Home Kalendárium Osvobození? Jiná varianta mi nevychází

Osvobození? Jiná varianta mi nevychází

Brzy po listopadu nás »hrdinové nové doby« začali přesvědčovat o tom, že je škoda, že nás neosvobodili Angloameričané. Prý by stálo za to počkat na ně o rok, o dva déle, než by se při osvobozovacím tažení dostali až k nám. Tak by se zabránilo následným létům socialismu. Pro malé děti jistě argument, pro myslícího člověka, nikoli pro »ovci«, jež je už natolik ovlivněná televizními seriály o hrůzách minulosti, že věří každé hlouposti, to už není jen k smíchu. Kdyby totiž nebyl Stalingrad, vítězná sovětská bitva o Kyjev ani porážka nacistů u Kurska a ústup wehrmachtu na celé sovětsko-německé frontě, nebylo by ani vylodění v Normandii. Teprve nebezpečí, že si to s hitlerovci Sovětský svaz vyřídí sám, a beze sporu také vojenské oslabení Německa porážkami na východě, přimělo Američany a Brity uskutečnit operaci Overlord. Co by se s námi v českých zemích stalo, kdyby na východě nebyli Němci totálně poraženi a Evropu ovládl hnědočerný mor, nám dokonce písemně po sobě zanechali pánové von Neurath, K. H. Frank a Reinhardt Heydrich. Nepochybuji totiž o tom, že angloamerický tábor by se pak s nacisty nějak dohodl. Mnichov je tomu příkladem.

Tady u nás by vládli protektoři, Frank, gestapo a pomalu by se uskutečňoval plán na zničení českého národa. Při tom by dál fungovaly, či spíše se zvyšovaly, represe proti českému národu. Nevěříte? Ti pod vlivem dennodenní propagandy valící se z České televize jistě nevěří. Jenže ne každý u nás sleduje zpravodajství a jiné »nalejvárny« ČT a mainstreamu.

Vraťme se do těch let, které by, pokud by nepřišli osvoboditelé, pokračovaly dál, až ke splnění Heydrichova poselství, že »konec konců tady (tedy v českých zemích) nemá Čech co pohledávat«.

Dnes je právě jedno zajímavé výročí. 20. srpna 1943 totiž nový protektor, právně vzdělaný absolvent mnichovské, heidelberské a göttingenské univerzity iuris doktor Wilhelm Frick, dosavadní ministr vnitra říšského Německa, přebral po alkoholikovi generálu Daluegovi post protektora v českých zemích. Tady místo něj vládl jménem samotného Vůdce sudetský Němec Karl Hermann Frank. Měla to pro Fricka prý být jen titulární funkce. Jenže všechna nejdůležitější rozhodnutí, která Frank nebo kdokoli učinil, byla signována i jím. Také proto na misku vah v Norimberku při rozhodování o trestu pro obžalovaného Fricka přibyly i zločiny v Česku. Kdyby se osvobození posunulo jen o rok dva a počkali jsme na západní osvoboditele, stálo by to životy minimálně sto dvaceti až sto padesáti tisíců českých občanů navíc. Přitom nacistická hydra jen před svým koncem za vlády dua Frick – Frank nejvíce kopala.

Připomeňme si »jagdkomanda«, nařízení o povinnosti smeknout před nacistickou vlajkou, Ploštinu, Prlov a Vařákovy paseky, pankráckou sekyrárnu, kde jen v době Frickovy vlády byl popraven přibližně jeden tisíc odpůrců nacismu, terezínské ghetto, kde v posledních dvou letech okupace zahynulo na důsledky uvěznění na třicet tisíc židovských spoluobčanů a dalších asi osmdesát tisíc bylo odesláno k zaplynování a k likvidaci do Osvětimi. Také děti byly mezi nimi. Ve Frickově éře byl umučen Karel Hašler, Josef Čapek, Karel Poláček, Milena Jesenská… Kdyby se jen o rok či dva posunula doba vlády nacistů, pánů Fricka a Franka, připsali bychom další tisíce jmen a to nejen na zdi Pinkasovy synagogy, ale do pomyslného seznamu obětí. To v případě, že na východě by Sovětský svaz byl poražen, nebo nebyl napaden a nezapojil se do války a západní Spojenci se přece jen vylodili v Normandii. Spíše však platí, že žádná druhá fronta by nebyla a pánové Frick a Frank by začali uskutečňovat Heydrichovy plány.

Nemohu za to, ale jiná varianta mně nevychází.

Jaroslav Kojzar

10 KOMENTÁŘE

 1. Období socialismu bylo nejlepší v naší historii (a v rámci socialismu byla nejlepší tzv. normalizace). Bylo to osvobození a je dobře, že osvoboditelé přišli včas. 😉

 2. Kojzar jako obvykle neuvede, kdo že tvrdil, že by za války bylo lépe rok dva počkat, až nás osvobodí Američané. Nikdo nic podobného samozřejmě neřekl, pokud pomineme spory o rychlejším možném osvobození Prahy Američany v samém závěru války. Kojzar tedy jako obvykle lže. Přesto neváhá a na této zjevné lži fabuluje to své „co by kdyby“ nehodné jakéhokoliv historika.
  Spíše se mi ale zdá, že se tímto nevýročím snaží Kojzar vytěsnit zítřejší mnohem důležitější 55. výročí okupace naší republiky vojsky Varšavské smlouvy. Ale třeba se mýlím a Kojzar překvapí a toto smutné výročí připomene. Nebo kdokoliv jiný. Pokud tedy v redakci iportal24 nejsou jen proruští přisluhovači.

  • Slyšte stateční Banderopotomci:
   „První Ukrajinec má pušku a střílí. Dalších 9 běží za ním. Když první padne, druhý bere pušku a střílí. Když padne druhý, sebere pušku pátý, protože třetí a čtvrtý padli bez pušky. Po pátém sbírá pušku devátý, protože šestého, sedmého a osmého si našla přátelská palba nevycvičených Ukrajinců, případně ruské miny, jakmile devátý padne, desátý bere pušku a po krvavých pahýlech nohou se vleče nazpátek k výchozímu bodu, aby předal pušku další desítce Ukrajinských náplní Rakušanových spacáků. Každá puška je nabita pěti náboji, takže desátý po dosažení ukrajinských pozic zastřelí sám sebe, aby nezatěžoval Ukrajinské zdravotnictví. Sláma na kravinci!“

   Sledujte @neCT24

 3. Budiž věčná čest a sláva sovětským vojákům, kteří 9. května 1945 završili v Praze osvobození Československa od německé okupace a poroby. Budiž věčná čest a sláva Sovětskému svazu a jeho Rudé armádě, která osvobodila Československo.
  V ČR nacisti zničili pomník maršála Koněva, sovětského hrdiny, jehož armády osvobodily německý koncentrační tábor Osvětim.
  Hlavním viníkem odstranění pomníku Koněva v Praze je poslanec za TOP-09 Ondřej Kolář, jehož otec Petr Kolář je poradcem prezidenta ČR Petra Pavla.

 4. Ano ,ten „demokratický“ západ vždy myslel jen na sebe a svoje zisky ,proto se zapojil do bojů v závěru války. Rok 1968 jen potvrdil ,že západ měl respekt z.e.Sovětského svazu ,který nepřipustil nabourání socialismu(NDR,Maďarsko),co by se stalo s ČSSR potvrdil rok 1989. Nenávist tzv.osmašedesátníků nejen že zničila Československo ,ale ničí vše dál a hlupáci jsou nastrčeni na vedoucí místa. EU jen plní zadání USA a válka bude a Česko nebude na straně vítězů jak v roce 1945.

  • Jako vždy soudruzi neříkáte celou pravdu, druhá fronta byla v Africe, další fronta byla v Asii, takže západ byl zapojen podstatně déle než zde blbě lžete

   • Západ sám uznal Německo za nejnebezpečnějšího nepřítele, ne Japonsko. V Africe, to bylo vyloženě vedlejší bojiště. Asi jako Soluňská fronta za první světové.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here