Home Názory Pepíku, nechceš si zítra odpo zahrát na válku?

Pepíku, nechceš si zítra odpo zahrát na válku?

Pavel Votruba

Takhle jsem se nenasmál, ani když jsem se o svátcích díval na opakované Silvestry s Vladimírem Menšíkem. A že se u nich směju vždycky, byť jsem je koncem minulého roku viděl snad po tisící prvé (ač jsem mladšího data narození). Akorát že ivančického rodáka a patriota nahradila ministryně obrany Jana Černochová. Vláda se vřítila do nového roku jako Bolt do světové stovky a Pentagonu dala jasně najevo, že i letos bude poslušná.

Kromě opětovného posvěcení nediskutovatelné povinnosti vydávat ročně dvě procenta HDP na zbrojení schválila také změny v přípravě na obranu státu již v době, kdy ještě není vyhlášen stav ohrožení nebo válečný stav.

Server echo24.cz vysvětluje: »Změna má umožnit, aby lidé s brannou povinností požádali o tzv. dobrovolné předurčení, tedy o dobrovolné převzetí výkonu branné povinnosti v době mimo ohrožení státu a válečného stavu.«

»Říkáme tomu dobrovolné předurčení, protože jsme úplně nechtěli použít slovo odvod. Protože to není odvod. My nikoho neodvádíme, my žádáme, vyzýváme, prosíme, aby ti, kteří z nějakého důvodu nechtějí sloužit u Aktivních záloh, aby podstoupili zdravotní prohlídku,« uvedla ministryně.

»V dotaznících by se poté armáda ptala, jaké schopnosti pro obranu státu jedinec má. Stát by je tak mohl povolat v případě krize na mimořádné cvičení, tato vládní pravomoc by podléhala parlamentní kontrole. Brannou povinnost má každý český občan, tedy muži i ženy, mezi 18 a 60 lety,« doplňuje echo24.cz.

Už vám dochází, co mě na tom celém tolik rozesmálo? Ve své podstatě to samozřejmě žádná legrace není, ale… Jakákoli armáda na světě, má-li býti bojeschopná, přece nemůže z žádného úhlu pohledu fungovat na bázi DOBROVOLNOSTI. Armáda = rozkaz. Tečka.

Černochová se zřejmě nechala inspirovat nějakým školním kroužkem fyzických dovedností a bude teď prosit brance, aby si šli v úterý ve tři odpoledne zahrát na válku. Dost mně to připomíná dětství, když jsme si jako kluci taky hráli na válku… Kdo chtěl, dělal zpoza roku ratatata bum a pif pác, kdo nechtěl, neratatoval…

A tak se klidně může stát, že budoucí učebnice dějepisu napíšou, že válečného konfliktu (nedej bože) se tehdy účastnilo i dobrovolné sdružení branců České republiky pod vedením paní učitelky Jany Černochové.

Dneska bych nechtěl vidět v ostré bojové akci Armádu ČR, natož onen branecký kroužek. Nicméně, a to považuji za nejdůležitější – zmiňovaný návrh ministerstva obrany jen podtrhuje bídný personální stav Armády ČR. Uchýlí-li se MO až k takovému kroku, nenapadá mě, jak jinak ho pojmenovat, než čirým zoufalstvím.

Pavel Votruba

6 KOMENTÁŘE

 1. Sledujte @neCT24

  Jak si může ministryně války České republiky Černochová dovolit rozdávat českou výzbroj do zahraničí a vydat ji cizákům? Tato vlastizrada bude jednou potrestána, vlastizrada Černochové a s ní celé „české“ vlády. Bylo referendum o tom, že česká výzbroj může být vydána do ciziny? Zeptal se někdo českých občanů, kteří svou prací na tyto zbraně vydělali prostředky?
  Vojenskou zahraniční „pomoc“ v podobě tanků a raketometů vykládají na Ukrajině z vagónů ne Ukrajinci, ale Rusové svými Kinžály a Kalibry. Tzv. vojenskou pomoc z ČR nestačili Ukrajinci ani sundat z vagónů, postaraly se o to ruské přesné rakety. Jednalo se o tanky a obrněná bojová vozidla pěchoty, které na Ukrajinu poslala česká válečnice a ministryně války Černochová; to se to rozdává z cizího, že paní Černochová?
  V televizi na tiskovce ODS se již dříve rozkřikovala a divoce rozkládala rukama poslankyně Jana Černochová z ODS a obhajovala naše okupační vojsko a naši okupaci v Afghánistánu. Poslanec Petr Fiala z ODS stojící vedle ní na Černochovou třeštil a valil oči, na ten příval slov a ódeesáckých válečnických frází. Válečnici Černochovou, tuto hloupou káču, bych navlékl do maskáčů a poslal ji do Afghánistánu, kam sama posílala kluky z rozbitého Československa. Poslankyně z ODS Černochová měla sama s puškou v ruce předvést, jak obhajuje svobodu rozbitého Československa v Afghánistánu.
  Černochová si dosadila do funkce náčelníka Generálního štábu Řehku, který je stejné válečnické krevní skupiny jako Černochová, také by v cizině bojoval do posledního českého okupanta.
  PO OVOCI POZNÁTE JE. Černochová z ODS je podporovatelka ukrajinského nacismu a Banderismu nejen tím co říká, ale tím co dělá. Černochová posílá nacistům a Banderovcům na Ukrajině československé zbraně, na jejichž pořízení a zaplacení nemá Černochová žádnou zásluhu. Černochová odzbrojila Českou republiku rozdáním československé výzbroje nepříteli vydáním do ciziny. Tato vlastizrada bude jednou potrestána.

  …………………

  Rusové jsme s vámi.
  Ukrajinský nacismus bude poražen, a nepomůžou mu žádné zbraně od Fialy a Černochové.

  ………. Sláma Ukravína ………..

  Sledujte @neCT24

Comments are closed.