Home Názory Pavlův vzkaz: Letadla na Ukrajinu

Pavlův vzkaz: Letadla na Ukrajinu

Dočetl jsem se, že nově zvolený český prezident je akční. Prý konečně. Jako by generál v.v. chtěl toto obecné konstatování okamžitě potvrdit, prohlásil, aniž se ho kdokoli ptal na názor, že okamžitě po skončení války na Ukrajině musí nebo by měla být tato zem přijata do Aliance, a aby na tom nebylo dost, ještě ani ne týden po svém zvolení, dokonce řekl, že NATO by mělo dodat Ukrajincům bojová útočná letadla.

Co znamená dodání těchto letadel, pro něž se prý rok připravují piloti? Tedy vlastně pro situace, která vznikne v roce 2024 a to za rok po případném dodání? Do té doby, uvažuji-li správně, by jiné moderní zbraně, např. tanky zn. Leopard apod., umožnily silně oslabit Rusko, ovlivnit výsledky pozemních operací, a pak by nebe bylo otevřené pro útoky na ruské zázemí a třeba i na Moskvu. Tak by byla oslabena i obrana ruské metropole a nejen její a NATO by následně oslabené Rusko zřejmě dokázalo pokořit bez velkých ztrát a splnit cíle, které jim byly stanoveny zájemci o ruské nerostné bohatství. Rusko by se stalo druhořadou zemí. Mrtví, třeba i miliony – Aliance s tím má zkušenosti z Iráku – by se už nemohli bránit. To vše by ovšem bylo uskutečněno na evropském bojišti a nedotklo se Spojených států. Tam se už od Občanské války nebojovalo, i když se v zemi občas střílí, ale většinou psychopaty nebo bílými policejními nadřazenci.

Takže hlavní silou dalšího rozšiřování války na východě se s příchodem generála v. v. do čela země staneme zřejmě my, možná s Polskem a Pobaltím. Někdo musí být v čele této síly. Zdá se, že si na toto místo dělá ambice budoucí český prezident.

Pokud by tomu bylo jinak, pak by se zdržel ve svých militantních prohlášeních. Znamenají totiž ve svém důsledku naši velice iniciativní angažovanost a případné následné zapojení našich ozbrojených sil do války. I když proti oslabenému Rusku.

Je tu ovšem i druhá možnost. To, že ona letadla se dodají Ukrajině i s piloty. Možná dobrovolníky, možná na rozkaz. Pak mohou letadla být nasazena brzy. Jen co se Aliance dohodne, či spíše ti, co nechtějí další rozšiřování války, budou dotlačeni »k dohodě«.

Je tu ovšem jedna bariéra, kterou bude třeba překonat. Prezident Biden odmítl dodání útočných letadel a odůvodnil to nebezpečím, že by se válka přenesl až na vnitřní území Ruska a postupně se mohla šířit dál a dál. To totiž není v zájmu Ameriky. Musela by se v určité době sama zapojit a třetí světová válka by byla skutečností. Pak by ani území USA nebylo uchráněno. Navíc prezident Zelenský se chová jako Bandera v roce 1941. Ten se vrhnul na východ společně s nacistickým wehrmachtem, aby ve Lvově vytvořil nacionalistický (fašistický) stát a to proti zájmům Hitlera. A ani Zelenský nepotřebuje, aby mu po »vítězné válce« poroučeli Američané. Spíše jde o to, aby se Ukrajina stala »světovou mocností« a diktovala všem. Už dnes se snaží diktovat. To si ovšem začínají plně uvědomovat »špičky Ameriky«. K nám to zřejmě ještě nedošlo, a proto zaseknuté »zelené myšlení« a servilnost těch, kteří přešli »ulici z leva do prava« a musejí ukázat, že jsou »papežštější než papež«, nám může způsobit budoucí nemalé potíže a to bez ohledu na to, jaký lístek jsme do volebních uren hodili.

Jinak myslím, že ta válka může mít jediné řešení: Jednací stůl, ale to jsem zřejmě nepotěšil, kdyby náhodou se k němu mé zamyšlení dostalo, budoucího českého prezidenta.

Jaroslav Kojzar

1 KOMENTÁŘ

  1. Zbraně nejsou dodávány Ukrajině, ale kyjevské pučistické diktatuře. Tedy proti Ukrajině. Ta je americkým režimem a jeho satelity trestána za sice svobodnou, ale „nesprávnou“ volbu v roce 2010, ačkoliv byla důrazně upozorňována, jak má volit „správně“.

Comments are closed.