Podivná rétorika jedné bakalářky

Do svého televizního pořadu Otázky Václava Moravce si autor v neděli 9. června 2024 pozval bývalé předsedy Poslanecké sněmovny Lubomíra Zaorálka, Radka Vondráčka, ale i současnou předsedkyni Markétu Pekarovou Adamovou.

Oba předchozí předsedové jsou v politice velmi známí, pohybují se v ní delší dobu, mají značné zkušenosti a jejich snahou je vždy pracovat ve prospěch České republiky.

PhDr. L. Zaorálek byl ministrem zahraničních věcí, ministrem kultury, předsedou Poslanecké sněmovny PČR, jejím 1. místopředsedou a v dřívější době poslancem Federálního shromáždění (SL), jakož i zastupitelem města Ostravy. Mgr. Radek Vondráček je vystudovaný právník, v letech 2017 – 2021 byl předsedou Poslanecké sněmovny, předtím zastupitelem a místostarostou města Kroměříže a od roku 2017 členem předsednictva hnutí ANO.

Tento výčet není vůbec samoúčelný, chtěl jsem jen poukázat na to, že oba politici mnohé dokázali ve prospěch občanů nejenom v podobě kritiky a postupné nápravy současného stavu společnosti, ale i v posuzování fungujícího státu a boje s nebývalou korupcí.

Třetí diskutující byla Bc. Markéta Pekarová Adamová, která je absolventkou studia disciplíny Andragogika na FF UK v Praze, jež v obecné rovině znamená výchovu a vzdělávání dospělých. Ten její způsob vzdělávání je možno také chápat tak, když »vzdělala« spolu s M. Jurečkou, Z. Stanjurou a pětikoaliční vládou důchodce natolik, že je nezákonně obrali o 1000 Kč (slovy tisíc korun) měsíčně. I Voskovec s Werichem by se neudrželi a museli by zanotovat: »Je to divný svět, divné věci…« (Svět naruby).

Markéta Pekarová Adamová se v roce 2019 stala předsedkyní TOP 09 a od listopadu 2021 je předsedkyní Poslanecké sněmovny, když předtím byla zastupitelkou městské části Prahy 8.

Zatímco v diskusi oba pánové na otázky V. Moravce odpovídali klidně a se znalostí věci, tak předsedkyně PS s rychlou hlasovou kadencí a se značným vzrušením se snažila vše obrátit ve smyslu explikací vládních médií – docela bych to přirovnal k tzv. dětskému negativismu, když jejich výroky snad považovala za vymyšlené a lživé. Když se hovořilo o tom, že je patrný jakýsi ruský vliv, pozorovaný na našem území, prohlásila – cituji: »Žhářství v Česku, spáchané Ruskem, by mě nepřekvapilo.« Měla tím zřejmě na mysli zapálení dvou autobusů v Praze Kolumbijcem indiánského původu. Stopa vede do Ruska, říkal to přece pan premiér – a basta!

Markéta Pekarová Adamová už tehdy také v Otázkách řekla, že zřízení vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK nedává smysl, bylo by to politizování tragické události. Komise by prý nedisponovala veškerými informacemi, zatímco Policii ona věří, má její plnou důvěru a ví, že případ řádně vyšetří.

Ve čtvrtek 20. června představila Policie ČR za přítomnosti ministra vnitra, policejního prezidenta, ředitele Policie ČR Hlavního města Prahy a jejího vedoucího 1. oddělení na schůzi sněmovního bezpečnostního výboru spis o závěrech vyšetřování masové vraždy na filozofické fakultě. Nebudu se vyjadřovat k jednotlivostem, jenom uvedu to, když dostali zmínění činitelé Policie ČR dotaz od některého člena výboru, tak nikdy (opakuji nikdy) neodpověděli k meritu věci, ale snažili se odpověď směřovat úplně jinam, a to tam, kam potřebovali.

V diskusi při jednání vznesl jeden člen bezpečnostního výboru dotaz na brigádního generála Mgr. Petra Matějčka, který místo toho, aby jasně a s pokorou vše vysvětlil, odvětil, že ho otázka uráží. Podobně se zachoval i středoškolský učitel (aprobace Nj – D) a současný ministr vnitra Mgr. Vít Rakušan, když svérázným způsobem se nehorázně obrátil k dotazovanému, který řekl »…pan ministr nás tady poučuje«. Nechtěl totiž dopustit a zrovna tak i P. Matějček, aby se bezpečnostní výbor dozvěděl alespoň trochu pravdy.

Policejní prezident ale i ministr, tam četli nějaký elaborát, který měl být zřejmě návodem, jak by měla Policie v budoucnu postupovat. Napadá mě v tu chvíli jistá analogie s J. P. Sartrem, který napsal stať s názvem Slova, slova, slova… Sem by se hodila jiná: Pozdě, pozdě, pozdě…

Od čtvrtečního bezpečnostního výboru jsem očekával, že se vše zveřejní a bude jasno. Zazněly přitom šokující informace, které do toho vnášejí nové světlo, že bylo možné pachatele dopadnout dříve, než začal střílet. Podle mého, Policie vše vysvětlovala značně nevěrohodně, dávali poslancům a dalším zástupcům neúplné informace, mlžili a dokonce mnohé zatajovali. Holt musíme počkat na sněmovní jednání, předpokládám, že se poslanci konečně doberou odpovídajícího rezultátu.

Závěrem se ještě znovu vracím k Otázkám V. Moravce, ve kterých tehdy Markéta Pekarová Adamová prohlásila – cituji: »Korespondenční volba bude, i kdybychom měli ve Sněmovně spát.« A stalo se, je to vědma.

Převaha poslanců pětikoalice (v počtu 108) nad poslanci opozičními, jí navzdory ústavním zákonům zajistila v hlasování konečné schválení. To si, panečku, oddechli, a že porušují jedno z nejdůležitějších práv, při kterém je nutná přímá volba bez zprostředkovatelů, jim bylo naprosto lhostejné (ganz egal). Když po hlasování zástupci pětikoalice hovořili k »národu«, zalykali se štěstím, dávali úsměvy na všechny strany, neboť vítězi se především stali dva nebojácní hrdinové, totiž předsedové TOP 09 a STAN. Že bude korespondenční volba podvodem století, to si ani na chvilku nepřipustili.

Miloslav Samek

PS: Markéta Pekarová Adamová si prostě ani »netyká« s ortografií. Ve volebním klipu TOP 09 napsala následující: »…nemůžete se zmílit…« Co by na to asi řekl Josef Jungmann spolu s profesorem Františkem Trávníčkem? Nevím.

Související články

5 KOMENTÁŘŮ

 1. Na Pekarovou sedí francouzské přísloví – Osel zůstává oslem i kdybys ho do Paříže ved.
  Pekarová je nejhloupější, nejarogantnější stvoření ze spolku Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla.

 2. Nejsem to já, kdo lpí na na titulech, ale autor. A pokud Zaorálka a Vondrušku tituluje těmi nejvyššími, je podlé, pokud Pekarovou chce hned na začátku znemožnit uvedením titulu nižšího.

  • O jakém Vondruškovi? Ale to je asi těma opravama od našich chytrých přístrojů, že? Myslím, že jste moc dobře pochopil, že bakalářské studium MPA bylo zmíněno ne kvůli titulu, ale kvůli oboru a jen to zbytečně rozmazáváte. Kdyby jí chtěl někdo dle Vás znemožnit, napsal by pouze o jejích politických aktivitách, ne? 🙂

 3. Pane Brázdo, v čem je nejpodlejší lež, když o někom, kdo má titul Bc, někdo napíše, že má titul Bc. ? Když má někdo deset prstů a já napíšu, že má osm prstů, je to nejpodlejší lež?
  O tom fejku se nebavím, ne každý musí vědět, že to je fejk, ale to lpění na titulech a tvrzení o nejpodlejších lžích používejte tam, kde je to třeba 🙂

 4. Je neskutečné, jak se zdejší proruská chátra snaží manipulovat svoje ovečky pomocí těch nejpodlejších lží:
  1. Pekarová není jen Bc. ale i Ing.
  2. Volební klip TOP 09 s pravopisnou chybou je fake, který tato nikdy nevydala.
  To si opravdu myslíte, že lidé vám toto zjevné překrucování skutečnosti uvěří?

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy