Home Názory Pod svícnem covidu, Ukrajiny a Hamásu nás zbanánovali

Pod svícnem covidu, Ukrajiny a Hamásu nás zbanánovali

Aby lid neměl hříšné myšlenky zabývat se tím, do jaké bídy ho demokraticky (sic!) zvolený vládní a parlamentní aparát žene, bývá mu standardně předhazován globální problém, samozřejmě uměle stvořený, kde vliv lidu vezdejšího na jeho (vy)řešení není ani malý, je nulový.

Navzdory tomu, že právě lid je mocenským establishmentem do té role pasován. Ano, že on, ten lid, vyřeší covid, svrhne Putina a odzbrojí Hamás. Například. Tudíž zatímco lid řeší toto (organizuje přitroublé sbírky, na veřejných prostranstvích nadšeně mává vlajkami v relevantních barvách a provolává Slava Ukraine, udává souseda s opačným názorem apod. atd.), tzv. jeho vláda ho bičuje způsobem, že středověkých pětadvacet ran holí je proti tomu zážitkovým firemním benefitem.

A tak abych nezblbnul úplně a deprese mě nepřejely jako osobní vlak Bartošovou, čtu si s neskrývaným potěšením v diskusích na dezinformačních serverech. Tohle mě nabíjí doslova. Že tu se mnou pořád ještě žije dost těch lidí, kteří řeší, co budou zítra jíst a čím svítit a kašlou na Kyjev a Tel Aviv. O dva příspěvky (oba pocházejí z aeronet.news), které mě rozradostnily, se s vámi ochotně podělím. I o tu velmi trefnou grafiku s vlastizrádcem v titulní roli…

nick: Dáša

Česká republika je taky jako Palestina. Není penicilin, není naše levná elektřina z Dukovan a levný plyn od našich Osvoboditelů, kteří byli označeni za teroristy. Zima je na krku a nemoci zdárně bují, u nás na vsi lehla celá škola s nějakou neznámou infekcí, i školník se prý posjal. On totiž není ani endiaron. Nejsou umyvadla ve školních třídách a ploty kolem škol a školek. Banány ale pořád jsou, jako ostatně v každém normálním Banánistánu.

nick: RANDLE MC MURPHY

Říkám to pořád a stále budu opakovat – zlatej bipolární svět, zlatý dráty na hranicích, zlatá »totalita« před podvodem století 1989. Myslete si, co chcete. Zlatej Štrougal a Jakeš s Husákem. Co tu panuje dnes, je neskutečný – takovej bordel tady nebyl asi cca 200 let. To bylo slávy – stříháme dráty, hurá! Neříkám – nepouštět lidi ven byla vaginovina, ale určitě to šlo řešit i jinak. Nazdar.

Jan Čech

PS: Banánová republika je pejorativní termín pro malý, nejčastěji latinskoamerický, karibský či africký stát, který se vyznačuje politickou nestabilitou. Označení »banánový« odkazuje na jeho závislost na omezeném zemědělství a vládu malé, obvykle samozvolené, korupční vlády. (Zdroj: wikipedia.org)

Nemyslím si, že by se Česká republika, nejsouc sice státem latinskoamerickým, ani karibským či africkým, této definici nějak zásadně vymykala.

4 KOMENTÁŘE

    • Brázda jako obvykle žvaní a neví o čem.
      Pod články Aeronetu se samozřejmě diskutovat může. Že to plantala Brázda neumí je věc druhá. Pan Čech má pravdu.

  1. BANÁNY – PILÍŘ POLISTOPADOVÉ DEMOKRACIE V ROZBITÉM ČESKOSLOVENSKU !!

    Po banánech si můžete utřít zadnice demokratickým toaletním papírem, svobodně, můžete si při utírání zcela svobodně zanadávat a protestovat.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here