či někde jinde!

David Tygr Ploc, předseda strany DOMOV ve volební koalici PRAHA NÁŠ DOMOV