Home Názory Pane premiére, co takhle »milionářská« daň?

Pane premiére, co takhle »milionářská« daň?

Fialova asociální vláda žene republiku nezadržitelně k bankrotu. A není to jen díky všestranné vládní pomoci Ukrajině na úkor našeho vlastního státu a jejich občanů, ve které jsme světoví! Vždyť, jak nám neustále zdůrazňuje generál Pávek a nejdražší žena za pultem Markéta Pekarová Adamová, demokracie a obrana státu před rozpínavostí ruského agresora něco stojí!

V  USA není tzv. milionářská daň ničím neobvyklým. Také ve světě dnes existuje několik spolků vlivných superboháčů vyzývající k vyššímu zdanění »sama sebe«, žádající vlády, aby na ně uvalily speciální milionářskou daň. Napodobme, pane premiére, našeho hegemona a buďme světoví i v otázce milionářské daně, kdy její výše bude nastavena tak, aby na ní »dosáhli« poslanci, senátoři a další ústavní činitelé, politici a lobbisté sedící na více židlích v dozorčích, správních a podobných radách. Vzhledem k tomu, že každým dnem dochází k astronomickému navyšování státního dluhu, další otálení a nečinnosti vlády ohledně prosazení tohoto opatření není dovoleno!

Vaše vláda, pane premiére, způsob tzv. »rychlého schvalování« zná. Vyzkoušela si jej nedávno při snížení zákonné výše valorizace penzí, kterou zákonodárci projednávali v tzv. režimu nouzového stavu. Příkladem, pane premiére, může být i francouzský prezident, jehož vláda důchodovou reformu protlačila silou, leč legálně bez hlasování poslanců. Co na tom, že »odměnou« je mu nyní země topící se v odpadcích, s narůstajícím počtem požárů v  ulicích francouzských měst a další vlny masivních nepokojů.

Pane premiére, schválení milionářské daně je možnost jak otupit narůstající sociální pnutí ve společnosti. Způsob, jak zapomenout na zpackaný zákon o církevních restitucích (shválený taktéž za pravicové vlády ODS), kdy si nyní černoprdelníci mnou ruce, neboť obří inflace zvedá restituční náhrady církvím o miliardy. Schválením milionářské daně senioři, pane Fialo, okamžitě zapomenou na nechutné, nemravné, více než desetitisícové měsíční navýšení poslaneckých platů!

Pane premiére, pravice za třicet let rozkradla a vytunelovala stát, který nyní nehorázně zadlužuje, a mladé generace tak budou dřít na svoji šlechtu, aniž by měly na stáří státem finančně zabezpečen důchod! Nyní máte, pane premiére, k prosazení milionářské daně na své straně vládu, senát, prezidenta, ústavní soud!

Pokud chcete být, pane premiére, skutečně silným premiérem, nikoliv chlapem bez gulí, řečeno terminologií neúspěšného premiéra M. Topolánka ze stejné politické stáje ODS, nechejte poslance opět několik dní spát na svém »pracovišti« v poslanecké sněmovně. Odhlasováním milionářské daně získáte, pane premiére, na svou stranu všechny proruské šváby, promírové štváče a dezoláty! Nebo se snad mají především sociálně slabí občané v rámci »rovnováhy« řídit heslem »O kolik mne oškube stát, o tolik oškubu stát já«?

Dodatek a rada, pane premiére, na závěr. Pokud nevyjde pokus s milionářskou daní, jako pokus číslo dva doporučuji zkrotit válečné choutky ministryně Černochové a vrátit výši armádního rozpočtu ze dvou procent HDP v roce 2024 zpět na současných cca 1,4 %. I při této sumě se bude moci nadále paní Černochová těšit od svých kolegů na další »tanky do kabelky«, které umí otáčet věží, střílet i couvat!

Miroslav Kavij

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.