Home Názory Porušuje zákony, přesto je na svobodě

Porušuje zákony, přesto je na svobodě

A ne kdoví jaké…, včetně těch mezinárodních. Ministryně obrany Jana Černochová. Armádu vybrakovala způsobem, který se dá přirovnat snad jen k »majstrštyku« Františka Procházky, jenž v podobném stylu před 15 lety obral bezpečnostní agenturu G4S Cash services o neuvěřitelných 540 milionů korun.

Proti Černochové však ryzí amatér, že? Ta už pustila armádě žilou 47 miliardami… a suma to jistě ani zdaleka není konečná.

Zatímco Procházka je dodnes nezvěstný, o Černochové, jež bohužel dosud nemá potřebu skrývat se, orgány činné v trestním řízení přesně vědí, kde pracuje a bydlí, avšak navzdory tomu nekonají. Pojďme ony porušované zákony zmínit konkrétně:

Jako první uvedu Zákon 219/1999 Sb. O ozbrojených silách ČR – Hlava III, Úkoly ozbrojených sil, § 9: (1) Základním úkolem ozbrojených sil je připravovat se k obraně ČR a bránit ji proti vnějšímu napadení.

Ministryně Černochová (5. 10. 2022): »Export českého vojenského materiálu na Ukrajinu letos dosáhl 47 miliard.« Jedná se o více než měsíc starý údaj, dnes to už bude určitě víc.

Vyzývám vás, paní ministryně, abyste zveřejnila, o jaký vojenský materiál se jednalo konkrétně a do jaké míry jste těmito velkorysými dary ohrozila bojeschopnost Armády ČR. Zároveň vyzývám i vrchního velitele zbrojených sil Miloše Zemana, aby k témuž zaujal jednoznačné stanovisko i on.

Pokračujeme dále…

Cituji stejný »zákon«, § 10 – Mezinárodní spolupráce, (2) Ozbrojené síly se podílejí na činnostech ve prospěch míru a bezpečnosti…

Vyzývám vás, paní ministryně, abyste veřejnosti sdělila, jak se oněch 47 miliard, podporujících vojenský konflikt na Ukrajině, podílí na činnostech ve prospěch míru a bezpečnosti? Odpověď na tuto otázku si rád poslechnu i od vrchního velitele.

Vynechat nelze ani Washingtonskou smlouvu (1949) coby zakládající právní dokument Severoatlantické aliance NATO. V daném kontextu vzpomenu článek 1: Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě spojených národů, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být zapleteny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem, neslučitelným s cíli Spojených národů.

Vyzývám vás, paní ministryně, abyste občanům vysvětlila bezprostřední spojitost mezi těmi 47 miliardami a urovnáváním mezinárodních sporů mírovými prostředky, resp. jak těch 47 miliard zdržuje Českou republiku od hrozeb silou? Zákony platí i pro lidi, kteří nejsou chytří – to abychom měli jasno. A vaše vysvětlení, pane vrchní veliteli ozbrojených sil?

Řada vojenských expertů, ale i aktivních důstojníků, je zděšena a poukazuje na fakt, že Armáda ČR darovala Ukrajině podstatnou část vlastní výzbroje, čímž ji zbavila bojeschopnosti.

Shrnuto a podtrženo: vezmeme-li v úvahu aktuální situaci v zemi a (ne)bojeschopný stav Armády ČR, hlavním bezpečnostním rizikem pro stát a občany je samo ministerstvo obrany v čele s dosud nestíhanou ministryní Janou Černochovou.

Marie Krejčíková

4 KOMENTÁŘE

 1. K poznámce pana Brázdy lze dodat jediné, Československá socialistická republika vybojovala před rokem 1989 téměř nevídaný primát. ČSLA, která bránila „mír a socialismus“ před imperialisty disponovala 4. 500 tanky. V přepočtu na hlavu obyvatele cca 15.milionů , tak jeden tank připadal na 3333 obyvatel včetně novorozenců, žen a dětí. (primát měl z geopolitického hlediska logicky stát Izrael )Je vlastně škoda, že drtivá většina z oněch 4.500 skončila již dávno na šrotištích a ve vysokých pecích. Darovat je ve funkčním stavu dnes Ukrajině mohla žluto – modrá mohla vlát nejen nad Sevastopolem,

  • Bylo to nezbytné k odstrašení agresorů ze Severoatlantického paktu. Sice nás vysoké výdaje na obranu poškozovaly, můžeme poděkovat americkému režimu a jeho vazalům, pořád ale lepší, než aby na nás padaly nějaké ty humanitární bomby.

 2. Zdejší proruská pátá kolona místo aby informovala o zběsilém úprku ruských agresorů z Chersonu, vytahuje více jak měsíc starou zprávu o naší vojenské pomoci Ukrajině. Přitom zmiňované zbraně čekali na sešrotování a protože momentálně dostáváme německé tanky, můžeme si dovolit naše tanky darovat Ukrajině. Novější zbraně jako třeba naše houfnice Ukrajina kupuje, to mimochodem udělala už před válkou. Naše reálná pomoc tak je skutečně jen 4,2 miliardy. To je v porovnání se současným schodkem jen kapka v moři.
  Takže, kolaborantko Krejčíková, přestaňte vyzývat ministryni demokraticky zvolené vlády, co má dělat a naopak vyzvěte toho východního skřeta, ať odtáhne ze země, která mu nepatří. Mír pak může být do týdne.

  • Není to pomoc Ukrajině, ale kyjevskému pučistickému režimu, když už jsme u těch „demokraticky zvolených“.

   Zelenského nazýváte naprosto správně a skutečně by měl odtáhnout ze země, která mu nepatří, mír může být do týdne.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here