Protesty, které se vymkly z rukou

Zemědělské protesty republiku neochromily, ale bohužel spíše ohromily svou fraškovitostí.

První fraška, a ta zásadní, se odehrála minulé pondělí, kdy do Prahy přijelo několik set traktorů, ale rozhodně toto číslo, co se týče zemědělské techniky, nepřevýšilo 200 až 300 strojů. I s doprovodnými vozidly se nejednalo o více než 500 kusů různorodé techniky. Už tato skutečnost nemohla nijakým zásadním způsobem ochromit ČR, a jak bylo vidět, neochromila ani Prahu, kde provoz byl plynulejší, než bývá v běžné ranní špičce ve všední dny. Každá, i drobná nehoda na dálnici D1 ochromí provoz více než minoritní skupina části zemědělců, kteří se rozhodli protestovat na podporu dotací miliardáře Jandejska. K této skupině naivních a zneužitých podnikatelů v zemědělství se přidala skupina o velikosti několika set tzv. vlastenců, ale také mentálně zaostalých jedinců či sociopatů, jako je paní Peterková, Vrábel a další.

Na toto uskupení se přilepili mimoparlamentní političtí šíbři typu Rajchla, známého spíše jako »blšanský Jindra«, dále sexuální idol našich maminek a babiček Jiří Paroubek či Zuzana Majerová. Nechyběl ani Japonec korejského původu Tomio Okamura a tradičně dorazili zástupci KSČM s. r. o., v jejímž čele stojí Kateřina Konečná. Dorazily osobnosti politického života na periferii, které rády využijí možností strčit svůj čumák tam, kde se něco děje, a hlavně se fotí. To, co se odehrálo na Malostranském náměstí, nelze nazvat ani fraškou, protože i fraška čili komedie má svá pravidla. Tato demonstrace se naprosto vymkla původnímu cíli posílit postavení českého zemědělství v naší společnosti a v Evropské unii a stala se přehlídkou plejády politických hochštaplerů, které dominoval Jindřich Rajchl, jenž si to tam rozdával s 16letým pubescentem o cenu většího idiota. K tomu mu sekundovala estébácká dcerka Lenka Tarabová, která vše následně komentovala svými hysterickými výlevy. Tahle partička individuí v celé své kráse předvedla, proč by nejen zemědělci, ale ani ostatní profesní skupiny v České republice, neměli do budoucna demonstrovat, protože tato grupa samolibých arogantů je schopna degradovat jakoukoli akci, natož nějaké národní vzepětí. Tím náramně přispívají k tomu, aby Fialová pětikoalice v klidu dovládla do parlamentních voleb.

Tečku za touto demonstrací udělala skupina otrapů s ukrajinskými vlajkami a vlajkami EU, kteří se vehementně dožadovali přístupu toxických potravin z Ukrajiny na český trh, což nikdo kromě nich samotných, a to ještě s velkým otazníkem, vůbec nechápal.

Co se týče čtvrteční demonstrace a tzv. blokády hranic, lze uvést, že vše bylo řízeno tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Proto se k této demonstraci připojila Agrární komora i nejznámější a největší zemědělec v ČR Andrej Řepkin Babiš.

To znamená, obě tyto pseudodemonstrace pouze potvrdily ubohý stav české společnosti jako celku v nezájmu o společenské změny a faktický souhlas s nastoleným destrukčním kurzem, který zde zavedla vláda pětikoalice. Místo, aby zemědělci zažehli pověstné světlo na konci tunelu, jen potvrdili zmar, který v této republice nastal. Anebo opravdu uvěřili slovům Petra Fialy o tom, že se vše zlevňuje, i když v obchodech, u benzínových pump či při platbách za energii tomu nic nenasvědčuje.

Luděk Růžička

Související články

5 KOMENTÁŘŮ

  1. Nevím, co je autor zač a je mi to fuk. Je ale dojemné, jak se všechny ty antisystémové nuly navzájem nenávidí a nenechají na sobě nit suchou. Pro mě jako pravicového voliče je to velice příjemné zjištění.😀

    • No tak třeba zmiňovaní Babiš, Okamura nebo Rajchl jsou taky pravičáci. S podporou asi 40 % voličů, bohužel.

  2. Nechci se nikoho ze zemědělců apriori zastávat, ani nikoho z nich kritizovat, ani údajné „miliardáře“. Ke každému kdo pěstuje, zpracovává, nebo prodává domácí zemědělské produkty mám úctu a každému z nich děkuji. Ať jde o rodinnou farmu, nebo například Madetu. Její sýr Primátor předčí málokterý z dostupných sýrů typu ementál. Znám lepší mléko než je Selské od Olmy, ale ve čtvrtek již většinou nakyslé (což není závada, právě naopak, ale ne vždy se už ve čtvrtek dostanu pro čerstvé). Vodňanské kuře či Rabbit mi skýtá větší záruku, že v mase není salmonela, než maso cestující z daleka, několikrát možná zmražené a zase rozmražené. Díky jim mne netrápí dvojí kvalita potravin, protože ty z dovozu nebo od globálních firem, které zde privatizovaly, aby zničily vynikající domácí značky, nemám potřebu kupovat to, co mohu dobrého koupit od domácích výrobců.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy