Home Názory Pan Vajíčko požárníkem

Pan Vajíčko požárníkem

Pan vajíčko, jeden z velitelů 601. skupiny speciálních operací v Prostějově a zvolený prezident České republiky, se rozhodl hasit spor jiného velitele 601. skupiny speciálních sil v Prostějově a významného východoevropského reformátora demokratických civilně-vojenských vztahů s jeho nejbližší spolupracovnicí. Její příjmení také začíná na Č, ale Zuzana to není. Ta je sama doma s úřednickou vládou a přiznala se, že by byla ochotná i respektovat pravidla slovenské demokracie.

Velitelé 601. skupiny speciálních operací v Prostějově, která byla do roku 2014 integrální součástí Vojenského zpravodajství, a tedy i její velitelé byli součástí zpravodajské služby, jsou obvykle považováni za něco extra, dostali přídavek elitní. Podle českých žurnalistů máme elitní policisty, celníky a vojáky, ale nemáme žádné elitní politiky a elitní politické strany. Ale fakt jsou elitní?

OK, pan Vajíčko umí jezdit na motorce a dostal od Rusů zpravodajský kurs. Josef Prokš se pro změnu zapletl s absolventkou VPA KGB, která se stýkala s Putinovým agentem.

Pak tu jsou pravomocně odsouzení za zneužití Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník, Milan Kovanda, David Franta a Pavel Kovář. Ti, jak se zdá, nerozumí českým zákonům. To však nijak neohrožuje jejich kariéry. Naopak, podobně jako náčelník Generálního štábu Karel Řehka, vzdělávaný podobně jako pan Vajíčko na náklady daňových poplatníků ve Velké Británii, mají šanci stát se díky své povaze a kvalifikaci dalšími nejvýše postavenými vojáky českých ozbrojených sil. Pavel Štefka nerozuměl fakturám. A to je asi ta pravá kvalifikace pro Vajíčkovy náčelníky. V abecedě NATO se na Hradě asi odehrál Alpha Charlie, protože stav v armádě je Charlie Foxtrot; a možná paní Č vůči armádě funguje ve skutečnosti jako Charlie.

Jan Klán

2 KOMENTÁŘE

  1. Pražský režim se neodváží dát lidem zbraně, protože dobře ví, jak by to dopadlo. Naopak si proti vlastním občanům pozval americké okupanty.

  2. Válečný štváč lampasák v.v. Pavel, který se chová jako Maršál z Čapkovy hry Bílá nemoc, v dřívější době socialistický československý agent Pávek, který teď po barevné revoluci 1989 v liberální demokracii bude pracovat pod krytím – český prezident, se na funkci prezidenta ČR třese jak slepice na flus. Velmi rychle zapomněl tento po volbách válečný štváč na to, co vykřikoval před volbami zpovykaným zfanatizovaným oblbovaným davům které mu to žraly a co sliboval, ale asi to patří k jeho polické kultuře a lidské nátuře. Jsem zvědav, jak mu bude tleskat mužská část jeho českých voličů, až jim bude Řehka a Černochová rozesílat povolávací rozkazy, že se mají voliči obratem hlásit na vojně. A jak budou Pávkovi tleskat mámy mladých kluků, které válečného štváče svým synům zvolily, aby je hnal na vojnu a do konfliktu; přece štváč tvrdí, že je třeba to na Ukrajině podpořit i personálně lidskými zdroji. Stejně si myslím, že funkce – český prezident, není u válečného štváče Pávka konečná, že se po jejím uplynutí vidí ve funkci Generálního tajemníka NATO.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here