Home Názory Přece nejsme hloupí, řekl Fiala. Opravdu?

Přece nejsme hloupí, řekl Fiala. Opravdu?

Podle nejnovějšího průzkumu agentury Morning Consult se český premiér Petr Fiala (ODS) v žebříčku popularity světových lídrů propadl až na poslední místo. Na základě dat, sesbíraných ve dnech od 27. září do 3. října 2023, Fialu podporuje 18 % vlastních spoluobčanů, zatímco 78 % se vyjádřilo tak, že s jeho vládou nesouhlasí.


Volby do PS PČR dnes…

Sněmovní volby by podle zářijového průzkumu Kantaru vyhrálo hnutí ANO s 33,5 procenta hlasů. Vládní koalici Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) výrazně odcházejí voliči. Podle analytičky Nikoly Kopáčové je ztrácí zejména ODS. Přecházejí k ANO, SPD, Svobodným nebo Přísaze, uvedla analytička v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize.

A co na to Petr Fiala?

»Byli bychom hloupí, kdybychom se nechávali ovlivnit průzkumy. Všichni víme, že ty, které byly zveřejňovány opakovaně před volbami, neodpovídají výsledkům. Vidíme i, jak to dopadlo s průzkumy na Slovensku,« uvedl Fiala v narážce na nepřesné exit polly po slovenských předčasných volbách.

»Průzkumy berme v rovině, v jaké je můžeme chápat. Neřiďme se jimi. Nemám je ve zvyku komentovat a nijak mne netrápí,« zdůraznil premiér. »To, co mě trápí, je, abychom měli silnou podporu našich voličů i části veřejnosti, která nás nevolila. Na tu se musíme v příštích měsících soustředit,« dodal.

Připomněl, že vláda nastoupila v situaci, kdy řešila jednu krizi za druhou. Ve druhé fázi volebního období se chce soustředit na to, aby kabinet dělal kroky, které »povedou k tomu, aby Česko patřilo k nejúspěšnějším zemím světa«. (Zdroj novinky.cz, ČTK)

A co na to já?

Pomohu si citátem, byť je těžké nějaký relevantní k Fialovi napasovat. Tak všivý a odporný je to hmyz.

»Arogance je parukou k zakrytí duševní pleše.« (Jan Werich)

Marie Krejčíková

2 KOMENTÁŘE

  1. Fialo, my opravdu nejsme blbí, abychom tebe Fialo a Rychetského Pětikoalici a Pavla příště volili podle vašich zfalšovaných volebních průzkumů.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here